DELTA TISEI-UNGARIA

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
toteu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 157
Membru din: 21 Sep 2009, 17:01

Mesaj de toteu » 14 Noi 2010, 23:19

Nu conteaza ce vroiam sa zic. Eu ma gandeam doar la un pescuit amarat. Oricum ar fi prea le iei apararea. Esti unul din cei ce iar lasa sa invete romana in maghiara ?...Portocaliu . :twisted:

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 15 Noi 2010, 08:18

De la ungurii din Ungaria ai multe de invatat.Nu sunt asa bozgori precum spun altii.In primul rand au tara.Ei ca astia de pe aici mai gafeaza si se sustin mari nationalisti e alta poveste.Dar sa nu uitam ca nici romanasi nu-s perfecti.EU cand am mers in Ungaria la cumparaturi,am luat notite in multe situatii.Deci afirmatiile sunt nefondate.

P.S:Sa nu uitam ca avem membrii aici pe forum care sunt maghiari si sunt mai mult decat ok.Parerea mea!
Imagine

Avatar utilizator
MANU_82
veteran
veteran
Mesaje: 653
Membru din: 25 Iun 2008, 13:31

Mesaj de MANU_82 » 15 Noi 2010, 10:44

Ariann scrie:De la ungurii din Ungaria ai multe de invatat.Nu sunt asa bozgori precum spun altii.In primul rand au tara.Ei ca astia de pe aici mai gafeaza si se sustin mari nationalisti e alta poveste.Dar sa nu uitam ca nici romanasi nu-s perfecti.EU cand am mers in Ungaria la cumparaturi,am luat notite in multe situatii.Deci afirmatiile sunt nefondate.

P.S:Sa nu uitam ca avem membrii aici pe forum care sunt maghiari si sunt mai mult decat ok.Parerea mea!
eu am umblat ceva prin ungaria la pescuit si cumparaturi,si nu pot sa spun decat ca ai mare dreptate...
Ariann,apropo daca va adunati vreo 2-3 baieti din oradea,sau cati vreti voi,eu as putea sa va aduc la un pescuit pe cris si pe ceva canale pe unde mai pescuiesc eu prin tara vecina;credeti-ma ii o alta lume... :wink:
de la arad sunt vreo 120 km,cum voi veniti de la oradea o sa intram pe vama varsand si o sa fie mai putin,vreo 85km

razvan cristescu
veteran
veteran
Mesaje: 773
Membru din: 15 Feb 2006, 22:28
Localitate: Timisoara

Mesaj de razvan cristescu » 15 Noi 2010, 10:53

Imi pare rau,eu de felul meu sunt mai "verde" la fata,dar educatia nu se poate suplini cu nimic.

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 15 Noi 2010, 10:54

Manu
Ceva taxe poti sa imi spui de pe la vecini ?Conditii de pescuit...alea alea?
MS MS! :D :D
Imagine

Avatar utilizator
MANU_82
veteran
veteran
Mesaje: 653
Membru din: 25 Iun 2008, 13:31

Mesaj de MANU_82 » 15 Noi 2010, 11:08

Ariann scrie:Manu
Ceva taxe poti sa imi spui de pe la vecini ?Conditii de pescuit...alea alea?
MS MS! :D :D
te costa 5000 ft/24h prima data,deoarece iti da un carnet,iar dupa aia vreo 3800-4000ft numai stiu exact,iti taie numai chitanta
cat despre conditii,ce mai...cum am mai spus "alta lume"
se poate pescui la orice specie de peste

Avatar utilizator
mariusw
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 290
Membru din: 16 Aug 2010, 20:02
Localitate: oradea/bihor/romania
Contact:

Mesaj de mariusw » 15 Noi 2010, 12:21

Manule...eu ma bag :D il conving eu si pe Arian cumva>:) :))...
C&R

Avatar utilizator
MANU_82
veteran
veteran
Mesaje: 653
Membru din: 25 Iun 2008, 13:31

Mesaj de MANU_82 » 15 Noi 2010, 13:00

mariusw scrie:Manule...eu ma bag :D il conving eu si pe Arian cumva>:) :))...
ok
vorbim... :wink:

buniniku
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 02 Oct 2010, 06:46

Mesaj de buniniku » 18 Noi 2010, 23:52

Ariann scrie:Adrian cand mai mergi,te rog sa postezi pe site cu 2-3 zile inainte ,poate ne strangem cativa din Oradea si mergem impreuna!
Interesant ce postati voi aici.
Scuze ca ma amestec, dar ma intereseaza subiectul, cu atat mai mult cu cat cam tot caut stiuca in delta ( am salupa mea + gonflabila cu motor electric , cu ceva pricepere la "cumetre ") si este tot mai rara . Asa este, nu avem legi, cele care sunt nu se aolica , nu avem respect fata de natura si multe altele. Deci ma intereseaza subiectul, sunt din Bucuresti si daca vreti un partener comod si usor adaptabil ( desi sunt din Buc si am 62 de ani ) pot fi convocat oricand cu mentiunea ca nu vorbesc maghiara . Pot sa va spun multe despre delta, locuri, cazare etc.
Multumesc !
Nicolae Luca

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 19 Noi 2010, 10:28

Interesant. Si pe mine m-ar tenta. Pana la Tulcea am 700 km,pana in Ungaria vreo 270. Depinde ce se prinde si cat se prinde.

Scrie răspuns