GATA! Nu mai e voie!

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

GATA! Nu mai e voie!

Mesaj de ovidiu » 01 Ian 2008, 17:31

ANUNT !!!

Din pacate pentru sezonul 2008, pescuitul sportiv pe Acumularea Gostilele este interzis la toate speciile de peste pana la noi dispozitii.



Cu respect,

Conducerea.

asta este singurul lucru scris in sectiunea "regulament" al site-ului gostilele.ro.

cei care ati pescuit in anul 2007, ne puteti da ceva informatii?
se pregateste executarea definitiva a pestelui, din balta, urmand ca de la anul sa se schimbe concesionarul, sau aceasta masura a fost luata pentru refacerea fondului piscicol?
textul de mai sus , nu lasa loc de lamuriri...
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 01 Ian 2008, 18:02

inseamna ca se suspenda cursurile ??? :shock:
http://www.rapitori.ro/anunturi_arata.php?id=2570
:lol: :D :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

andreiberecleanu
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 18 Noi 2006, 17:43

Mesaj de andreiberecleanu » 01 Ian 2008, 20:53

Michael scrie:inseamna ca se suspenda cursurile ??? :shock:
http://www.rapitori.ro/anunturi_arata.php?id=2570
:lol: :D :lol:
Pana acum, lipovenii angajati mai bagau plasele pe langa barcile de pescari. Acu, pare-se, si astea le stau in cale. Asa ca o strecoara cu totul, desi io as fi zis ca asta s-a intamplat deja demult. Cel mai ciudat lucru acolo e un individ care incearca sa te convinga cu tot dinadinsul ca, de fapt, e vremea, e anu, nu musca. A, si are o problema cu fumatorii.

Pai daca au oprit-o, hai sa le uram pe 2008: "Goliti in pace!"[/b]

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 02 Ian 2008, 09:52

Am inteles ca conducerea, sau patronii lacului, au fost foarte suparati cand la unul din concursuri, s-au intamplat 1-2 incidente, la care eu nu am participat (!), dar am inteles cum ca nu ar mai lasa pe nimeni, din cauza unor "concurenti"n care si-au varat nasul mai mult decat e cazul.

eu chiar nu stiu CLAR ce s-a intamplat, insa pt bagaciunea si curiozitatea exagerata a unora, NE-AU PEDEPSIT PE TOTI !!!!

NU MI SE PARE NORMAL, INSA... NU E LACUL MEU. :?

ASTA NU MAI LASA LOC DE COMENTARII. va pup, sio un 2008 mai bun, desi...vad ca e inceput... mai rau.
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 02 Ian 2008, 11:27

terrybill scrie:Am inteles ca conducerea, sau patronii lacului, au fost foarte suparati cand la unul din concursuri, s-au intamplat 1-2 incidente, la care eu nu am participat (!), dar am inteles cum ca nu ar mai lasa pe nimeni, din cauza unor "concurenti"n care si-au varat nasul mai mult decat e cazul.

eu chiar nu stiu CLAR ce s-a intamplat, insa pt bagaciunea si curiozitatea exagerata a unora, NE-AU PEDEPSIT PE TOTI !!!!
S-au suparat patronii lacului? dar ce? sunt domnisoare?

Eu cred, si nu sunt singurul, ca altele sunt motivele... sunt foarte curios sa vedem ce va fi in 2009 pe acest lac.

intradevar patronii sunt firi sensibile pe lacul ala dupa cum s-a vazut in mai multe ocazii in ultimii ani, ba ca nu e voie cu barca ta...ba ca nu e voie de pe mal...ba ca se razgandesc - e voie cu barca personala daca esti simpatic....etc....acum au zis ei fara nici o ex[plicatie ca nu mai e voie la pescuit, o sa-mi iau slipi verde gliter si o sa fac baie la vara....daca nu o fi interzis si asta.

la Dunare confrati!!!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 02 Ian 2008, 11:51

ovidiu scrie: ....... o sa-mi iau slipi verde gliter si o sa fac baie la vara....daca nu o fi interzis si asta.

la Dunare confrati!!!
:lol: :lol: :lol:

tehnica asta cum se numeste? E UL?

naj
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 04 Apr 2007, 18:59
Localitate: vaslui

Mesaj de naj » 02 Ian 2008, 21:06

nu e o problema ca nu se mai da voie pe gostilele!
oricum eram hotarat sa nu ma mai duc acolo dupa a doua iesire de anul trecut pe balta cand, fiind in barca in zona tevilor apar unii cu barca cu motor , la maxim 40 m de mine, si dau ture prin zona apoi se apuca de scos plasa. ii dau telefon patronului ( dl. burcea...parca) si el zice ca " e in regula" , sunt baietii lui! :datz:
plus ca la un concurs pe aceasta balta au gasit de cuviinta sa omoare capriorul care isi facea veacul prin zona si obisnuia sa traverseze balta inot!
pacat de balta ca are asa o administratie!

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8221
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 02 Ian 2008, 21:26

plus ca la un concurs pe aceasta balta au gasit de cuviinta sa omoare capriorul care isi facea veacul prin zona si obisnuia sa traverseze balta inot!
De treaba asta am citit si eu...romanu e tot roman...de-aia mi se face o scarba cateodata.... :censored:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 02 Ian 2008, 21:27

eu am 30 de ani.

poate voi apuca alte vremuri, cu alti administratori la Gostilele sau pe atatea lacuri, iar aici ma refer la Mihailesti, Pantelimon, Cernica. (lacuri unde nu e voie cu barca)
sunt sigur ca s-ar mai gasi exemple de lacuri unde adiminstratorii/patronache dispun de resurse acvatice si elimina pescarul cu un batz si un carlig. Poate ca deranjam... ne cerem scuze, desi suntem din ce in ce mai multi, noi pescarii cu artificiale :!:
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8221
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 02 Ian 2008, 21:38

Am inteles ca asta-toamna mergea bine shalaul acolo. Poate s-au gandit ca o sa fie la fel si in primavara si or sa ramana fara peste. Pai ce mai scot ei dupa aia cu plasele?!? Asa e si in Bv o balta renumita, dar care toamna inchide pescuitul foarte repede. De ce? Pentru ca au in balta somni, shalai si stiuci, pesti frumosi, nu ca nu le-ar mai trebui bani, taxa fiind destul de piperata. Cum incepe mai bine rapitoru, cum ...pauza pescuit! Tipic romanesc, la ce va asteptati? Cum se face ca in anunt nu se specifica nimic de pescuitul industrial, ala nu e inchis??? Sau mai bine zis, au voie sa practice asa ceva, sunt asociatie de pescuit sau srl care vinde peste?

Scrie răspuns