Iesire noua: Chiroiu 4

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de terrybill » 03 Mar 2013, 22:35

The fly,
Destul de de acord cu tine, insa ... am mai aflat si altele pe aici. Cum l-a lovit Gyorg de ex. pe Darvari. Numai ca acolo e scump, dom'le, scump! :lol: Si da, atata timp cat toti or sa fie "ahtiati" dupa aflat locuri, ai zis bine ce ai zis. SUNT DE ACORD, TREBUIE PROTEJATE!

c_bogdanx,
mai bine intreaba prin cunoscutii tai, poate asa afli mai multe. Pe Chiroiu 4, iata, nu a inceput. De avut, are sigur, ca e f greu sa-l scoata de-acolo. Sistemul intre prieteni functioneaza l;a modul "zi-mi pe unde ai fost, ca sa-ti spun si eu acelasi lucru", iar daca unii tzapesc, mai devreme sau mai tarziu se afla si nu mai pupa nimic, decat... poala popii, fara vice-versa! :lol: Sunt si unii cinstiti, care iti spun "nu-ti zic oricum", si am respect pt ei, fiindca sunt CINSTITI. Pt alte detalii... mai citeste alte sectiuni, inclusiv "arena" :D
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Puiu.BZ
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Noi 2006, 12:13
Localitate: Buzau

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de Puiu.BZ » 23 Aug 2013, 09:32

Salutare!

Ce vesti mai aveti despre C4? Or fi fiert stiucile alea in balta sau nu mai sunt?!? Ultima varianta pare mai plauzibila, gandindu-ma la ultimile partide pe prea-frumoasa balta.

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de dumi_id » 23 Aug 2013, 16:26

Mai mult ca sigur stau la umbra pe sub plauri ;) Trebuie sa se mai racoresca.

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de D_ali » 23 Aug 2013, 16:51

Ni la iei! :lol:

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de terrybill » 24 Aug 2013, 06:35

BINE TU, D'ALI ! Tine-o tot asa! Hop s-asa! :D
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

ionasiv
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 13 Aug 2012, 20:58

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de ionasiv » 25 Aug 2013, 08:06

a mai fost cineva de curand pe Chiroiu 4 cu ceva rezultate?, am fost acum aproximativ o luna de zile si nici macar un atac...

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de crapmaniacul » 25 Aug 2013, 20:15

ionasiv scrie:a mai fost cineva de curand pe Chiroiu 4 cu ceva rezultate?, am fost acum aproximativ o luna de zile si nici macar un atac...
Din pacate acolo nu mai e demult ce a fost odata dpdv al rapitorilor, mai ales al stiucii. Anul asta am dat trei gherle la rand in trei luni consecutive, in aceleasi conditii si pe aceleasi locuri in care in anii trecuti era ... super. Mai sunt putine dintoase si toate stau in craci, putin probabil sa le poti extrage de acolo ... E istorie C4, o istorie frumoasa ce-i drept, chiar foarte frumoasa pe alocuri ...

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de spiridusul » 25 Aug 2013, 20:31

Am facut lunar minim o partida la C4, impreuna cu alti colegi de pe acest forum. De fiecare data am prins peste, fie ca este vorba despre strapazani sau stiuca. Totul este sa ai picioare sa umbli pe balta, iar cu iarba pana la brau nu e deloc usor. La ultima iesire am luat 2 strapi si o stiuca de 1,5 kg, plus alte atacuri de salau lasate cu cozi taiate.

valer russu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 09 Oct 2012, 14:53

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de valer russu » 31 Aug 2013, 19:54

Sigur ca experientele negative sunt in primul rand impartasite.Cu siguranta populatia de stiuca de 2-4 kg s-a redus,rezultatul singurei populari facute in primavara acestui an(puiet de 1-2 cm,15000 bucati)sper ca se va vedea in urmatorii doi ani.
Pe undeva ma intristeaza ca multi pescari recunosc ca nu-si fac cunoscute rezultatatele pentru a evita aglomerarea baltii.
Cel putin in ultimele doua saptamani s-a prins stiuca foarte bine,stiu cel putin doua cazuri a cate 7-8 capturi cu greutati intre 3 si 11 kg,unul dintre ei este un cunoscut fost mare gimnast care a promis ca va posta fotografiile capturilor.
Deasemenea,au fost multe fire rupte,inclusiv astazi,din ce mi-a spus paznicul.
Paznicii au fotografiat o parte din capturi,o sa rog pe cineva sa ma ajute sa le postez-nu ma descurc-am mai avut cateva incercari nereusite in urma cu ceva timp.

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de spiridusul » 31 Aug 2013, 22:55

Dl. Rusu, cateva sugestii, daca se poate. Vin la dumneavoastra pe balta de 3 ani, pescuiesc exclusive la rapitor. Inclusiv in iulie-august, cand temperaturile trec de 30 de grade. Apa se face ciorba intr-o ora in asemenea conditii, daca nu ai o lada frigorifica in care sa o pastrezi. Lada care este grea si care, impreuna cu geanta cu naluci, face ca bagajul unui pescar de rapitor sa aiba undeva intre 5 si 10 kg (al meu are undeva la 10). Poate reflectati putin la aceasta problema. Am vara cateva locuri unde pescuiesc, aflate in colturile opuse ale baltii, si mereu trebuie sa aleg doar unul din aceste locuri. Este o restrictie pe care mi-o impune regulamentul dumneavoastra.
Si o nelamurire pe care o am de ceva vreme. De ce acest tratament diferentiat intre pescarii de rapitor si ceilalti? De ce pescarii de crap au mereu prioritate fata de cei de rapitor? Incep de la accesul cu masina pe balta si termin cu momente (destule, mai ales primavera), cand sunt adusi pescari de crap pe coada lacului si asezati sa pescuiasca exact acolo unde, deja, suntem noi prezenti. Oare locul nu este ocupat daca acolo pescuieste un pescar de rapitor? Sau se considera ca acesta este pion mobil, care poate sa fie mutat oriunde vrea paznicul? Nu platim si noi taxa?

Si inca o lamurire, va rog. Doi paznici mi-au spus ca exista o prevedere noua, conform careia orice rapitor intre 2 si 4 kg eliberat este recompensat cu o partida gratuita. Al treilea paznic a spus ca aceasta prevedere nu exista. Puteti, va rog, sa imi spuneti care este realitatea?

Sper sa priviti cele spuse mai sus drept pareri ale cuiva care este client si care doreste sa se poata bucura pe deplin de o zi de pescuit pe frumoasa balta pe care o aveti in proprietate.

Multumesc.

Scrie răspuns