Arges - Neajlov

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdarMarian
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 29 Aug 2011, 08:31
Localitate: Republica O.Goga, colt cu Nerva Traian

Mesaj de AdarMarian » 09 Sep 2011, 17:13

melculbeat scrie: ai vazut daca era oprita apa, pe arges, la mihailesti? multumesc!
Nu m-am uitat, ma dusasem croit pe un anume loc, astfel ca Argesul la baraj nu ma interesa.

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 09 Sep 2011, 17:15

ok! multumesc!
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 09 Sep 2011, 17:19

T.Adrian scrie:Melcule, asta e informatie pretioasa dar in acelasi timp inutila :lol: .
Pana ajungi acolo, deja e dat drumul la apa :roll:

depinde ce si unde cauti . marti am prins ecluzele deschise dar fara niciun rapicios , desi sareau(canalul de fuga) .
ieri nu mai curgea strop de apa , deci canci .
la Draganescu , unde intra Argesul....tulbure . fara niciun atac .



PS: aseara , pe canalul de fuga erau niste parasutisti . aveau o mreana tolanita'n iarba, la vreo 1,5kg .
cand nu curge , feeder .

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de ANDREI RIGA » 09 Apr 2012, 08:42

Ghost River - raul care nu mai stie de ce curge. Bravo Malin, bravo PVTV ! Sau poate MULTUMESC...

http://www.pvtv.ro/pescuit/vorbe-de-pes ... nisip.html

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de leowb » 19 Apr 2012, 20:37

Salut ,felicitari Malin pt reportaj si tineo tot asa poate se trezesc ASTIA din betie.Din pacate cunosc Argesul foarte bine si am prins si momentul cand avea peste nu gluma . Am fost la pescuit saptamana trecuta si cum spune cineva Nu era nimeni.........L au distrus,au distrus Ei si prima linie de cale ferata din Romania facuta de A.Ioan Cuza datorita excavarilor in exces si nu sau trezit, poate cineva ii pune cu botu pe labe pe nenoro..................................................................................................................................................Fir intins

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de ANDREI RIGA » 19 Apr 2012, 20:56

leowb scrie:au distrus Ei si prima linie de cale ferata din Romania facuta de A.Ioan Cuza datorita excavarilor in exces
Au trecut 7 ani de cand au distrus podul feroviar de la Gradistea si n-a fost nimeni pedepsit ptr asta, podul nu s-a reparat, iar firmele de microbuze, care au inlocuit instantaneu trenul, au prosperat!Chiar ca nenoro... :censored:

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de leowb » 29 Apr 2012, 21:30

Salut ,sa va mai dau o stire de ultima ora.La Comana sa facut un Baraj si ca sa tina apa in baraj tampitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a oprit apa 90 la suta deci aproape ca nu mai curge.Se distruge si partea asta a Neajlovului atat de frumoasa o sa ajunga ca Argesul fara peste.............Deja sa POSTROVOLIT toata apa si nu mai e peste,gata l au distrus si pe asta sa i f.............................Ce rau superb credeti ca mai urmeaza?????daca mai e vreunul.Tocmai veneam de la pescuit din alta zona a Neajlovului,am avut o partida super dar cand am vazut ce sa intamplat mi a stricat ziua,seara ,noaptea,tot.Ce putem face noi pescariiiiiiiiiiiiiii ca doar noi putem ajuta pesti si bineinteles placerea noastra de a pescui..............Doamne trezeste i din prostie ca ajungem de nu ne mai revenim......................... :respekt:

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de ANDREI RIGA » 29 Apr 2012, 21:36

cand ti-am spus ca e o nebunie ce se intampla acolo, te indoiai de judecata mea !


http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de leowb » 30 Apr 2012, 05:40

Salut ,prostia intrece orice limita........... :evil:

Avatar utilizator
corradi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 30 Noi 2006, 00:24
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de corradi » 10 Mai 2012, 16:57

leowb scrie:Salut ,sa va mai dau o stire de ultima ora.La Comana sa facut un Baraj si ca sa tina apa in baraj tampitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a oprit apa 90 la suta deci aproape ca nu mai curge.Se distruge si partea asta a Neajlovului atat de frumoasa o sa ajunga ca Argesul fara peste.............Deja sa POSTROVOLIT toata apa si nu mai e peste,gata l au distrus si pe asta sa i f.............................Ce rau superb credeti ca mai urmeaza?????daca mai e vreunul.Tocmai veneam de la pescuit din alta zona a Neajlovului,am avut o partida super dar cand am vazut ce sa intamplat mi a stricat ziua,seara ,noaptea,tot.Ce putem face noi pescariiiiiiiiiiiiiii ca doar noi putem ajuta pesti si bineinteles placerea noastra de a pescui..............Doamne trezeste i din prostie ca ajungem de nu ne mai revenim......................... :respekt:

si pt ce mama masi au facut barajul ala ..... ca sa inunde terenul de football al comanei ? ca am trecut pe acolo si se vedeau doar portile .... offf in tara asta totul este pe invers ... nici pana acuma mie nu mi-a iesit permisul de pescuit stau cu chitanta in portofel ... pe astia nu ii mai controleaza nimeni nu exista si pt ei lege ... doar pt noi cand pescuim la dunare de vin 100 de politisti de forintiera pe cap

Scrie răspuns