IOR

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

stefan romascanu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 08 Oct 2004, 16:59
Localitate: bucuresti

IOR

Mesaj de stefan romascanu » 09 Oct 2004, 20:17

azi dimineata am fost la concursul de dat la rapitor de pe IOR. a fost a experienta foarte placuta. cea mai mare stiuca prinsa de mine are 2,400 kg. cea mai mare captura a fost de 3 kg si cea mai mare cantitate de peste prins a fost de 24 de kg :shock: - destul de bine pt o balta in mijlocul Bucurestiului. deocamdata balta e inchisa ( a fost deschisa doar pt concursul de azi ) dar se va deschide de la anul.
fane

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 11 Oct 2004, 09:28

De ce nu am fost instiintati toti despre concursul asta??? Care au fost conditiile de participare, cand si cum se mai poate pescui?

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 11 Oct 2004, 09:32

pescarel, intrebarea ta cu "instiintarea " cui s-a adresat ?

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 11 Oct 2004, 09:44

Evident - cui stia de concurs!

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

IOR or not IOR

Mesaj de piticu » 11 Oct 2004, 11:45

IOR nu e chiar in mijlocu' bucurestiului, e in cartierul titan. (ala din care vroia fostul primar sa ia jumate sa faca centru de afaceri, auzi - phii, astalantu' o vrea sa-l ia pe tot...)

hmmmm cine a organizat concursu' asta?

banuiesc ca domnu care are si baru cu terase de lemn de la debarcader (ala de 1000 de locuri unde are niste niste preturi de-ti sare bascu'...)

omu' cistiga grupa mare, de vreo citiva ani buni a concesionat si lacul, in nici un an nu a fost in stare sa il curete de bradis, acu a bagat crap de toate culorile, le dau copii floricele de porumb de pe mal.

lacul e pazit de o firma de bodygarzi acuma, pina la anu 'om mai vedea, depinde de cite sute de ori o sa-l navodeasca inainte sa-l faca cu plata...

stiuca a avut lacul asta din totdeauna, am vazut exemplare de top, personal am prins pe vremea lui ceausescu citeva dar nu mai mari de 1kg.
iarna la copca s-au prins niste enormitati. vazui pe unu cum tiriia pa zapada una de cel putin 10kile...
in timp lacul a fost braconat intens cu intreruperi scurte, imbucurator e faptul ca s-a mai AUTOcuratat de mizerii (nu isi mai spala tziganii caii in el, nu se mai arunca pneuri uzate si nu se mai spala masini si covoare pe mal)

pentru cine prefera sa lingureasca cu ochii la blocuri si in claxoane de masini poate fi un loc de pescuit, dar s-o mai faca si cu plata, haida, de-devine chiar jenant...

banu, fratilor, banu...

ma bate gindu sa intreb de constructia aia de si-a depasit data de finalizare, aia de pe domeniu public, din parcarea de linga biserica, tot a lu' domnu' patron asta e?
alta intrebare e: cind se schimba primaru' se transfera si spaga?

si la final, NUMAI pentru domnul concesionar (si pentru aia de ar trebui sa-l controleze):

:evil: Domnu', succes la peste, dom'le, mult noroc si bafta la pescuit!

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 11 Oct 2004, 13:42

am fost prin august sa beau o bere la una dintre terasele astea de pe IOR, m-am distrat la greu hranind crapii cu floricele, din aia model normal si cativa oglinda, trecut bine de kg. am vazut si stiuci in suprafata, marle.

credeam ca nu e voie sa pescuiesti acolo (si mi se pare bine ca nu e). care-i treaba cu concursul asta, cine a mai fost? de ce nu s-a anuntat? de unde s-a aflat? cu ce s-a dat? niste detalii ceva putem primi, ca sigur sunt multi curiosi.

Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 11 Oct 2004, 13:46

Io imi plimb progenitura destul de des pe malul lacului si sincer imi cam curg balele de ce pesti se zbat prin apa aia... da asa o scarba imi e!!!!!
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 11 Oct 2004, 13:58

In mod cert, nu e cea mai reusita locatie de pescuit, nu are mai nimic din mirificul locurilor traditionale de stiuca. Sunt insa convins ca multi de aici ne-am fi 'bagat' la un concurs mic.

Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 11 Oct 2004, 14:05

Dap... mai cunosc fro 2-3 vanatori dispusi sa se bage la un safari la mine in apartament la vanat cu papucu niste carcalaci... Acolo sa vezi senzatii tari... :)
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 11 Oct 2004, 14:32

pentru cine o fi fost organizat concursu' asta ma intreb... domnu romascanu, ati avut invitatie sau a fost cu plata sau v-ati nimerit p-acolo intimplator cu lanseta-n mina?

pai nu s-a facut mare vilva sa nu i se goleasca lu dom' patron lacu' de peste - 24 de kile, auzi, cred ca s-acuma plinge: cine m-o fi pus sa fac concurs... aaaaaaarrrggghhhh... :?

deci suntem mai multi injectati in titan, 'ai?

Scrie răspuns