Arges - Neajlov

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
gaby_po23
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 137
Membru din: 21 Aug 2011, 12:52

voblere

Mesaj de gaby_po23 » 22 Aug 2011, 16:01

va rog sa imi spuneti ce voblere merg cel mai bine pe Neajlov.
Pana acum am dat cu totativa..si si-a facut treaba dar micuti.

fanelul
veteran
veteran
Mesaje: 674
Membru din: 20 Aug 2009, 00:49

Mesaj de fanelul » 27 Aug 2011, 10:46

Pe unde ai fost?
Eu am fost chiar azi la Calugareni si tot asa, micuti. In schimb, am vazut o mreana la fo 2kg zic eu, i-am plimbat voblerul pe la nas dar nimic.
Eu folosesc Strikepro Tadpole, niste noname din Ferentari,Salmo Tiny, Strike Pro Baby Pro EG-036. Nu am mai folosit de foarte mult timp "fiare" la clean.
A gasit cineva pe Neajlov ceva mai rasarit?
RX6 & Daiwa SS owner!

MRobert
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 150
Membru din: 16 Apr 2011, 20:24

Mesaj de MRobert » 27 Aug 2011, 22:35

am fost azi pe Neajlov...la musca cativa clenisori-am avut o singura musca care se tot scufunda mai mult m-a enervat- iar la vobler 4 cleni dar nu foarte mari..pana in 20 cm.

pe Neajlov cel mai bine am prins la http://www.totalfishing.ro/vobler-salmo ... -2285.html

si strike pro baby.sunt foarte multumit de strike pro baby..sunt mai ieftine si bat foarte bine singurul dezavantaj e la pestii mari..au ancore mici care nu strapung botul ci ii agata pe sub piele..am avut un asemenea esec deci vorbesc din proprie experienta.Iti recomand voblerele astea 2 :http://www.totalfishing.ro/vobler-strik ... -2473.html si http://www.totalfishing.ro/vobler-strik ... 14.html.La http://www.totalfishing.ro/vobler-salmo ... p-119.html am avut primul atac in prima zi de spinning nefinalizat insa.ma scarpinam la nas si am ramas socat cand a dat o stiuca in el.asta se intampla in iarna,am mai dat cu el 2 zile dupa aceea si l-am pus la loc de cinste datorita urmelor de dinti.O sa mi-l amintesc mereu :D

MRobert
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 150
Membru din: 16 Apr 2011, 20:24

Mesaj de MRobert » 02 Sep 2011, 21:39

a mai fost cineva pe Neajlov?A inceput stiuca sa traga?Am ramas fara fir pe mulineta de la cormoran de 1.7g si tre' sa folosesc o lanseta de 10-25..ma gandeam sa bag direct niste voblere mai maricele.

Avatar utilizator
AdarMarian
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 29 Aug 2011, 08:31
Localitate: Republica O.Goga, colt cu Nerva Traian

Mesaj de AdarMarian » 07 Sep 2011, 15:43

Neajlovul astazi dimineata, la ora 6,30: ploaie, oleaca de vant, apa verzuie si nu prea limpede. Am batut cu pasul cam 1-1,5km de mal, iar apa am testat-o cu doua dintre rotativele preferate si o lingurita pe care o folosesc indeosebi la pastrav, pe lac. Am avut o trasatura fantastica, insa exact in locul in care absolut toate sansele erau de partea pestelui.
1-0 pentru el.
Am plecat la 8 si m-am intors la 12, in aceeasi zona.
Deja iesise soarele, apa mai limpede, insa niciun peste n-a fost in raza cautarilor mele.
Locuri superbe, de o frumusete rara si nicio umbra de pescar p-acolo, nici macar vreun om!
E prima oara cand ajung, chit de peste 20 de ani bat drumul asta cel putin intr-o frecventa bilunara.

adrianc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 258
Membru din: 09 Aug 2006, 12:00
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de adrianc » 09 Sep 2011, 16:10

hai care se baga maine la un clean pe neajlov sau arges? io pun benzina pe tot drumul.
0742785352 - adi

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 09 Sep 2011, 16:32

adrianc scrie:hai care se baga maine la un clean pe neajlov sau arges? io pun benzina pe tot drumul.
0742785352 - adi
unde stai, in buc?
asl pls! :lol:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 09 Sep 2011, 16:34

AdarMarian scrie:Neajlovul astazi dimineata, la ora 6,30: ploaie, oleaca de vant, apa verzuie si nu prea limpede. Am batut cu pasul cam 1-1,5km de mal, iar apa am testat-o cu doua dintre rotativele preferate si o lingurita pe care o folosesc indeosebi la pastrav, pe lac. Am avut o trasatura fantastica, insa exact in locul in care absolut toate sansele erau de partea pestelui.
1-0 pentru el.
Am plecat la 8 si m-am intors la 12, in aceeasi zona.
Deja iesise soarele, apa mai limpede, insa niciun peste n-a fost in raza cautarilor mele.
Locuri superbe, de o frumusete rara si nicio umbra de pescar p-acolo, nici macar vreun om!
E prima oara cand ajung, chit de peste 20 de ani bat drumul asta cel putin intr-o frecventa bilunara.
ai vazut daca era oprita apa, pe arges, la mihailesti? multumesc!
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 09 Sep 2011, 17:09

Melcule, asta e informatie pretioasa dar in acelasi timp inutila :lol: .
Pana ajungi acolo, deja e dat drumul la apa :roll:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 09 Sep 2011, 17:12

avind in vedere ca de 3 zile, apa e oprita...eu zic ca e o informatie buna :wink:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Scrie răspuns