Bucuresti balti stiuca

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Bucuresti balti stiuca

Mesaj de mitucatalin » 23 Sep 2009, 16:01

Salut se apropie sezonul rece
dintoasa incepe sa puna botul
pe unde o gasim pe langa bucuresti
fire intinse

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 23 Sep 2009, 16:29

Carefour, METRO, REAL, ... :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 23 Sep 2009, 19:00

... si acolo numai subdimensiune!!!!!

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 23 Sep 2009, 22:43

Ar mai fi si cite una care sa-ti dea emotii...in Obor...

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 24 Sep 2009, 09:14

dar balti stiti_
sau doar comentarii hazlii oricum va multumesc anticipat pt lista de piete si magazine sunteti ffoarte amabili

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 24 Sep 2009, 10:44

pot sa-ti dau cateva exemple dar nu stiu cat te vor ajuta,si eu sunt foarte interesat de stiuca in acesta perioada dar se pare ca traim intr-o tara in care jaful este cuvantul de rand,poti sa dai la stiu insa te va costa cam mult in urmatoarele locatii:Caldarusani-100ron,Valea vlasiei-50ron,Moara Vlasiei 1-30 ron (nu prea mai are stiuca),Vadul lu' Mosu-30 ron,Valea iazurilor-60 ron,Mihailesti(la ciobani)-50 ron,Buturugeni Magura-60 ron mai sunt cateva dar fara prea mare interes...daca faci ceva treaba pe astea anunta-ma si pe mine pe prv!!! 8)

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 25 Sep 2009, 14:57

salutare,
cu barcuta ta proprie si personala pe unde poti da la stiuca pe o raza de , sa zicem 100km in jurul Bucurestiului ???
Multam

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 26 Sep 2009, 17:58

Cataline, nu te supara asa repede. Gluma are si o parte de adevar.
Eu nu stiu "balta de stiuca" linga Bucuresti. Nici Caldarusani-ul nu mai e, dupa parerea mea, balta de stiuca.
Sint balti care mai au ceva stiuca. Si mai pot adauga la lista lui Crystianoo Snagovul si Lacul Tineretului. Mai e cite o stiuca si pe lacurile de pe Mostistea.
Desi nu sint balti mai poti gasi stiuca si pe Neajlov, ce a mai scapat de bastinasi si pe Dunare.
Sincer imi pare rau ca "balta de stiuca" a ajuns motiv de gluma dar din pacate baltile care erau odata de stiuca au ajuns de ris daca ne referim la stiuca bineintzeles. Fir intins!

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 26 Sep 2009, 18:39

Dan Alexe scrie:Cataline, nu te supara asa repede. Gluma are si o parte de adevar.
Eu nu stiu "balta de stiuca" linga Bucuresti. Nici Caldarusani-ul nu mai e, dupa parerea mea, balta de stiuca.
Sint balti care mai au ceva stiuca. Si mai pot adauga la lista lui Crystianoo Snagovul si Lacul Tineretului. Mai e cite o stiuca si pe lacurile de pe Mostistea.
Desi nu sint balti mai poti gasi stiuca si pe Neajlov, ce a mai scapat de bastinasi si pe Dunare.
Sincer imi pare rau ca "balta de stiuca" a ajuns motiv de gluma dar din pacate baltile care erau odata de stiuca au ajuns de ris daca ne referim la stiuca bineintzeles. Fir intins!
multumesc de raspunsuri

oare peste 5 ani ce facem pescuim in cada?
:D:D:d

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 27 Sep 2009, 16:10

ANDREI RIGA scrie:salutare,
cu barcuta ta proprie si personala pe unde poti da la stiuca pe o raza de , sa zicem 100km in jurul Bucurestiului ???
Multam
La Valea Vlasiei este permis si pescuitul din barca ta, taxa fiind de 20 lei in situatia asta.

Scrie răspuns