Iesire noua: Chiroiu 4

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16133
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de adrian99 » 19 Noi 2012, 09:42

acest topic se intituleaza iesire noua-chiroiu4 nu care este cel ami bun pescar de salau ori stiuca...cate kg prind eu per partida si cu ce scule dau etc

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de hades » 19 Noi 2012, 09:58

nobody_01 scrie:Buna ziua,
Cer scuze ca intervin dar cred ca dl. Vegas_75, denigreaza in mod nejustificat, niste oameni care si-au dat toata silinta pentru ca acel amical sa iasa bine....Faptul ca intr-o anumita zi nu s-a prins destul , nu poate conduce automat la concluzia ca aceea balta nu are salau. Balta Chiroiu 4 se afla in topul baltilor de rapitor in primul rand datorita prezentei stiucii....si mai putin a salaului( nu pentru ca nu ar exista ci pentru ca se prinde mai rar si mai greu). Faptul ca in aceasta balta cohabiteaza ambele specii de rapitor face ca rateurile pe aceasta balta sa fie mai putine, stiuca salvand de cele mai multe ori o gherla la salau! Asta este parerea mea....si consider regretabil faptu ca o intalnire amicala a iscat atatea polemici!

Stima, tuturor
Ideea este simpla, asa cum am mai spus-o, din 40 de OAMENI si pescari prezenti, intr-o proportie covarsitoare de "90% :D" scriu si spun ca balta nu are peste!
Deci este clar.....!!

Mai oameni buni, in primul rand acolo a fost ideea de iesire, si din cate stiu nu a fost obligatorie prezenta, multi din cei care doreau sa faca iesirea la Chiroiu s-au "intors" si au venit acolo.....
Si acum, ca s-a prins peste, ca nu s-a prins, in ziua aceea, lumea are ce are cu pastrama si vinul...

Acum ma gandesc, cam cum ar fi fost daca nu era nici pastrama si nici vinul......

Va doresc fire intinse pe oricare din cele doua balti!

P.S

No offence, dar daca la urmatoarea iesire de la Chiroiu pestele nu va raspunde si se va ramane doar cu vinul fiert si borsul de peste oferit cu amabilitate de catre Dl. Administrator, ce se va intampla?
Nu conteaza pana la urma iesirea? :headbash:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
TheFly
veteran
veteran
Mesaje: 1076
Membru din: 09 Oct 2007, 18:33

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de TheFly » 19 Noi 2012, 11:29

daca se face Operatiunea Monstrul - Reloaded, voi ar trebui sa fiti actorii :))

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16133
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de adrian99 » 19 Noi 2012, 11:48

intalnirea de la Chiroiu s-a vrut a fi pentru socializare,schimbare de pareri privind tehnici si de ce nu concurs amical intre cei prezenti

de la asa ceva si pana la discutia prinvind pastrama,cantitatea ei,litrii de vin bauti....daca se pleaca de acasa cu acest scop cea mai buna soluri este restaurantul,terasa.in fond si acolo poti face o iesire.pentru ce mai trebuie mers pe malul unei ape?

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de hades » 19 Noi 2012, 12:12

@adrian

Exact asta am vrut si eu sa scot in evidenta...
A contat iesire si nu pastrama si vinul...., au fost dar puteau la fel de bine sa nu fie, si cred ca tot era bine.... :wink:

Acelasi lucru se poate intampla si la Chiroiu, sa fie o iesire reusita si fara "micile atentii" :respekt:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de Vegas_75 » 19 Noi 2012, 12:22

hades scrie:
nobody_01 scrie:Buna ziua,
Cer scuze ca intervin dar cred ca dl. Vegas_75, denigreaza in mod nejustificat, niste oameni care si-au dat toata silinta pentru ca acel amical sa iasa bine....Faptul ca intr-o anumita zi nu s-a prins destul , nu poate conduce automat la concluzia ca aceea balta nu are salau. Balta Chiroiu 4 se afla in topul baltilor de rapitor in primul rand datorita prezentei stiucii....si mai putin a salaului( nu pentru ca nu ar exista ci pentru ca se prinde mai rar si mai greu). Faptul ca in aceasta balta cohabiteaza ambele specii de rapitor face ca rateurile pe aceasta balta sa fie mai putine, stiuca salvand de cele mai multe ori o gherla la salau! Asta este parerea mea....si consider regretabil faptu ca o intalnire amicala a iscat atatea polemici!

