Waders

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 07 Ian 2010, 11:27

shimano scrie::lol: Vai de mine, unde se poate ajunge cu o tema simpla, despre vadersi :lol:
pe deoparte ... te-ai lasa... dar nu poti... e iritant ... dar si ispititor... atragator ... si nu sti ce sa faci ... n-ai stare... chit ca tu n-ai treaba cu nadraji... dar tii dor de izghiala... mai arunci o privire... un comentariu... nu ? :lol:

Oaca
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 29 Ian 2006, 17:47

Mesaj de Oaca » 07 Ian 2010, 11:38

kuintautti scrie:@ Oaca : io bag seama ca tu ai de gind sa joci si fotbal pe coclauri in wadersi ca d´aia iti plac ghete cu crampoanele :lol: faza e ca ai cu talpa vibra caci crampoane la ei... dar te rezolv io ! :lol: ete solutia si complromisu ... :lol: http://www.kalastuskolmio.fi/index.php? ... 0&mag_nr=8
- Nici gind!!! Vrei sa spui ca daca atasez chestia aia pe talpa o sa tina mai bine? Adica bretelele se vor tine scai de talpa mai bine ca talpicii de vibram?? Ca la pret aia cu talpa de vibram e cu 20 USD mai scumpi decit aia cu pisla (fara crampoane)! Crampoanele se cumpara separat.
Dar uite ca o pereche de crampoane mi-ar fi bune pentru mocheta aia de plastic pe care joc fotbal (astia ii spun gazon sintetic ... kkt). Sa inteleg ca te rezolv io = fac cinste?? :D Hai ca-ti trimit adresa :D ... si poza ca sa stii ce marime imi trebuie :lol: :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 07 Ian 2010, 11:54

ma Oaca... treba ta !

tu nu vezi ?
shimano scrie::lol: Vai de mine !
si asa Shimanu nu-si mai poa ascunde uimirea... mie teama ca ... daca paji poza ´porma poa nu mai scapi de iel :lol:

Avatar utilizator
Rapala Man
veteran
veteran
Mesaje: 662
Membru din: 26 Apr 2009, 19:45
Localitate: Tg Mures

Mesaj de Rapala Man » 07 Ian 2010, 14:24

kuintautti scrie:da ! da ! fiecare cu " lanseta " ´la iveala luati pt onor´nainte ! :lol:

@ mister Rapla... din cite stiu io multi producatori nu umbla cu jumatati de masura... dar mai stii ? :lol:

@ Oaca : io bag seama ca tu ai de gind sa joci si fotbal pe coclauri in wadersi ca d´aia iti plac ghete cu crampoanele :lol: faza e ca ai cu talpa vibra caci crampoane la ei... dar te rezolv io ! :lol: ete solutia si complromisu ... :lol: http://www.kalastuskolmio.fi/index.php? ... 0&mag_nr=8
ma bucur ca esti atent la detalii, m am hotarat fara sa ma uit exact ce marimi sunt ,ar trebui sa spun 12

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 07 Ian 2010, 15:06

nu tre sa fi musai atent ca sa-ti sara in ochi chesti simple ca astea...

Avatar utilizator
Rapala Man
veteran
veteran
Mesaje: 662
Membru din: 26 Apr 2009, 19:45
Localitate: Tg Mures

Mesaj de Rapala Man » 07 Ian 2010, 15:46

kuintautti scrie:nu tre sa fi musai atent ca sa-ti sara in ochi chesti simple ca astea...
nu outem fi toti la fel de atenti ca tine :D

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 07 Ian 2010, 16:35

mda ! din nou si again... ce zic io ? si cum o sucesti tu ? :lol:

pe shleau... nu tre sa fi atent ... ci sa te stii...

iesti plictisitor ! hai pa !

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Mesaj de shimano » 07 Ian 2010, 16:41

Pe tine nu te deranjeaza greselile tale gramaticale, ca-s mult prea multe si-mi da de gandit...chestii de genu' "iesti plictisitor !"

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 07 Ian 2010, 16:46

of ! iar n-ai mai rezistat ? :lol:

apoi nah... cu toate ca de la tine nu am pretentii prea multe... io zic ca dac ai intele... e ghine !

Avatar utilizator
Rapala Man
veteran
veteran
Mesaje: 662
Membru din: 26 Apr 2009, 19:45
Localitate: Tg Mures

Mesaj de Rapala Man » 07 Ian 2010, 19:14

kuintautti scrie:mda ! din nou si again... ce zic io ? si cum o sucesti tu ? :lol:

pe shleau... nu tre sa fi atent ... ci sa te stii...

iesti plictisitor ! hai pa !
incep sa credem ca daca ne am cunoaste chiar ne am intelege :D :D :D , ma bucur ca te am cunoscut

Scrie răspuns