Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de danr » 11 Aug 2015, 10:20

Nou la TotalFishing, serviciul verificare colet este oferit gratuit pentru orice livrare.
Platesti dupa ce deschizi coletul si te asiguri ca produsele nu sunt deteriorate, sunt facturate corect si sunt in conformitate cu ceea ce ai comandat.

De asemenea, de acum comenzile cu valoare de peste 100 de ron se livreaza gratuit oriunde pe teritoriul Romaniei, indiferent de greutate.

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 29 Ian 2016, 11:09

Fratilor, curierul cu care lucrati acum, cargus urgent, e MIZERABIL...infect e putin spus.
Nu pot fi contactati, dealtfel nici angajatii vostri ziceau ca nu au reusit, marfa nu doar ca nu se livreaza a doua zi dar nici dupa 48 de ore de la preluare nu a plecat din depozitul lor...
Deci sa afli detalii de la ei e imposibil, sa vina cand ar trebui nici atat, voi habar nu aveti pt ca nu ii puteti contacta...

Bine ca sunt ieftini, ce sa zic...pacat ca avand astfle de livrari nu stiu daca mai comanda cineva ceva.
Am.pierdut la timp pe telefoane, asteptand acasa produse de care aveam nevoie.samd....si m-am enervat incat era mai rapid si mai ieftin sa vin cu masina personal sa vin la magazin sau, si mai bine, sa comand la altii online, mai sigur din afara ca era tot un drac, inclusiv ca timp.

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de RYOBI » 29 Ian 2016, 12:30

Eu zic ca exagerezi ai avut tu ghinion o data asta nu inseamna ca ce ai patit tu e o regula universal valabila oricum oferta de la total fishing e singura din tara care permite verificare + free shiping la valoare peste 100 Ron eu am vrut sa cumpar un motor termic de la p e a p a si era transport gratuit la valoare mai mare de 200Ron dar cand sa mi trimita motoru surpriza aveti de platit 180Ron transport pt ca coletu e agabaritic asa ca au ramas cu motoru si un client mai putin si eu cu banii.
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de RYOBI » 29 Ian 2016, 12:38

Si era vorba de 1000euro nu de 100ron
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Dan Stefan C.
veteran
veteran
Mesaje: 612
Membru din: 21 Ian 2013, 22:48

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de Dan Stefan C. » 29 Ian 2016, 12:51

Ne cerem scuze pentru neplacerile pricinuite decatre firma de curierat. Vom face o sesizare catre dumnealor si speram ca pe viitor asemenea situatii sa nu se mai intample.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14570
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de sorinB » 29 Ian 2016, 13:02

Urgent Curier in Sibiu e nr 1 ;)
Niciodata nu s-a depasit termenul de o zi pana la livrare, nici chiar si cand am trimis in Bucuresti.
Ceva probleme mici am inteles ca sunt in sectorul 5, nu stiu de ce, dar acolo se misca mai incet.
Eu sunt foarte multumit de ei, in schimb fancurier... DEZASTRU...

Avatar utilizator
hegedusalin
veteran
veteran
Mesaje: 743
Membru din: 05 Ian 2008, 17:49
Localitate: Tg mures

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de hegedusalin » 29 Ian 2016, 14:34

Cred ca eu am fost norocos mereu. A doua zi dupa comanda era la usa... indiferent de firma...

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de Gogol » 29 Ian 2016, 15:49

Toate firmele de curierat sunt praf, mai ales de doua luni incoace.

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 01 Feb 2016, 10:14

Dragilor, nu exagerez si nu am ghinion...e fix ce se intampla, inca...mai e putin si se face saptamana.

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 01 Feb 2016, 10:43

Asa, tocmai am vorbit cu cineva de la TF, iar a promis ca ia legatura cu urgenrul si ma suna, sa vedem...in 2 randuri pana acum nu s-a putut, acum o sa revin eu cu telefon.

Nu, ceilalti curieri nu sunt praf.
De cand astept comanda asta am primit deja 2 colete..fanul e superok, pana si nemo, care sunt mai imorastiati si nu stiau la ce curier e coletul...macar poate fi contactat si poti rezolva problemele.
Luati cum vreti postul meu, v-am atentionat doar..pe clienti ca sunt probleme grave, pe furnizor ca risca sa isi piarda clientii.

Scrie răspuns