bucuresti si imperjurimi

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

bucuresti si imperjurimi

Mesaj de mitucatalin » 03 Iul 2008, 13:09

sal la toata lumea
cei cu inima buna pot sa-mi spuna si mie un lac , un loc , un rau pe langa bucuresti unde se poate prinde salau stiuca
fire intinse
p.s.: rugam veteranii acestui site sa ne ajute :):):)

Avatar utilizator
adrian25
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 29 Dec 2007, 08:21
Localitate: Bucuresti / Piatra Neamt

Mesaj de adrian25 » 03 Iul 2008, 16:08

poti incerca la stiuca la buturugeni dar sa nu te astepti la capturi capitale, mai mult marlite si uneori cate o stiuca mai rasarita, fire intinse

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 04 Iul 2008, 10:50

adrian25 scrie:poti incerca la stiuca la buturugeni dar sa nu te astepti la capturi capitale, mai mult marlite si uneori cate o stiuca mai rasarita, fire intinse
multumesc o indicatie de unloc mai bun acolo ai?
:):)

Avatar utilizator
adrian25
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 29 Dec 2007, 08:21
Localitate: Bucuresti / Piatra Neamt

Mesaj de adrian25 » 04 Iul 2008, 11:00

unde am prins eu mai bine, e in partea opusa cu cabana lor, mai in spate, langa digul cu argesul, pe partea opusa stau mau mult craparii, la arges e mai bine de rapitor, de pe dig cum te uiti spre cabana lor, du-te in stanga , sunt niste lacuri mai mici care comunica cu ala mare, si acolo ai mai multe sanse, fir intins
ps: merge mai bine la lingura si vobler decat la pestisor viu

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 13 Iul 2008, 13:49

adrian25 i-ai spus de buturugeni dupa cate am inteles te referi la balta cu 40 ron in 2007 [nu am mai fost de atunci] dar mai este una cu 25 ron tot acolo cu acelasi peste intreaba de "balta lu' Florin''
iar pt mitucatalin asta este balta de 'antrenament' adica nu poti sa pastrezi pestele pt ca nu depaseste 25-35 cm[stiuca] daca vrei sa pleci cu peste acasa dute la Moara Vlasiei.Parerea mea :oops:

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 13 Iul 2008, 22:30

bebe13 scrie:adrian25 i-ai spus de buturugeni dupa cate am inteles te referi la balta cu 40 ron in 2007 [nu am mai fost de atunci] dar mai este una cu 25 ron tot acolo cu acelasi peste intreaba de "balta lu' Florin''
iar pt mitucatalin asta este balta de 'antrenament' adica nu poti sa pastrezi pestele pt ca nu depaseste 25-35 cm[stiuca] daca vrei sa pleci cu peste acasa dute la Moara Vlasiei.Parerea mea :oops:
bebe13 pe moara vlasiei in cada aia cu peste se ia decat crap si poti admira tone de vrajeli pescaresti si de figuri
:)))

Avatar utilizator
pupu
veteran
veteran
Mesaje: 608
Membru din: 19 Iun 2004, 09:08

Mesaj de pupu » 14 Iul 2008, 13:08

:D :D :D ...

Numai bine...

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 21 Iul 2008, 13:57

Revin si eu cu aceeasi intrebare( de fapt e un 3 in 1): Unde se poate pescui la rapitor in Bucuresti sau pe aproape, sub ce regim se afla baltile, raurile, si cam ce pesti se prind?
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 21 Iul 2008, 15:27

Stiuca :Tineretului,partial Mihailesti mai jos de stina {acum apa mica, mica},IOR {am auzit }la prieteni.Salau:Mihailesti in balta si la pietre, Straulesti {Contesa} Biban in toate +Lacul Mori+Pantilimon {are si salau} .Clean la limita centuri Arges,Sabar{Neajlov care este mai departe "un poco"},toate tin peste, insa de putine ori ai satisfactii.In ultimi, multi ani eu am prins in Bucuresti si in cele de mai sus maxim cit degetele { ca numar}insa biban si clean{fara numar} .Nu stiu ce ar trebui facut ca salba Colentinei sa aiva mai mult rapitor?? Un tovaras, in loc sa bage rapitor a bagat Somn african care este mult mai agresiv decit PC,in una din "TEI".Noi cei 3,75% nu avem decit o calitate "de alegator",niciodata nimeni nu a tinut cont de o parere ,de o remarca ,de o idee buna sau rea.Luptele din culise fac legea.Nu peste mult timp o sa pescuim la "CASTING pe DN 1" ,noua autostrada va prelua tot fluxul auto,noi o sa primim cupe si diplome A 4 in loc de pesti!!! Cu stima ........

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 23 Iul 2008, 10:51

Multumesc pentru raspuns. La clean..as merge si mai departe..dar nu am masina. :oops:
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

Scrie răspuns