Rugaminte - Feedback de la clienti !

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Scrie răspuns
paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 07 Sep 2006, 11:50

Feedback cat se poate de pozitiv... Cu putin noroc in 24 de ore de la efectuarea comenzii si a platii ceea ce ai comandat se afla la tine in mana, chiar daca esti in celalalt capat al tarii.
La mine au trecut 26 ore :| Asta cred ca spune totul

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 10 Sep 2006, 12:04

Am facut comanda joi seara ... sambata pe la 11:30 a fost in fata usii la Resita - 600km de buc. ... a intarziat vreo ora ca nu gasea adresa :lol:

Se pare ca si in Ro se poate da dovada de profesionalism si seriozitate ... Sa va tina naravul al bun !
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 29 Sep 2006, 22:51

am facut o comada de rapale,iar procesarea comenzii si raspunsul au fost super prompte.
totusi o mica problema de remarcat ,dar care nu face parte din activitatea magazinului insa e demna de retinut atunci cand se alege curieratul:
- am fost sunat de catre reprezentantul curieratului rapid(ca asta am platit) sa ma deplasez la el sa ridic coletul deoarece el nu vine fiindca nu este platit pt asta :shock: :shock: :!: :!: :?: :?:
data viitoare nu voi mai alege astfel de expediere,nu de alta ca nu ma deranjeaza sa ma deplasez,dar ma deranjeaza mojicia unor angajati si impertinenta lor.
eu am o firma pe care o conduc si care deruleaza destul de multa activitate cu diversi curieri si intotdeauna livrarile sunt facute la adresa indicata.
am mai avut odata deaface cu acest curier,cand mi-am comandat un DVD de pe net si atunci aclasi angajat a avut tupeul sa-mi ceara bani de benzina ca s-a deplasat la mine acasa. :shock:
si atunci ca si acum am facut cunoscut faptul ca acest angajat nu isi face datoria cum trebuie,dar se pare ca firma respectiva de curierat nu a fost anuntata sau nu a tinut cont de nimic.
traim in romania si asta............................

p.s.sper sa nu supere acest aspect semnalat,dar e pacat ca cineva sa-si bata joc de serviciile si eforturile altuia.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 30 Sep 2006, 00:22

multumesc pentru feedback
si pe noi ne deranjeaza
incercam sa pastram un nivel ridicat la calitatea serviciilor, tinem blocate in stocuri sume considerabile ca sa putem livra prompt produsele solicitate, incercam sa livram cat mai prompt, si apar motive de nemultumire din motive terte.....

ca sa va mai dau exemple despre ce au mai facut in ultima vreme: o livrare la domiciliu la constanta nu au livrat-o pentru ca au uitat, un alt pachet l-au pierdut si abia l-au gasit, la cateva livrari pur si simplu nu au vrut sa incaseze banii pentru ramburs :shock:
noroc ca avem clienti de calitate care s-au dus dupa aceea inapoi la ei sa-i roage sa ia totusi banii :lol:
cu toata amabilitatea si interesul conducerii lor, nivelul oamenilor din teritoriu este foarte scazut......

saptamana aceasta am incheiat negocierea cu alta firma de curierat pentru livrare la domiciliu, respectiv firma Curiero
in maxim o saptamana o sa incepem sa-i folosim pentru livrari
sper sa fie mai seriosi

vom pastra vechii colaboratori doar pentru coletarie

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 30 Sep 2006, 07:30

adiwolf scrie: - am fost sunat de catre reprezentantul curieratului rapid(ca asta am platit) sa ma deplasez la el sa ridic coletul deoarece el nu vine fiindca nu este platit pt asta :shock: :shock: :!: :!: :?: :?:
data viitoare nu voi mai alege astfel de expediere,nu de alta ca nu ma deranjeaza sa ma deplasez,dar ma deranjeaza mojicia unor angajati si impertinenta lor..
Adi.... prima data am ptit si eu exact la fel.... Am platit in avans pentru livrare la usa si am fost sunat de catre reprezentatntul firmei de curierat rapid sa-mi zica ca am un colet si sa ma prezint unde , cand si cum...
Ma rog... initial am crezut ca livrarea se face la usa domiciliului meu, dar probabil era pentru livrare la usa sediului firmei de coletarie rapida :D
Nefiind prea comod si foarte curios sa vad ce am comandat, in doua ore de cand am primit telefonul aveam pachetul acasa si desfacut... :)
Oricum, procesarea comenzii este rapida si, cum am zis mai sus, cred ca oriunde te-ai afla in tara, ai sanse ca in 24 ore sa ai produsele comandate pe masa, la tine in casa.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 30 Sep 2006, 12:00

