dunarea

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 02 Iun 2009, 12:50

auzi ma tu faci misto de noi :)

a luat cu greu 12 bucati, a fost nasol, deh poate alta data o sa fie mai bine etc
huo

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 02 Iun 2009, 13:04

e totusi bine adeline, in ultimele 5 iesiri la dunare n'am prins nici un peste, n'am avut nici o trasatura, n'am pus jigul pe nici un peste. si nu cred ca sunt singurul..

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 02 Iun 2009, 14:25

Adelin scrie:........
Am luat cu greu 12 bucatzi(kil-kil jumate) si toti pescarii cu care am vorbit au zis ca a fost nasol....poate saptaana viitoare o sa dea mai bine! :wink:

:D
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 02 Iun 2009, 15:54

care e problema ,eu sunt de acord cu formularea lui adelin .

daca intri pe apa la 6 dimineata si pana seara la 18-20 ,iti iei schingiuit ,in 12 ore de pescuit efectiv 12 pesti ,adica 1 pe ora si bati 10 km de apa,asta e pescuit ? si vezi ca se duc orele in care ti-ai pus atata nadejde ,si nu dai de el si daca dai de el e marunt sau mananca cu figuri ?
ce voiati sa spuna :l-am spart ,in 2 ore mi-am tras 12 strapi la kil !

adeline cu ce l-ai luat ,cu tasmanian devil? :twisted:
walleye

Avatar utilizator
newwen
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 26 Apr 2009, 16:58
Localitate: Arad

Dunare

Mesaj de newwen » 02 Iun 2009, 21:50

ceva vesti de la Dunare?cum trage?as vrea sa merg si eu cand se termina prohibitia

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Mesaj de attilaf » 02 Iun 2009, 22:01

Prohibitia pe Dunare e gata de sambata :D

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 02 Iun 2009, 22:13

Ciudat, dar o luau doar trasa linear la rasul cracilor, iar culorile fluo-stridente au fost cele castigatoare.Mi-a trebuit ceva timp pana am gasit formula si nu sunt convins ca era cea mai buna.Nici pestii nu erau tocmai la locul lor, asa ca am orbecait destul timp pana am localizat catziva solitari morocanosi.Un lucru e sigur, nu imi mai doresc o partida atat de grea ca si cea din weekend-ul trecut: multa munca, plimbare cu barca la greu, atacuri rare, ploaie&furtuna, calm plat, noapte rece si umeda....mai politzia de frontiera lipsea ca sa fie formula completa. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 02 Iun 2009, 22:15

attilaf scrie:Prohibitia pe Dunare e gata de sambata :D
pe frontiera...

ape interioare de pe 13 iunie.
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 04 Iun 2009, 16:16

http://visualeditors.ning.com/photo/pag ... ext=latest
Am mai facut si din astea.....uneori
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Mesaj de stelian » 22 Iun 2009, 20:06

Am fost saptamana trecuta, de marti pana sambata. Unde in alti ani sarea avatul de ramaneai cu gura cascata, acum, pauza. Sa fi fost din cauza ca e inca apa mare, sa fi fost din cauza ca am avut in toate zilele vant, sa fi fost din cauza ca e prea devreme la 20 iunie... Salau, nici atat... Eu prind salau la oblete, si din cauza vantului nu prea am avut obleti. Iar la obleti, in loc sa se dea salaul, cum stiam eu lectia pe locurile pe care pescuiesc de atatia ani, acum se dadeau somotei sau moace pana la kil, pe care le-am eliberat cu parere de bine ca mai exista, inca, somn pe locurile alea curentate de dimineata pana seara. Lipovenii dau toata ziua la curent, si au aparate care afecteaza numai si numai somnul. Treceau, culegeau cu minciogul somnii mari, iar pe aia mici vedeam cum ii culeg pasarile de pe suprafata apei. Pacat :( Am mai spus eu, ar trebui amplasate mine pe fundul Dunarii, care sa se activeze la pescuitul cu curent. Am prins, in schimb, niste crap. In mod paradoxal, tocmai pentru ca e cel mai smecher peste, se pare ca e singurul care, asuns prin buturugi si praguri, a mai scapat de setci, navoade, ave, prostovoale, strecuratoare, pripoane, curent electric, dinamita, etc. O sa merg din nou peste vreo saptamana, si o sa vad daca s-a schimbat ceva, si daca factorii despre care am vorbit (vreme, nivelul apei, etc) sunt cei din cauza carora nu mai e rapitor pe acolo pe unde dau eu, sau daca nu mai exista :(

Scrie răspuns