La Mihailesti -baraj Argeș -2018

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
dragutadrian
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 16 Noi 2017, 17:57

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de dragutadrian » 18 Oct 2018, 09:18

Bai oameni reveniti va in simtiri mai ales acesti simpatizanti ai proastei organizari de pe Mihailesti.1 la mana :nu exista un regulament scris clar si concis al acestei minunate balti deci implicit si daca vrei sa fii corect nu orea ai cum
2.si la Valea Argovei se face piscicultura dar spre surprinderea voastra se poate pescui in orice zi si nu mai spun de conditii :ramba betonata ,ponton plase balizate ...
3.nu este nesimtirea pescarilor ci este nesimtirea administratiei si a incompetentei angajatilor :eu am intrat DUMINICA pe apa la ora 9 si spre surprinderea mea am intrat intr o plasa care mi a blocat motorul si m a aruncat in gat de si acum am julituri pe picioare iar daca nu aveam switch of ul pe mana probabil lucrurile era nasoale.Pana m am dezmeticit mi am dat seama ce s a intamplat au venit si barzaunii si si au scos plasa care cand am discutat cu administratorul mi a spus simplu si sec ca au uitat o.Am stabilit cu el ca atunci cand ies de pe lac sa vina cineva sa constatam daunele la motor pentru ca m am asteptat sa fie :surpriza nu era nici draqu cand am plecat .
4.asa ca hai sa facem noi un pustiu de bine si sa i lasam in pace cum am facut si pana acum pentru ca nu sunt in stare sa administreze nimic ca este tipic romanesc si pe de alta parte inca nu se stie 100% daca au dreptul sau nu sa ne taxeze ......ma gandesc ca puteau sa administreze rampa de la Draganescu daca se vroia acces pe lac simplu si rapid nu la mama draqu .
5.pe mal se vor gasi mereu pescari la stationar care susrpriza sau nu ....nu le face nimeni nimic ...ceea ce ma duce cu gandul ca si aici e ceva putred .

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de DEM » 18 Oct 2018, 11:49

Bine punctat.
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de pescarel » 21 Oct 2018, 00:37

1. E aceeasi administratie ca la Vale. La Argova totul functioneaza perfect.
2. Acumularile sunt in regim de exploatare industriala, eu multumesc pentru faptul ca suntem lasati sa pescuim sportiv. In primul rand, salaii (care ne intereseaza) nu sunt prea afectati de plasuiala constanta (rezultatele vorbesc), iar in al doilea rand, pescuitul sportiv nu ar putea oferi veniturile necesare administrarii unor asemenea suprafete. Asa incat compromisul e doar in favoarea noastra, a pescarilor de rapitor. Maine s-ar putea inchide ambele, si nu cred ca am avea de castigat ceva.
3. Trebuie sa tratam situatia (cei care mergem, caci spectatorii pot vorbi orice) ca intentia e spre folosul nostru (la Vale pontonul a aparut recent).

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 29 Oct 2018, 12:54

Din pricina acelei rampe deloc izbutita ieri la Mihailesti s-a mai indoit un peridoc in valoare de doar 2500 euro … Are cineva idee daca se mai intentioneaza betonarea acelei rampe anul asta, cincinalul asta, pentru ca se tot spune ca se betoneaza rampa de vreo 2 luni insa nu se face nimic ??

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de goodmans » 29 Oct 2018, 13:26

Pai daca e restrictionat pescuitul exceptand Duminica...cate barci vor mai fi? Putine,deci nu se mai justifica betonarea rampei.
Eu asa cred.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 29 Oct 2018, 14:38

goodmans scrie:
29 Oct 2018, 13:26
Pai daca e restrictionat pescuitul exceptand Duminica...cate barci vor mai fi? Putine,deci nu se mai justifica betonarea rampei.
Eu asa cred.
Fix la asta m-a dus si pe mine gandul prima data, insa am vrut sa cred ca promisiunile facute vor fi respectate si se vor prapadi acolo pe rampa vreo 1-2 mc de beton de cifa si pescarii vor fi multumiti si vor aprecia, insa din pacate nimic nu anunta inca vesti bune acolo ...

vioril
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 15 Oct 2013, 14:27

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de vioril » 02 Noi 2018, 10:21

ce-I drept , pacat ca se face totusi ceva -putin mai greu ,dar se face . In tara asta nu s-a facut nimic in 28 de ani si aici la Mihailesti unde se lucreaza , unii nu stiu decat sa comenteze . De ce nu spuneti ca se strica amortizoarele si bucsaraia la masina pana ajungeti la rampa de lansare . CARCOTASII sau COMENTATORII ar face bine sa incerce sa vada padurea din spatele copacilor .

spor

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 22 Noi 2018, 08:19

S-a mai intamplat ceva la rampa respectiva de acces sau este tot nebetonata ? Merci.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de goodmans » 22 Noi 2018, 14:41

crapmaniacul scrie:
22 Noi 2018, 08:19
S-a mai intamplat ceva la rampa respectiva de acces sau este tot nebetonata ? Merci.
Are si marcaje rutiere! :lol:

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 22 Noi 2018, 15:06

goodmans scrie:
22 Noi 2018, 14:41
crapmaniacul scrie:
22 Noi 2018, 08:19
S-a mai intamplat ceva la rampa respectiva de acces sau este tot nebetonata ? Merci.
Are si marcaje rutiere! :lol:
Pentru fluidizarea traficului la intrarea si iesirea din dana portuara amenajata style Munchen Germany, se preconizeaza pana in 20 20 si o rampa suspendata precum si una cu troliu electric “la buton”.

Doar o ultima remarca prima care-mi vine in cap, potrivita sau nu … habar-n-am : poate e o prejudecata sau nu, insa fata de romanii din Ardeal, noi astia din sud aruncam doar cu promisuni pe care in 80% din cazuri nu le onoram, procentul fiind fix invers dincolo de Carpati …

O bascula de moloz din demolari, doua plase de Buzau si 2-3 metri cubi de beton sunt un deziderat foarte dificil de atins astazi … Costurile ar fi fost acoperite prin taxele incasate dintr-o singura zi de pescuit, maxim doua zile.

Scrie răspuns