Rugaminte - Feedback de la clienti !

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Scrie răspuns
danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de danr » 20 Feb 2020, 09:01

Salut,
Multumesc pentru pareri.
Cu oamenii lucrurile nu sunt asa simple, iar cu unii dintre ei lucrurile nu sunt de fapt asa cum par...
Cred ca acum avem pe magazin o echipa buna, din pacate probabil ca au fost interactiuni mai neplacute cu alti colegi si nu cu echipa de consultanti. Orice feedback e binevenit oricum, inteleg experientele negative si o sa facem niste schimbari.
Insa exista si multe experiente pozitive, primim feedback regulat de la clienti prin google reviews, sunt publice.

Sper sa aveti experiente mai bune cand mai veniti pe la noi.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de adiwolf » 20 Feb 2020, 23:22

sigur ca sunt si experiente pozitive, dar stii cum este, cele negative ies mai repede la suprafata si fac valuri mai multe.
sincer, nu am vrut sa scriu despre asta, defapt am si scris cand am avut ultima vizita dar am sters considerand ca nu are rost, insa vazand acuma postarile colegilor, mi-am dat seama ca nu era un caz singular si ca nu eram eu nebun sau ciufut.
in fine, nu mai conteaza si sigur vei schimba ceva
uite si un feedback bun pentru angajatul tau, Claudiu, amabil, respectuos, binevoitor
si o opinie legata de magazin - nu puteti implementa un fel de cod de client valabil si in online si in magazinul fizic?!
un cod QR ce il am in telefon, intr-o aplicatie ceva si cand fac cumparaturi in magazinul fizic sa il scaneze la casa si sa imi introduca direct cosul de vanzari in contul meu de client ?!
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

ccatalin
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 12 Mai 2020, 17:48

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de ccatalin » 12 Mai 2020, 17:51

totalfishing = teapa totala
Cei mai mari tepari .Am comandat , mi-au confirmat telefonic si pe email ca produsul o sa ajunga in cateva zile (am vrut sa-l fac cadou ) si ..... m-au sunat sa-mi spuna ca nu stiu cand o sa mai ajunga ... ca nu mai e pe stoc furnizor desi ii rugasem sa verifice sa nu ma puna sa comand degeaba ...
Mi-au anulat comanda
Astept sa-mi returneze banii

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de Claudiu Garlea » 12 Mai 2020, 18:53

Buna ziua,

In primul rand doresc sa-mi cer scuze in numele nostru si al furnizorului, pt eroare comisa, cred ca stiu despre ce este vorba.
In al doilea rand, am inteles ca ati discutat deja cu colegii care se ocupa de departamentul de comenzi si vi s-a spus, ca a fost o eroare de stoc al furnizorului si ca acesta nu mai este disponibil, fiind vorba de un pachet dedicat sarbatorilor de iarna.
Banii se vor returna in cel mai scurt timp posibil, deci nu este vorba de nicio "teapa".

ccatalin
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 12 Mai 2020, 17:48

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de ccatalin » 13 Mai 2020, 08:02

Povestea este asa:
Doresc sa cumpar un produs sa-l fac cadou.
Produsul apare in "stoc furnizor".
Inainte sa comand sun si trimit email ca sa-mi confirme ca produsul este in disponibil si ca poate ajunge in timp util
Primesc confirmare telefonica si prin email ca pot sa-l comand si ca o sa ajunga.
Comand produsul inclusiv plata online cu cardul.
Dupa doua zile primesc telefon ca produsul nu mai poate fi livrat ca nu mai exista.
S-a evaporat intre timp.
Sunt sigur ca o sa primesc banii... dar mine imi trebuie produsul sa-l fac cadou.
Nu e teapa ... e ceva normal pentru "totalteapa"

PS.
Puteam sa comand produsul cu 100 Lei mai ieftin de la o firma din Slovacia.
Am comandat la totalteapa ca sa... fiu roman... sa incurajam firmele romanesti.

Am comanda in cele din urma in Slovacia si in 24 ore am primit si AWB de la curier.
Multumesc totalteapa pentru lectia data.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de MuskMd » 13 Mai 2020, 09:11

domnilor ce se intampla in magazin? am 2 zile de cand sun si nu raspunde nimeni la telefon am ascultat robotul de m-am plictisit. comanda online plasata si e in procesare de pe 11.
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1717
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de albert.C » 13 Mai 2020, 13:07

"Puteam sa comand produsul cu 100 Lei mai ieftin de la o firma din Slovacia.
Am comandat la totalteapa ca sa... fiu roman... sa incurajam firmele romanesti." -Asta e maxima :)) Esti mai patriot decat Ghe.Funar d-le ...
Cat despre comenzi si stocuri diferite intre onlini si mag.fizic incearca data viitoare la xxx-ce vezi pe site este si in stoc+ca a 2-a zi ai marfa...

mfbogdan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 30 Mar 2012, 16:15
Localitate: constanta

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de mfbogdan » 13 Mai 2020, 15:43

Buna ziua. In data de 07,05, dupa cateva discutii si mail-uri privind disponibilitatea unor produse comanda fost expediata si livrata de catre Sameday in data de 08,05 (sambata), Coletul nu prezenta urme de deteriorare sau altfel de urme. Dupa deschiderea coletului am observat ca 5 produse existente in factura lipseau din colet, 2 din produsele lipsa find specificate si intr-un mail primit anterior ca nefind disponibile. Am trimis mail sesizand situatia si in data de 10,05 am primit mail in care mi sa spus ca voi fi contactat telefonic. Inca astept. Am 2 zile de cand sun si nu raspunde nimeni la telefon. Macar aici poate raspunde cineva.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de danr » 13 Mai 2020, 16:03

Buna ziua, daca imi dati un numar de comand sa putem identifica situatia, se rezolva.

mfbogdan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 30 Mar 2012, 16:15
Localitate: constanta

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de mfbogdan » 13 Mai 2020, 16:25

Comanda # 000469876

Scrie răspuns