La Mihailesti -baraj Argeș -2018

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 18 Sep 2018, 17:03

Pescarii stationaristi dat fiind locurile cat de cat amenajate (defrisate) din dreapta rampei si-au asezat lansetele si firele fix perpendicular pe canal si ce trebuia sa se intample s-a si intamplat. Oricum in locul ala unde sunt barci tura vura cam toata ziua eu ca stationarist nu m-as aseza … Nu durea capul pe nimeni daca administratia sau stationaristii cu permisiunea administratiei ar fi defrisat in stanga rampei o zona de 10-12 mp de lastaris si nimeni nu i-ar fi deranjat ever ptr ca toate barcile pleaca in dreapta. Dar e usor sa te plangi ca aia ca ailalta ca de ce nu vin americanii sa ne faca ei ordine, curatenie si treaba in locul nostru … metehne vechi …

vioril
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 15 Oct 2013, 14:27

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de vioril » 19 Sep 2018, 08:19

Frumoasa treaba cu Bizonii , chiar ma amuza , mai ales cand se aprind .
Eu tot din barca pescuiesc ,dar nu mi-a luat nimeni mortii in PL , nu am reusit performanta sa deranjez pe nimeni si nici sa ma injur cu cineva . posibil sa am eu prea mult bun simt .



fire intinse

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 955
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de sosoktm » 28 Sep 2018, 07:16

La ultima tura , abia am iesit de pe rampa cu pietris, cu 4x4 si barca nu prea grea. Datorita unghiului prea abrupt de la captul din apa al rampei, masina trage peridocul intai vertical, asa ca am facut frumusete de gropi in piatra aia spalata de pe rampa.Exista inca un loc de lansare cateva sute de metri dupa bariera, dar nu stiu cum este dupa ploi.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 29 Sep 2018, 06:56

Pai se laudau inca dupa ce au pus piatra ca toarna si beton deasupra si o aranjeaza cum trebuie dar se pare ca nu s-a mai materializat initiativa si a trecut mai bine de o luna de zile. Un lucru nu-l ducem pan' la capat ...

Avatar utilizator
timex
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 26 Oct 2010, 10:39

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de timex » 08 Oct 2018, 19:01

Cu acceptul administratiei lacului voi posta urmatoarele aspecte legate de pescuitul sportiv din barca.
- Pescuitul din barca pe lacul de acumulare Mihăileşti este permis NUMAI DUMINICA incepand cu ora 07.00 pana la asfintit.
- Contact pentru mai multe detalii : Dl. VALI tel: 0761191611

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 08 Oct 2018, 20:42

Daca nu maresc si taxa la 200 lei pe partida si sa dea voie doar C&R si doar in duminicile cu soare nu au facut nimic si tot vor spune ca lacul este deschis la pescuit. Nici laie nici balaie ...

vioril
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 15 Oct 2013, 14:27

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de vioril » 09 Oct 2018, 08:14

s-a ajuns la aceasta decizie in urma nesimtirii pescarilor ce au taiat cateva plase cu motoarele , sambata . toata lumea ce vrea sa pescuiasca din barca pe Mihailesti stia ca ai voie sa intri pe apa sambata dupa ora 10 dimineata, duminica toata ziua si lunea toata ziua .
sa nu se mire nimeni daca pe viitor se va interzice iar pescuitul din barca pe baraj , ne-o meritam .

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de Sorin » 09 Oct 2018, 12:01

Cred ca e cam mult sa ajunga sa se numeasca nesimtire faptul ca niste pescari care vin sa pescuiasca sportiv taie din intamplere niste ...plase ale proprietarilor baltii....pe bune ?
Daca ai pescuit sportiv pe balta .....la ora la care intre barcile nu mai au ce cauta plase intinse prin balta ....
sunt si f periculoase ....strici motorul....sau mai grav ...te arunca din barca daca e vreo sfoara groasa ori navod....
cine raspunde in caz de accident ?
dam multi bani ca sa ajungem pe o balta si mai platim si taxe zilnice deloc mici .....asa ca in schimb ar trebui sa primim conditii minime de pescuit si siguranta ....nu plase intinse pe apa
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

vioril
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 15 Oct 2013, 14:27

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de vioril » 09 Oct 2018, 15:29

ce-I drept , posibil sa nu fie chiar nesimtire , poate am fost eu prea nervos cand am scris comentariul , dar am si motiv - pana mea , toata lumea si peste tot se stia ca sambata se intra doar dupa ora 10-11 ,respective dupa ce scot plasele . a trebuit sa se gaseasca cineva sa strice tot . acum pescuim pe Dambovita .
fire intinse !!!

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: La Mihailesti -baraj Argeș -2018

Mesaj de crapmaniacul » 09 Oct 2018, 18:05

Intreb pentru un prieten carcotas care retoric se mira de ce taxa era tot 100 lei si sambata desi intra pe apa dupa ora 10.00 pierzând cele mai bune 3 ore din zi ?

Scrie răspuns