justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2670
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de johnnybravo » 29 Feb 2020, 16:54

salutare,
Am vazut pe mai multe magazine online din Romania Super FC Sniper la cca 60ron iar pe cele din US la cca $20-$26.
Aveti o explicatie? Difera calitatea? Taxele de import sa fie asa mici in Romania fata de US?

multumesc

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Claudiu Garlea » 01 Mar 2020, 16:05

Salut,

Nu am cunostinta de taxele de import, din cate cunosc americanii sunt mai interesati de productia interna decat de importuri. :D
Pretul este dat de alti factori (TVA, adaos magazin, transport, taxe vamale etc), in nici intr-un caz de-o calitate indoielnica. Sunline este unul din cei mai apreciati producatori de fire din magazinul TotalFishing, iar daca calitatea nu se ridica la nivelul cererii, cu siguranta review-urile nu erau tocmai pozitive, iar noi nu il mai importam.

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Sorin » 02 Mar 2020, 15:27

am vazut si eu treaba asta dar nu la total ci la fishing mall .....pe raft era 60 de lei dar la casa devenea 95 lei ....au zis ca e o greseala .
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Claudiu Garlea » 02 Mar 2020, 15:41

Salut,

Colegul de forum "johnnybravo", se referea la diferenta de pret pentru un produs listat pe magazinul nostru, fata de preturile din Statele Unite
- https://www.totalfishing.ro/catalogsear ... on+sunline
Nu este nicio greseala, astea sunt preturile de retail pentru firele Sunline in magazinul TotalFishing.

Zi placuta va doresc!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Sorin » 02 Mar 2020, 17:21

arata a fi indisponibil ....
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2670
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de johnnybravo » 02 Mar 2020, 22:23

nu-i cel de 5lb dar se gaseste pe alte site-uri din .ro la acelasi pret, la TF este cel de 7lb https://www.totalfishing.ro/fir-fluoroc ... 94618.html

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Sorin » 03 Mar 2020, 09:05

bun, hai sa ne intelegem :)
1. Pretul TF fata de pretul State ....Claudiu, imi poti confirma ca pretul TF este intotdeauna 60 lei ....pe o rola de FC Sniper de 200m si nu e vorba acum de o promotie sau o lichidare de stoc ? Nu de alta dar piata americana datorita volumelor si discounturilor aferente fata de pretul de lista ofera cele mai scazute preturi. Eu sub 20 $ rola nu am vazut . La 60 de lei o sa iau numai de la voi.
2. Ce mi s-a intamplat mie la Fishing mall e real , pe raft toate rolele de FC Sniper erau 60 de lei cand batea pe casa era 95....nu ca acuz pe cineva dar , banuiesc ca aveti acelasi furnizor si ma gandesc ca e posibil sa fie la fel.
3. Daca mai aveti rola aia de 7lb in magazin vin eu si o iau. Sniper e probabil cel mai apreciat FC in State in competitii
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: justificare diferenta pret Sunline Super FC Sniper

Mesaj de Claudiu Garlea » 03 Mar 2020, 11:40

Domnule Sorin,




Preturile pentru produsele pe care TotalFishing le comercializeaza sunt afisate pe site, pretul pentru produsele Sunline sunt afisate la raft si va asigur, ca de cand am primit Sunline nu a fost nicio modificare de pret.
Insa se pare ca Sunline a schimbat preturile din acest an si urmatoarele importuri vor avea ceva modificari de pret, la anumite role au schimbat metrajul rolei.
In acest momentan avem disponibile doua role - https://www.totalfishing.ro/fir-fluoroc ... 94618.html pretul este cel de pe site.

Scrie răspuns