Paul, trebuia sa-mi fi spus

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 30 Sep 2006, 19:26

Paul,
poate nu m-am facut inteles foarte bine(se pare ca Dan a inteles),dar mai repet inca odata,NU este vina magazinului de pe rapitori,pt care am numai laude in privinta rapiditatii confirmarii si trimiterii comenzii,ci este vina unor nesimtiti de la coletarie,care isi bat joc de munca si banii altora.
am mai spus ca eu administrez o firma si derulez cu alte firme din tara destula marfa prin coletarie si cam stiu cum sta treaba in privinta asta.
curierul este OBLIGAT sa livreze marfa la adresa specificata,ca pt asta platesti pana la urma si pt rapiditatea livrarii.cum doamne iarta-ma de isi permit anumiti angajati sa faca ce vor ei si cum naiba de ii mai tin patronii lor eu nu inteleg. :shock: :?: :!:
nu era vorba de comoditate (stii cati metrii erau de la adresa de livrare - respectiv firma mea si pana acolo unde m-a chemat curierul?-respectiv o parcare,nu mai mult de 150m,dar acel individ a avut impertinenta sa-mi spuna la telefon ca el nu se deplaseaza la adresa indicata,deoarece el nu castiga nimic la treaba asta si in consecinta daca vreau pachetul sa ma duc eu sa-l ridic pana la ora 10.30 deoarece el are alta treaba si dupa aia nu il mai gasesc.
daca cuiva dupa acest forum i se pare normala aceasta situatie,eu unul ma declar nebun.
am mai explicat si un alt aspect ca am mai avut deaface cu acest individ ,respectiv cu aceasta firma de curierat care este reprezentata la noi in jud. de acest mojic ,si tot asa am avut probleme,deci incercam sa trag un semnal de alarma in ceea ce priveste alegerea unor parteneri seriosi intr-o asemenea afacere care depinde f mult de firmele de curierat partenere,atat si nimic mai mult,pur si simplu incercam sa ajut total dezinteresat.
uite ca sa-ti dau un exemplu,eu imi mai comandam de pe net tot felul de prostii electronice sau pt calculator si la doua dintre firmele la care obisnuiam sa comand ,am renuntat din cauza neseriozitatii lor sau a curierilor(erau trei firme cu care incercam sa ma impac,dar la sfarsit a ramas doar una si buna)
alt exemplu de seriozitate .
azi trebuia sa ajung in Bucuresti cu un mobilier si imi lipseau manerele la el din cauza ca s-au facut niste greseli la procesarea comenzii mele,dar firma respectiva si-a asumat greseala si aseara la ora 22.30,printr-un curierat rapid am intrat in posesia manerelor si astfel azi am putut livra marfa la client fara sa ma fac de ras si fara sa risc sa am vreun prejudiciu.

acuma stau si eu si ma intreb ce s-ar face Dan si implicit acest magazin care incearca sa ne puna la dispozitie ceea ce dorim intr-o forma civilizata si corecta,daca clientii nu ar fi de bun simt si nu ar exista atata intelegere?
trebuie sa ne obisnuim sa intelegem ca odata ce am platit sa ni se faca un anume serviciu sa stim sa si pretindem acel lucru,hai sa lasam naiba pagubosul obicei cu "la's ca merge si asa" ca asta ne-a dus de rapa atata amar de vreme.
sper ca acuma m-am facut inteles si scurta divagatie nu a deranjat pe nimeni.
Dane,intreaba-l pe Ovidiu de unde a ridicat marfa ultima data?si care era adresa de livrare?

p.s. se pare ca ai facut o alegere fericita la firma de curierat rapid,eu unul nu am cuvinte decat de lauda pt ei sunt seriosi,rapizi,prompti,ce sa mai niste profesionisti,cel putin pe raza jud. meu asta este.sper sa nu o dea in bara si astia cu ceva :lol:

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 30 Sep 2006, 22:50

Adi, ai dreptate aici...eu il sun mereu cand am facut vreo comanda pe nenea de la curierat si m-am dus de fiecare data la el acasa sa ridic marfa...avea de mers pana la mine nu 150 de m si 100 de m, dar...m-am saturat sa tot "latru" aiurea ca n-am la cine...ma duc, iau coletul si-mi vad de treaba mea...asta este pe la noi!


Numai bine!

Cat despre Total Fishing, tot respectul atat pt. Dan cat si pt. d-na Ioana!

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 02 Oct 2006, 22:31

adi, sper si eu sa fie seriosi


andrei, am verificat toate comenzile tale, pe toate le-ai cerut pe coletarie si nu curierat
era normal sa nu ti le aduca acasa

si vezi ca ioana e nevasta-mea, ai grija pe cine faci doamna :lol:

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 03 Oct 2006, 10:25

danr scrie:adi, sper si eu sa fie seriosi


andrei, am verificat toate comenzile tale, pe toate le-ai cerut pe coletarie si nu curierat
era normal sa nu ti le aduca acasa

si vezi ca ioana e nevasta-mea, ai grija pe cine faci doamna :lol:

eu chiar sunt multumit pt. ca-mi permite timpul sa ma duc sa-mi iau comenzile...


pai nu e D-na Ioana Radulescu? sotia ta? cu ce am gresit? :roll: :D

Scrie răspuns