Exterminarea Stiucii pe IOR

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

stefan romascanu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 08 Oct 2004, 16:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de stefan romascanu » 20 Oct 2004, 14:40

ovidiu14 scrie:din cate stiu va deschide balta pentru pescuit la stiuca incepand de saptamana viitoare cu o taxa de aproximativ 300 k pe zi si max 5 kg.... se pare ca deocamdata e la stadiul de vorba auzita ...se astepata impactul concursului pt a putea stabili taxa .... se auzea si mai mare acu sa vedem ce gandeste


s-a deschis lacul IOR. am vorbit cu unul din baietii de la debarcader. taxa e de 300000, dar din cate am inteles s-ar putea sa mai scada daca patronache nu ajunge la rezultatul dorit. baiatul mi-a spus ca s-au mai luat stiuci pe la 2 si 3 kg. acum o ora erau vreo opt pescari pe toata balta.
fane

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 20 Oct 2004, 14:44

tocmai ce intrebasem pe topicul cu "IOR" simplu...
cum a fost la concurs?

sa speram ca o mai scade pe taxa...

important: se poate cu barca proprie?

stefan romascanu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 08 Oct 2004, 16:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de stefan romascanu » 20 Oct 2004, 18:35

nu am fost la ultimul concurs. cu barca proprie nu stiu daca se poate, dar ma voi interesa. oricum, sunt o gramada de locuri bune de dat de pe mal.
fane

radud
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 13 Oct 2004, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Vorbit cu patron .... balta inchisa

Mesaj de radud » 23 Oct 2004, 12:48

Am fost aseara pe balta sa intreb care e treaba dupa ce am luat plasa joi.
A inchis balta la pescuit..... bulangiu nu gluma.
Se pare ca mai face un concurs Duminica viitoare.
Duminica viitoare daca, o mai fi vreme frumoasa, sper sa mai dau o tura.
Data trecuta, la concurs, am luat 9kg una de 2.5 kg, doua de 1.8kg shi restu creioane,bastoane....
Locu unu cu diploma shi coronita.
:lol: :lol: :lol: :lol:
XXL

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 23 Oct 2004, 19:50

Felicitari!!!Ceva premii?
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 25 Oct 2004, 09:44

domnilor, a mai fost cineva?

Aramis
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 01 Noi 2004, 16:55
Localitate: Bucuresti - Titan

Mesaj de Aramis » 09 Noi 2004, 13:56

domnilor, am fost pe IOR duminica (07.11.ac)...deziluzie maxima ! am stat in barca de la ora 8 la 17. nu i-am vazut culoarea. tot ce s-a prins pe balta in acea zi: 2 stiuci prinse din barca, 1 stiuca prinsa de pe mal, 1 biban prins de pe mal la twister... cred ca patronii si-au cam atins scopul. :(

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 09 Noi 2004, 14:08

salut, bine ai venit!
cum de te-a lasat sa dai din barca? cit a costat?
patronache asta e imprevizibil. deci e voie si din barca acuma?

in alta ordine de idei, cu ce ati dat?
si unde?
sunt niste locuri in care cu siguranta ar fi trebuit sa fie capturi
(asta daca patronache n-a si navodit-o la greu intre timp - ceea ce nu m-ar mira la valoarea sa)

sincer ma mir...

Aramis
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 01 Noi 2004, 16:55
Localitate: Bucuresti - Titan

Mesaj de Aramis » 09 Noi 2004, 14:28

scuze ca am fost un pic nesimtit, dar m-am grabit sa postez si am uitat ceea ce era mai important ! deci dati-mi voie sa zic acum: SALUT, FRATI PESCARI SI BINE V-AM GASIT !

patronache de pe IOR sunt in numar de 2... cel cu terasa si patronul de la BGS.
balta a fost ba deschisa pescuitului, ba inchisa din motiv ca nu se hotarau pe ce firma sa elibereze chitantele...acum se elibereaza sub stampila BGS la 250.000 lei / zi lumina.

din barca pot da numai cei ce doresc... :) 70.000 lei / ora.

dar cred ca stiuca s-a cam ascuns prin congelatoare si prin stomacurile unora... am fost unul din cei fericiti. pe la jumatatea lunii octombrie, a 2 a zi dupa un concurs, balta a fost deschisa...si m-am aventurat si eu. rezultatul: 1 stiuca = 4kg; 1 stiuca = 3kg; 2 stiuci a 1200 g bucata. a existat si o ratare care mi-a dat fiori, dar nu intru in amanunte...
a fost o zi excelenta pentru mine, dar sa nu uit sa va zic ca am vazut cum au iesit altii cu barca la mal si au dat jos sacul cu stiuca... eu am fost dactilografa blonda comparativ cu ei.

duminica am incercat la tot ce se putea in afara de pestisor viu. oscilante, rotative, twistere, voblere...NIMIC. :(
voi mai incerca sambata, iar daca tot nu merge, imi scot lacul IOR din memorie si voi spune: in lacul asta, odata, se prindea stiuca frumoasa...

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 09 Noi 2004, 14:46

ei lasa ca ai luat aer proaspat, te-ai uitat la blocuri si ai auzit tramvaiu' huruind pe pod... dadushi un milion da' a meritat pin' la urma, eh?

scuze da' nu pot sa ma abtin, sa te iei de mina cu ovidiu14, lui ii mai plac locatiile astea "exotice"...

uite vezi avem site, putem vorbi, ne intilnim si mergem si noi sa dam la peste in mod civilizat undeva in natura, nu la "aragazuri si anvelope" si mai ales sa le bagam astora atitia bani in buzunare...

Scrie răspuns