dunarea

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
andreiii
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 16 Mar 2009, 22:46

dunarea

Mesaj de andreiii » 31 Mai 2009, 10:29

am revenit de la pescuit pe dunare...zona oltenita.un dezastru total..nu ma asteptam, sa iasa asa...am crezut ca eu sunt devina..dar peste tot la fel,multi pescari (20 de masini cred)si acelasi rezultat..zero.de vineri 29 pana azi dimineata 31 .am folosit 14 lansete,porumb ,mamaliga,rama neagra,pufuleti,pestisor,vobler,lingurita,...etc,am incercat si la caras macar,la fel,nu a vrut sa manance...nu stioue explicvatia,am cautat sa ies si cu barca la insulita de vis a vis la niste buturugi si copaci cazuti in apa...zero!!! :( ,daca a mai fost cineva sa scrie si el ce a facut

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 31 Mai 2009, 11:59

Nasoale vesti... :(
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
alexc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 290
Membru din: 22 Mar 2007, 16:55
Localitate: Tulcea

Mesaj de alexc » 31 Mai 2009, 12:29

Dar nu e inca prohibitie? :!:

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 31 Mai 2009, 13:31

in zonele de frontiera prohibitia s-aterminat pe 29

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Re: dunare

Mesaj de ovidiu » 31 Mai 2009, 18:45

andreiii scrie:am revenit de la pescuit pe dunare...zona oltenita.un dezastru total..nu ma asteptam, sa iasa asa...am crezut ca eu sunt devina..dar peste tot la fel,multi pescari (20 de masini cred)si acelasi rezultat..zero.de vineri 29 pana azi dimineata 31 .am folosit 14 lansete,porumb ,mamaliga,rama neagra,pufuleti,pestisor,vobler,lingurita,...etc,am incercat si la caras macar,la fel,nu a vrut sa manance...nu stioue explicvatia,am cautat sa ies si cu barca la insulita de vis a vis la niste buturugi si copaci cazuti in apa...zero!!! :( ,daca a mai fost cineva sa scrie si el ce a facut
cat m-am zbatut sa rezolv obligatiunile familiale si sa ies si eu :( tot prin CL, si nu am ajuns... dar ingrijoratoare stiri :?

saptamana viitoare daca nu patesc nimic tragic, voi iesi cu barca la un crap musculos si strapazan duios ;)
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: dunare

Mesaj de adiwolf » 31 Mai 2009, 19:16

andreiii scrie:am revenit de la pescuit pe dunare...zona oltenita.un dezastru total..nu ma asteptam, sa iasa asa..........
.am folosit 14 lansete,............................................
:?

puland
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 115
Membru din: 09 Iun 2006, 16:57

Mesaj de puland » 31 Mai 2009, 19:44

am vazut si eu unu cu "14 lansete" ieri la dunare. era imbracat in camuflaj
tibanus danubius.
baga niste mici 'de supravietuire nervos ca venea ploaia.

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 31 Mai 2009, 23:26

Eu am luat :wink:
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 01 Iun 2009, 08:03

storm xxx scrie:Eu am luat :wink:
Te cred, ca si eu am luat! 2 dorade de la Carrefour. Tu de unde ai luat? Cora, Auchan? :lol: Cat mai e kilu de crap?

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Re: dunare

Mesaj de Fario_nebunu » 01 Iun 2009, 08:04

andreiii scrie:am revenit de la pescuit pe dunare...zona oltenita.un dezastru total..nu ma asteptam, sa iasa asa...am crezut ca eu sunt devina..dar peste tot la fel,multi pescari (20 de masini cred)si acelasi rezultat..zero.de vineri 29 pana azi dimineata 31 .am folosit 14 lansete,porumb ,mamaliga,rama neagra,pufuleti,pestisor,vobler,lingurita,...etc,am incercat si la caras macar,la fel,nu a vrut sa manance...nu stioue explicvatia,am cautat sa ies si cu barca la insulita de vis a vis la niste buturugi si copaci cazuti in apa...zero!!! :( ,daca a mai fost cineva sa scrie si el ce a facut
Nu ai spus cum era apa - tulbure, crescuta, rece sau normala? Si, de curiozitate - a venit cineva in control? A aparut macar politia de frontiera?

Scrie răspuns