bistret, rast & co

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

leonb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 218
Membru din: 25 Dec 2004, 15:19
Localitate: bucuresti- metro, buldo, dodo

bistret, rast & co

Mesaj de leonb » 28 Noi 2007, 10:23

ati fost careva pe acolo in ultimul timp?? au mai ramas cateva dintoase pt sarbatori sau au curatat locul "sportivii"?

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 28 Noi 2007, 19:46

nu am mai fost demult acolo,mai e putin si se face anul ,dar nici nu ma mai duc .
nu imi place sa ma uit la "sportivii" aia cum stau cu 100 bete insirate pe mal la baboi sau cum trag plasele prin fata ta.
din informatii mai proaspete,se prinde marla la pestisor
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 28 Noi 2007, 20:40

e "curatzata" zona...canci stiuci, ca de crapceni si carasi nu ma-ntereseaza...s-a facut un adevarat macel acolo...nu mi-ar ajunge o noapte sa descriu ce-a fost acolo...pe un canal pe care o data la 3-5 lansari aveam o stiuca acuma nu mai e nici apa prea multa si nici stiuci - "garduri" peste "garduri" si zeci de bidoane lasate cu pestisor... :evil: :evil: :evil:

leonb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 218
Membru din: 25 Dec 2004, 15:19
Localitate: bucuresti- metro, buldo, dodo

Mesaj de leonb » 29 Noi 2007, 13:22

craiovenii nu stiu nici unul, nimic?

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 29 Noi 2007, 14:51

baltile care le stiati voi nu mai sunt. au ramas decat cateva canale cu apa, braconate in draci.

ceva stiuca s'a prins recent pe canalul principal de la malaieni, dar ori te duci cu 4x4 ori astepti sa inghete complet ca sa intri.

leonb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 218
Membru din: 25 Dec 2004, 15:19
Localitate: bucuresti- metro, buldo, dodo

Mesaj de leonb » 29 Noi 2007, 15:22

de doua ori am fost, dar anul trecut pe vremea asta...erau sute de pescari, toti prindeau...doar eu am prins 6 marle in doua zile...

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 29 Noi 2007, 20:24

eu am f pe la C0-dabuleni.....cateva marlizte si 2 strapi+setci la greu....m-am sictirit si am plecat
pe la rast-bistret numai canale cu carasi subnutritzi(rachete)...nici "ciorile" nu-in mai ia :lol:
a f genocid piscicol acolo :(
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 29 Noi 2007, 22:22

todi scrie:baltile care le stiati voi nu mai sunt. au ramas decat cateva canale cu apa, braconate in draci.

ceva stiuca s'a prins recent pe canalul principal de la malaieni, dar ori te duci cu 4x4 ori astepti sa inghete complet ca sa intri.
amicii mei,nici cu 4x4 nu s-au incumeta sa intre cand au vazut ce e acolo,mai ales ca le-au arata granicerii pe unii care erau de o zi intreaga acolo si nu reusisera sa iasa :lol:
storm xxx scrie:eu am f pe la C0-dabuleni.....cateva marlizte si 2 strapi+setci la greu....m-am sictirit si am plecat
pe la rast-bistret numai canale cu carasi subnutritzi(rachete)...nici "ciorile" nu-in mai ia Laughing
a f genocid piscicol acolo Sad
m-am jurat ca nu mai calc pe acolo,am fost o singura data si la ce am vazut........... :datz:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 30 Noi 2007, 10:09

asa se intampla cu pestele din orice lunca inundabila.

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 30 Noi 2007, 10:20

JAF a fost acolo cu jandarmii de fatza...erau mai drastici in timpul prohibitiei, in rest timpu' trece leafa merge, etc...etc...

sa-i fi vazut pe totzi nenorocitzii de braconieri cum fluturau hartii cu autorizatzii de pescuit industrial... :evil: ...de prisos sa va spun cum se vindea carasul cu 1 leu/kg, crapul cu 2,5 lei/kg si stiuca cu 5 lei/kg...zeci de barci cu motoare carau cate 400-500 d ekile de peste la echipaj(4-5 barci) la zi de peste...pe toamna mi se rupea inima la tonele de stiuca carate din acea zona... :evil:

Scrie răspuns