RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de Constantin37 » 11 Noi 2015, 01:49

Precizare: Lanseta este un produs de FOLOSINTA INDELUNGATA (spre deosebire de consumabile...)!

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de Constantin37 » 11 Noi 2015, 03:03

Indiferent ce a spus ala de la Normark ca a facut Obletele cu lanseta... trebuie sa probeze (ala de la Normark, nu Obletele)... si ghici ce: ghinion, nu (se) poate!
Conform dispozitiilor Legii 449/2003 si Directivei 1999/44/CE, Obeletele e in termen pentru a pretinde lipsa de conformitate a produsului, lipsa de conformitate care se prezuma, adica pe Oblete nici macar nu trebuia sa-l intereseze ce i s-a spus ca a spus ala de la Normark, cei de la Total in calitate de vanzatori trebuie sa-i repare lanseta sau sa i-o inlocuiasca. Daca nici una, nici alta...
Conform www.mfinante.ro Normark Romania a avut in 2014 o cifra de afaceri neta de peste 1 milion de euro pe an si un profit de pana in 45ooo euro adica mai putin de 4,5 % :shock:

rigman
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 104
Membru din: 16 Oct 2010, 11:34
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de rigman » 11 Noi 2015, 04:57

Domnule Oblete ,
Imi pare rau ca nu am fost prezent la magazin pentru a discuta personal problema insa v-am rugat sa mai asteptati o zi pentru a gasi o solutie .
Inteleg ca nu aveti timp de pierdut si mi-ar place ca orice problema care apare sa o putem rezolva pe loc insa din pacate nu este posibil de fiecare data . Ne cunoastem de ceva vreme si eu consider ca am fost destul de deschis in rezolvarea problemei pe care o aveti .
De aceea nu inteleg de ce v-ati suparat atat de tare si ati trecut la acuzatii si mici rautati care chiar nu isi au locul . Chiar daca sinteti suparat mi-ar fi placut sa prezentati totusi lucrurile intr-un mod corect .
Orice lanseta cumparata este verificata de client impreuna cu un consultant din magazin . Este adevarat ca se pune accent in special pe verificarea inelelor , mandrinei , mufarii si acea mica deviatie a varfului sa fi scapat . Am verificat impreuna lanseta cind a-ti adus-o si daca varful ar fi fost stramb nu cred ca ne-ar fi scapat insa vorbim despre o foarte usoara deviatie care nu poate fi observata decit la o verificare foarte atenta . Lucru pe care l-ati fi putut face acasa sau cu ocazia primei partidede pescuit cind ati mufat lanseta .
Eu nu v-am reprosat ca nu va place lanseta si ca de asta doriti inlocuirea ei , este afirmatia dumneavoastra . Ati spus foarte clar ca nu va place lanseta pentru ca este prea puternica si ca nu se comporta bine cu momeli artificiale usoare . Acesta este presupun si motivul pentru care lanseta a fost pusa spre vanzare chiar pe acest site inainte de a o aduce la garantie .
Asa cum v-am promis la telefon , astazi dupa ce ajung la magazin va voi contacta si cred ca vom gasi o solutie care sa va multumeasca .
Toate bune
Mugurel Adascalitei

Obletele
veteran
veteran
Mesaje: 1580
Membru din: 18 Feb 2013, 18:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de Obletele » 11 Noi 2015, 08:32

Va salut! Daca doriti sa discutam va repet , programul meu de lucru este acelasi pe care il aveti si dvs la magazin. Nu am nicio placere sa ma cert cu nimeni, suparat nu sunt, mai degraba m-am simtit injosit. Nu ma car cu lanseta prin oras si pe la munca motiv pt care va rog sa-mi comfirmati telefonic 0730491667 care e solutia oferita de magazinul dvs. In 5 minute cred ca putem lamuri tot. O sa incerc daca imi permite timpul in seara aceasta sa fac si o poza a deviatiei pt a-si da si altii cu parerea daca exagerez sau nu. Faptul ca am anuntat de la bun inceput ca mi-ar placea sa o schimb cu altceva o recunosc, daca un produs nu ma multumeste eu nu ii dau o a doua sansa. Aceste produse trec printr-un procedeu tehnologic, pt ca nu sunt facute manual, trebuiesc verificate de un analist de calitate inainte de a fi scoase din fabrica, daca e atat de simplu sa ajunga la raft o lanseta nasoala eu pe viitor chiar nu doresc sa mai aud de stradic . Iar raspunsul de la Normark dle Mugurel ma lasa uimit, puneti-va in locul meu. Nu e prima data cand cumpar produse care nu imi plac cum se comporta, nu v-am venit cu ele in magazin nici la dvs nici la altii , dar e prima data cand doresc sa-mi exercit dreptul meu de a cere sa imi fie inlocuit produsul fara motive invocate. Imi pare rau ca nu i-am dat cu Cif sau detergent pe eva ca sa para noua... poate discutam altfel... in concluzie: nr meu de tel e 0730491667 Eduard David, nu imi permite timpul sa vin la voi si sa purtam aceleasi discutii. Daca doriti sa imi schimbati produsul cu altceva mai putin Shimano, cu toate ca nu doresc sa lovesc in Brand dar o fac mai degraba din dispret fata de Normark, ma puteti apela pt confirmare. Pt orice alte discutii nu cred ca trebuie sa ne pierdem timpul aici sau la telefon.
Eu v-am dat feedback, pe alte grupuri insumand vreo 15,000 -20,000 de utilizatori au avut ocazia sa vada nota explicativa a normark, sunt multi altii care au impartasit cu mine aceleasi produse, daca doriti vreo cateva zeci de copy paste cu probleme intampinate le pot pune aici fara probleme dar prefer sa nu o fac. Iar alti competitori de-ai dvs ma cam roaga sa le impartasesc experienta pe anumite bloguri si forumuri, din care voi nu veti avea nimic de castigat.

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de Constantin37 » 11 Noi 2015, 10:37

Ar fi bine sa cititi ce am scris in mesajele anterioare, chiar nu am facut exercitii de stil...
Altfel, umpleti topicul cu discutii sterile si chiar va meritati... soarta :lol1:

Obletele
veteran
veteran
Mesaje: 1580
Membru din: 18 Feb 2013, 18:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de Obletele » 11 Noi 2015, 11:06

Constantin37 scrie:Ar fi bine sa cititi ce am scris in mesajele anterioare, chiar nu am facut exercitii de stil...
Altfel, umpleti topicul cu discutii sterile si chiar va meritati... soarta :lol1:
momentan s-a ajuns la o intelegere incat ambele parti sa fie multumite.

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1721
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de albert.C » 11 Noi 2015, 21:49

te-au mituit? :)))

Avatar utilizator
andriipopa75
veteran
veteran
Mesaje: 733
Membru din: 08 Iul 2008, 00:45
Localitate: Craiova

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de andriipopa75 » 20 Noi 2015, 11:20

din ce povestiti dumneavoastra, cred ca spigotul este stramb, motiv pentru care orice varf va pleca intr-o parte

RNN57
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 11 Iun 2016, 13:18
Localitate: România

Re: RUSINE TOTALFISHIN & Normak

Mesaj de RNN57 » 10 Feb 2017, 23:07

Ce falsi si meschini pot fi unii..... Inainte se dadea victima, acum ii rad bujocii verenieni :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
< º))))><

Scrie răspuns