Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

mihai florescu
veteran
veteran
Mesaje: 909
Membru din: 29 Feb 2004, 13:56
Localitate: Rosiori-Bucuresti

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de mihai florescu » 01 Feb 2016, 10:57

parintele scrie:Asa, tocmai am vorbit cu cineva de la TF, iar a promis ca ia legatura cu urgenrul si ma suna, sa vedem...in 2 randuri pana acum nu s-a putut, acum o sa revin eu cu telefon.

Nu, ceilalti curieri nu sunt praf.
De cand astept comanda asta am primit deja 2 colete..fanul e superok, pana si nemo, care sunt mai imorastiati si nu stiau la ce curier e coletul...macar poate fi contactat si poti rezolva problemele.
Luati cum vreti postul meu, v-am atentionat doar..pe clienti ca sunt probleme grave, pe furnizor ca risca sa isi piarda clientii.

Buna ziua
Aveti un mesaj privat de saptamana trecuta prin care va rugam sa ne comunicati datele de contact pentru a putea face verificarea.
O sa rog colegii sa mai verifice inca o data sesizarea dumneavoastra.
Imagine

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 02 Feb 2016, 13:46

Scuze, nu eram logat.
Inutil sa verificati, am tot discutat cu colegii dvs, ieri au reusit sa ia legatura cu urgentii si am discutat cu un curier..asta alta mizerie...am agut apel la 16.22...la 16. 37 vorbeam cu el, imi spune ca m-a sunat cand era in sat, avea inca o livrare, dar a plecat si se afla la....25km.
Stiu drumul, il fac saptamanal de 2 ori, nu faci sub 15-17 minute. Daca ma suna de la poarta nu ajungea unde spunea ca e. Am intrebat de ce ju a sunat cu 15-30-1 mil. de jinute inainte, stia ca e semnalul varza ...am intrebat de ce nu a venit la adresa daca tot era in sat, oricum a trecut prin fata casei daca mergea unde spunea ca a ajuns....pai nu are adresa...stai ca e in spate coletul, aaaa, e o adresa..coletul era in spate la mama dracu, nici nu se uitase la el...
Azi il sun, habar nu are cand ajunge...bun, gata, imi ajunge, nu am timp de pierdut pe banii mei care vor merge in alta directie, e deja mult prea mult.
Multumesc TF pentru ajutor dar din pacate asta e, prefer sa platesc 20 lei un curier normal la cap dar sa nu pierd ore din viata, nervi, timp si sa ma fac de rahat ca nu pot termina ce am de facut din cauza altora.

Multumesc mai ales pt lectia asta, mangandeam cum ar fi sa fi avut un eveniment si sa comanzi marti o haina, sau un cadou, sau sa fi trimis cuiva un medicament....

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 03 Feb 2016, 03:02

:D :D este o adevarata aventura deja...revenit cu telefon pe la 13 la curier...coletul nu era la el... sunat iar la TF, tanti mirata, credea ca sua rezolvat de ieri...iar sunat la curierat, primit telefon de data asta de la un operator, un fel de caprar al curierilor, cica maine dimineata vine sigur, azi a ramas pe banda.
Joc la loto, sigur castig dar, evident, voi pierde beletu'...

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de danr » 04 Feb 2016, 16:06

inteleg ca s-a livrat ieri ?

parintele
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 11 Ian 2005, 19:51

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de parintele » 25 Feb 2016, 01:36

Scuze ca nu am mai postat...
Nu s-a livrat in ziua in care am postat ci in ziua in care intrebati dvs, adica joi..deja cautam produse pt comanda la un magazon din afara..era cam ora 15 cand am fost sunat de curier si m-am gandit putin daca sa mai accept coletul, daca intarzia inca 10 minute apucam sa trimit comanda si banii..

Per total execrabil serviciu de curierat in zona adiacenta capitalei, dealtfel curierul imi arata, incercand sa se scuze, cam ce mai are de livrat si ce avea de ridicat si nu apucase sa ridice, ora maxima pt aceasta fiind depasita haaat, demult...

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: Nou la TotalFishing - verificare colet si taxe mai mici

Mesaj de danr » 25 Feb 2016, 23:06

au fost dati peste cap de fuziune....
acum s-au reglat

Scrie răspuns