Cazare Delta.. dar.. eu vreau sa pescuiesc

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

claudiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 08 Noi 2004, 13:21
Localitate: Iasi
Contact:

Cazare Delta.. dar.. eu vreau sa pescuiesc

Mesaj de claudiu » 02 Iul 2008, 14:24

Buna,

sa stiti ca am dat cu search si am incercat sa ma lamuresc inainte sa postez dar nu am gasit topicuri care sa ma lamureasca.

Vreau sa ma duc in Delta vreo 4-5 zile, caut cazare dar nu cu genul de excursii "pescuit 8 ore" (no offence wilddanube). Vreau sa ma trezesc la 4AM si sa ma intorc "in pat" pe la 23:00. Stationar si spining de pe mal.

Se exista solutii pentru un pescar asa pretentios ca mine?
Exclus cort, doar daca mai sunt vreo 10 in jur, ca sa nu ma manance ursul.

Acum 15 ani am mers la casa la o baba, cazare fix pe malul Dunarii, mergeam 1 km pe jos si pescuiam mai in aval fix dintre plopi.. mama ce frumos mai era. Acum nu mai stiu nimic :( si ofertele de cazare prezinta doar toalete in camera, cearceafuri curate... care sunt binevenit de altfel dar.. vreau sa pescuiesc.

Daca ma puteti ajuta, ma gasiti si pe privat in caz ca plictisesc pe cei ce au excursiile/locurile dinainte stiute :)

Claudiu.

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 02 Iul 2008, 14:37

vezi ca in delta e cea mai a dracu specie de urs dintre toate "nemaursus" denumirea ei p latina care cica te mananca cu tot cu cort :lol: :lol: :lol:

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 02 Iul 2008, 14:38

e cel mai simplu si cel mai ieftin la cort plus ca ai cea mai mare libertate, poti da la peste orican vrei tu!!!

claudiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 08 Noi 2004, 13:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de claudiu » 02 Iul 2008, 14:54

Razi tu tali da' io am campat odata, vreau sa spun ca erau niste pelicani sau nu stiu ce erau, faceau ca o vaca pe care s-a urcat vaporul, nu pot sa iti descriu.

Cele mai sinistre sunete le-am auzit vreodata erau acolo. Pipi faceam din buza cortului, n-aveam curaj sa pasesc noaptea afara :D

Cu ursu' era o gluma. Ar fi frumos si cu cortul dar, 1. nu am cort, 2. nu am cu cine sa fac o echipa sa plec din Iasi. 3. nu are cine sa ma ghideze, sa merg intr-un loc unde a mai fost lumea, etc.

Asa ca inclin spre cazarea standard insa... pescuit doar 8 ore pe zi... ma cam lasa rece.

Oare nu se poate pescui de pe hotelu' ala plutitor? Sau de pe mal? Alea merg asa, incontinuu? Nu vreau sa vad pelicani, vreau sa vad salau la jig sau la bucatzica.

Claudiu.

allspark
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 27 Iun 2008, 11:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de allspark » 02 Iul 2008, 18:52

Cred ca omul care ofera excursiile alea ofera si expeditii de o zi pentru pescari. Tarifele sunt insa cam piperate, e drept.

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 02 Iul 2008, 19:01

Hai sa-ti zic o chestie prima oara cand am fost cu cortu acu cativa ani am lasat sacul cu cartofi afara langa cort si m-am trezit cu vreo 2 mistreti care se bateau p el :lol: dar cand am iesit afara din cort au fugit ca nemancatii, cred ca nu vazusera om in viata lor. Singurul lucru de care ar trebui sa-ti fie frica e de hoti si nu d animale!!! Iar ca loc dute pe Chilia in zona pardina sau Ceahlatoi(scz dac am scris gresit)!!!

allspark
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 27 Iun 2008, 11:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de allspark » 02 Iul 2008, 19:05

Cetalchioi. Mie nu mi s-a parut senzationala zona, am fost de vreo 2 ori. Avantaj: transportul de la Tulcea costa mai nimic, se trece cu niste barcute peste Dunare (10 min) si apoi cu o rata sateasca. Cred ca e si feribot cu care sa treci masina, dar nu stiu orele. Barcutele alea trec la jumatate de ora.

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 02 Iul 2008, 19:52

mah Cla vad ca visezi partide zi lumina in Delta ! atunci pe mine de ce ma " gonesti " de pe Prut ziua in amiaza mare ? pe Prut numai scurte iti plac ? :D :D

claudiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 08 Noi 2004, 13:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de claudiu » 02 Iul 2008, 20:56

Mai Jonah,

ia spune tu de fata cu toata lumea cand ai de gand sa mergi tu la Prut?
Luna iulie? Ajungi la Prut?

:)

Sa stii ca daca nu mergi o sa ma duc singur pe locurile shpagat.. unde stii tu cine sta legata de copac...

Il iau si pe Paul cu mine. Si pe Dream...

Claudiu.

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 02 Iul 2008, 21:17

Daca esti mai comod, incearca Murighiol, exista cazare cat cuprinde, poti sa pui si cortul, nu e nici departe de Tulcea si ai bratul Sf. Ghe. la o aruncatura de bat, lacul Murighiol la 5 m plus o gramada de canale... :wink:

Scrie răspuns