Stima, tuturor
Ideea este simpla, asa cum am mai spus-o, din 40 de OAMENI si pescari prezenti, intr-o proportie covarsitoare de "90% :D" scriu si spun ca balta nu are peste!
Deci este clar.....!!

Mai oameni buni, in primul rand acolo a fost ideea de iesire, si din cate stiu nu a fost obligatorie prezenta, multi din cei care doreau sa faca iesirea la Chiroiu s-au "intors" si au venit acolo.....
Si acum, ca s-a prins peste, ca nu s-a prins, in ziua aceea, lumea are ce are cu pastrama si vinul...

Acum ma gandesc, cam cum ar fi fost daca nu era nici pastrama si nici vinul......

Va doresc fire intinse pe oricare din cele doua balti!

P.S

No offence, dar daca la urmatoarea iesire de la Chiroiu pestele nu va raspunde si se va ramane doar cu vinul fiert si borsul de peste oferit cu amabilitate de catre Dl. Administrator, ce se va intampla?
Nu conteaza pana la urma iesirea? :headbash:

Eu zic ca n-are rost sa o mai tabacim aiurea pe tema asta ca n-are rost , imi retrag parerile avute cu privire la subiect ptr ca au cam deranjat lumea implicata in fenomen (le tin doar ptr mine si apropiatii mei). Sunt dispus la acest lucru si o sa sustin sus si tare de acum inainte ca acolo salaul e ciorchine , colcaie ca molecula de hidrogen in apa infestata cu hidrogen , e precum bobul de grau in spic , adica bine , hai ca nu mai aducem vorba despre subiectul asta sensibil , o lasam sa se stinga precum un ecou indepartat.
Fiecare dintre noi oricum are parerile proprii insusite si dezvoltate dupa experientele proprii care sunt cele mai relevante. Deci gata cu vorbaria, ce e mult nu e sanatos si e clar ca e inutil, nu ne imbogatim cu nimic din asta. Daca am deranjat pe cineva, nu o sa o mai fac pe subiectul asta. Sa ne concentram asadar pe lucruri mai utile, mai frumoase si relaxante ca d-aia pescuim. Poate am lasat impresia unui provocator de polemici sau unui gigi contra , dar chiar nu am urmarit acest lucru, doar ca mi-am argumentat mai bine sau mai rau parerile asa subiective cum sunt ele si am raspuns cand am considerat ca trebuie sa raspund.
Va doresc tuturor fire intinse pe oriunde veti ajunge sa va muiati sculele si sa va bucurati din plin de tot ceea ce poate pescuitul sa ne ofere astazi , maine e posibil sa ne ofere mai putin ... Pace voua ! :headbash:

Avatar utilizator
dumitrescu vlad
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 28 Oct 2012, 17:00

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de dumitrescu vlad » 19 Noi 2012, 12:26

Referitor la ce s-a comentat despre chiroiu 4 vs izvoarele. Cei care au spus lucruri urate despre amicalul de la.izvoarele si despre.balta in sine nu sunt decat.niste.frustrati,ca daca.ar fi prins ei ar fi spus apoi ca e super balta. la.pescuit totul e.relativ. eu la chiroiu am prins.mereu de cate ori am fost,poate.am avut.noroc dar nu puteti spune cu certitudine ca.izvoarele e o.balta slaba.iar faptul.ca cineva.a.spus.mai sus.ca.cei care au fost la.concurs au.fost ametiti.de gratare si sprituri inseamna ca.ne.considera.fomisti .nu prea e frumos sa.jignesti.niste.oameni pe care.nu-i.cunosti . Balta izvoarele s-a vqzut ca.are.potential prin salaii de mari dimensiuni prinsi.Sunt rai cei ce.comenteaza.aiurea si ar trebuii sa sa.ia.atitudine.nu numai.pe.forumuri ci si.pe.balti. va salut

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de D_ali » 19 Noi 2012, 12:42

Salata-i gata! Felicitari!
...desert avem? :lol: :twisted:

Puiu.BZ
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Noi 2006, 12:13
Localitate: Buzau

