bucuresti

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 25 Mar 2009, 14:36

mitucatalin scrie:anul asta nu se pescuieste pe mihailesti
zice ca au populat
:)
Ai fost acolo si nu te-au lasat sau doar ai auzit? Intreb pentru ca am trecut cu masina acum vreo 6 zile si erau la baraj cam 5-7 pescari. Nu pareau nelinistiti....

Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 25 Mar 2009, 14:55

Am fost eu pe mihailesti acu 2 sapt, si acu 1 sapt am fost decat in trecere.

De prins n-am prins nimic, am stat cam 2 ore. Ma rog nici nu m-am stresat prea tare. Am incercat exact pe langa pod. Nici un tzac nimic , n-a venit nimeni sa imi ceara nimic. Mai erau cativa care "plimbau" nalucile. N-am vazut la nimeni nici un peste nici pe cineva sa vina pt. vreo taxa.

La un moment dat a trecut un nene care daduse la pestisor pe undeva pe la draglina aia din dreapta (cum vii dinspre Buc) si se lauda cu un salau sub 1kg. L-am intrebat si pe el de taxa & stuff ... omu zica ca teoretic da, e cu taxa .. practic nu prea vine nimeni sa-ti ceara nimic.

In schimb din barca erau cativa care intindeau/scoteau plase de zor.

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 25 Mar 2009, 15:52

Fario_nebunu scrie:
mitucatalin scrie:anul asta nu se pescuieste pe mihailesti
zice ca au populat
:)
Ai fost acolo si nu te-au lasat sau doar ai auzit? Intreb pentru ca am trecut cu masina acum vreo 6 zile si erau la baraj cam 5-7 pescari. Nu pareau nelinistiti....
fario anul trecut am avut un permis gratis pe mihailesti si anul asta nu se pescuieste lacul este a lui Lodi.
se luau exemplare de salau frumusele
rar dar se luau

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 25 Mar 2009, 15:58

mitucatalin scrie:
Fario_nebunu scrie:
mitucatalin scrie:anul asta nu se pescuieste pe mihailesti
zice ca au populat
:)
Ai fost acolo si nu te-au lasat sau doar ai auzit? Intreb pentru ca am trecut cu masina acum vreo 6 zile si erau la baraj cam 5-7 pescari. Nu pareau nelinistiti....
fario anul trecut am avut un permis gratis pe mihailesti si anul asta nu se pescuieste lacul este a lui Lodi.
se luau exemplare de salau frumusele
rar dar se luau
OK, mersi de informatie. Ai cumva un nr de telefon al acestui Lodi sa vad daca pot "negocia" cu el? Sau o adresa de internet...poate are vreo firma ceva. Mersi!

Avatar utilizator
_Cristi_
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 137
Membru din: 12 Noi 2004, 02:06
Localitate: Bucuresti

Mesaj de _Cristi_ » 26 Mar 2009, 18:29

Pe Cernica apa este crescuta...in schimb la rapitor nu cred ca este pescuitul permis, la mine a fost un fel de barter dar sunt foarte restrictivi.
La Paltinu am pescuit din barca prin zona insulei.
Pe Argova e de cautat pe langa maluri, a inceput sa-si caute locuri pentru depus, ce am prins erau deja negri.
Maine dau o fuga pe Snagov....cica sa luat stiuca...sa vedem.
<<-!pescuiesc in orice conditii!->>

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 27 Mar 2009, 10:09

_Cristi_ scrie:Pe Cernica apa este crescuta...in schimb la rapitor nu cred ca este pescuitul permis, la mine a fost un fel de barter dar sunt foarte restrictivi.
La Paltinu am pescuit din barca prin zona insulei.
Pe Argova e de cautat pe langa maluri, a inceput sa-si caute locuri pentru depus, ce am prins erau deja negri.
Maine dau o fuga pe Snagov....cica sa luat stiuca...sa vedem.
Sa-i dai drumul daca vrei neaparat sa pescuiesti in prohibitie si daca o prinzi ... Stii tu, prohibitie, apa publica in care se aplica legea, etc. :lol:

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 27 Mar 2009, 11:53

_Cristi_ scrie: Maine dau o fuga pe Snagov....cica sa luat stiuca...sa vedem.
De curiozitate, ce asociatie de pescari gestioneaza Snagovul? Eu merg de vreo 15 ani pe el si o singura data a venit un "paznic" de la o asociatie de pescari cu sediul in Bucuresti, Str Valter Maracineanu (am uitat numele) care pretindea ca ei administreaza tot lacul. Enervare, sudalmi, reprosuri, mi-a stricat 30 de minute din viata acel dobitoc....Ca dupa aia sa aflu de la ati pescari ca vreo 3-4 APS-uri se "lupta" pe Snagov si de fapt pescarii nici permis nu au majoritatea...Acum poate ca ANPA va considera lacul ca apa publica , ar fi f bine.

pana_vip
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 08 Apr 2009, 18:15

Mesaj de pana_vip » 08 Apr 2009, 18:57

vreau si eu sa merg duminica acum pe o balta ce imi recomandati pt caras crap si sa nu fie taxa mai mare de 50 ron si distanta mai mare de 60km multumesc

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 08 Apr 2009, 21:58

pana_vip scrie:vreau si eu sa merg duminica acum pe o balta ce imi recomandati pt caras crap si sa nu fie taxa mai mare de 50 ron si distanta mai mare de 60km multumesc
Butimanu sau Nicolesti (fiecare cu cate 4-6 lacuri in salba). Cam la 40 km de Buc, pe ruta de Mogosoaia-Lucianca. Costa cam 40-50 lei si in general e OK.

Avatar utilizator
florind
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 10 Apr 2008, 13:31
Contact:

Mesaj de florind » 09 Apr 2009, 10:29

Langa Bucuresti se mai poate merge pe Neajlov, putin mai departe de Mihailesti. A fost cineva recent pe Neajlov?

Scrie răspuns