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de Puiu.BZ » 19 Noi 2012, 12:50

1. As dori sa stiu daca la izvoarele s-au servit si carnati de plescoi. Daca nu, atunci nu regret ca nu m-am dus pana acolo, si admit ca e destul de departe de mine.
2. Dl. Valer R., noi ramanem cu C4, prima noastra dragoste, dar va rog cu pertinenta, modificati regulamentul in sensul in care mentineti interdictia accesului auto pe balta, cu particularitatea ca doar crapagii sa-si care calabalacul si atat, adica fara etno-manele si alte chestii pseudo-folclorice.
Eliminati de pe balta sau luati orice masura pe care o credeti a fi de cuviinta, la sesizarea pescarilor, "exemplarele" care molfaie toata ziua "carne" si si-o baga de la unul la altul, in auzul tuturor.
Stabiliti un prag minim decent al exemplarelor de rapitor retinute.
Mai in gluma dar mai in serios, daca si vecinul dvs. manifesta acelasi grad de respect reciproc despre care ne povesteati bunaoara, atunci sa faca bine si sa taie tot stuful acela dintre diguri, la deversor, ca sa putem arunca si noi pe spate de cateva sute de ori, in balta lui, GRATIS. In semn de respect. Mare respect. :lol:
Si in sfarsit, cred nu ar fi rau sa faceti LA c4 chiar o repopulare cu rapitor, pentru sezonul 2013. Dar eu cred ca v-ati gandit deja la asta.

Cu stima. :respekt:

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Iesire noua: Chiroiu 4

Mesaj de Vegas_75 » 19 Noi 2012, 12:53

dumitrescu vlad scrie:Referitor la ce s-a comentat despre chiroiu 4 vs izvoarele. Cei care au spus lucruri urate despre amicalul de la.izvoarele si despre.balta in sine nu sunt decat.niste.frustrati,ca daca.ar fi prins ei ar fi spus apoi ca e super balta. la.pescuit totul e.relativ. eu la chiroiu am prins.mereu de cate ori am fost,poate.am avut.noroc dar nu puteti spune cu certitudine ca.izvoarele e o.balta slaba.iar faptul.ca cineva.a.spus.mai sus.ca.cei care au fost la.concurs au.fost ametiti.de gratare si sprituri inseamna ca.ne.considera.fomisti .nu prea e frumos sa.jignesti.niste.oameni pe care.nu-i.cunosti . Balta izvoarele s-a vqzut ca.are.potential prin salaii de mari dimensiuni prinsi.Sunt rai cei ce.comenteaza.aiurea si ar trebuii sa sa.ia.atitudine.nu numai.pe.forumuri ci si.pe.balti. va salut
Colegu ai inteles matale fix ce ai vrut tu , ai interpretat totul cum ti-a convenit ca sa poti raspunde mai bine. Nu , nu am acuzat pe nimeni ca e fomist , ca daca mergeam si eu acolo ce crezi ca nu stateam la masa la pastrama si mici ,normal ca statea ? Am acuzat doar combinatia asta istet facuta in care se strang oamenii , se face voie buna , lumea se simte bine , si efectiv pescuitul devine ceva secundar in ziua aia. Nimeni nu e fomist daca asista la asa ceva. Dar de la treaba asta frumos organizata - nu sunt deloc ironic - si pana la a spune voalat sau direct ca acolo e mama salaului , ca acolo se da ora exacta la salau , ca daca insisti cu ce trebuie (cocktail de pene de ratza motzata de pe langa zona perianala) pe anumite locuri prinzi frate bucati nu gluma , ca-ti pleaca salaul ca trenul din gara de te opintesti in bocanci sa nu cazi in apa din shock , deci ca sa intelegi corect , exagerarile astea m-au enervat ptr ca erau facute in dorinta de a ameti lumea de cap ... Hai sa nu credem lucruri care nu s-au spus, hai sa nu amestecam lucrurile si sa le pastram asa cum au fost ele. Incao data zic ca e bine sa incetam discutia asta terrybill de sterila si fara orizont ... Daca tot vom continua asa voi crede negresit ca multora va cam place discutia, polemica, contrazicerea si razboiul verbal.

Scrie răspuns