Waders

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 06 Ian 2010, 11:37

Psiholog?! :shock: ...da ce ala te cauta la nadragi?!!! :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 06 Ian 2010, 11:57

Adelin scrie:Psiholog?! :shock: ...da ce ala te cauta la nadragi?!!! :lol: :lol: :lol:


:D :D :D
daca dai la somn la rotativa .....e posibil sa te caute si la bufantzi :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 06 Ian 2010, 11:59

Oaca scrie:Fain topicul asta!!! Ar trebui schimbat oleaca subiectul (titlul). In rest ... :lol:
@adelin,vezi ca l-ai uitat la soare pe iulius pe alt topic :lol: :P :lol: :P :lol:

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Mesaj de shimano » 06 Ian 2010, 13:00

kuintautti scrie: mda ! bag seama ca ai tras ceva invataminte participind la subiectu al cu boblere... :lol: .... dar pierzind acolo firu ideii si iesind din mult rivnitul centru al atentiei aterizezi aici conversind glumet cu perechea iexprimindute ca un virgin... ca deh ai senzatii noi... necunoscute pina acu... si culmea ... te si mira... dar esti si contrariat... :lol: adik ... te doare dar iti si place... nu ? :lol:

peace ! :lol:
Uite de tine inca nu m-am izbit, kuintautti...ma-ntreb oare cine esti de stii atatea despre virginitate, dureri si placeri... :? :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Ian 2010, 13:27

I ? nobady ! ... in schimb acu ....nush de ce... dar suna de parca ti-ai dorii sa te izghesti de altii... probabil nah... la inceput ... esti curios ... samd .... nu ? :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Ian 2010, 13:30

Oaca scrie:... ca io uite asa am vindut perechea de bocanci cumparata de la Simms direct (aia de care spune kuintautti ca-s buni) ... si acum astept altii ... mai buni, normal! :lol:
Succes!
ce nu ti-a placut la ei de te-a facut s-ai vinzi fara s-ai porti si ce ti-ai luat in locul lor ?

Oaca
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 29 Ian 2006, 17:47

Mesaj de Oaca » 06 Ian 2010, 14:24

Da' cine a spus ca nu mi-au placut?? Doar ca ma cam stringeau! Si fara sosete de lina, doar cu neoprenul, desi era calculat sa intre cu tot cu ... (sa-i ia naiba cu numerele lor americane cu tot ... am tiut cont si am luat oleaca mai mari si tot degeaba - i-am purtat sezonul trecut, putin oricum :D )
Si o sa imi iau d-aia cu talpa vibram si tinte. De ce? O sa iti spun cum sint daca vrei, dar inca sint la mama lor ... mama lor ... :lol: (Totusi daca stii ceva rau de talpile vibram sa imi spui si mie te rog!)
Am vazut ca ai scris ca aia din pinza sint slabi. Dar sint mai usori. Sint chiar asa slabi, ai auzit/vazut mai multi care au cedat psihic?? Sau e doar o parere?
La ce semnatura ai, chiar ma gindeam ca ar fi cazul sa apari si tu pe aici @Tavi! :P :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Ian 2010, 15:03

in jeneral vorghind ... e adevart ca is mai usori aia din pinza dar odat uzi au intentia sa se fleoshteasca... nu suporta chishioru asa ghine cum ar trebui suportat di un bocanc... , odat purtati se amplifica sentimentu... :lol: si nu rezista la frecare cu chietre etc si umezeala materialele alea... in scurt timp iti trece chicioru prin ei...

io am avut de pinza hodgman si au iexplodat irecuperabil :lol:

la astia simms freestone modelu nou cu talpa vibra... au tendinta sa se dezlipeasca talpa la virf... nu cu totul ci doar ultima felie

io i-am preferat pe astia model vechi cu pizla caci asta doar se toceste... si la o adica lipesti alta si pe deasupra au prostu obicei sa duca citiva ani buni...

cei drept aia cu talpa vibra is mai ieleganti... mai fini ... pare mai placut de mers cu ei comparativ cu astia model vechi care datorita pizlei ai impresia ca sint mult mai mari... prima dat zici ca parca ai labe de scafandru :lol:

nu mai tin minte... dar e si o diferenta de pret ... aici la noi era vorba de vo 30 euro...

in fine ... io zic ca astia imi satisfac mie criteriile... potrivit de buni si relativ ieftini ... sint multumit de ei si d´aia recomand si la altii...
cusuturile tin , talpa nu se desprinde pielea sintetica rezista bine...

iexceptii totusi sint... , stiu pe unu care a pescuit din apa maraton vo doo zile la rind deci ia- inmuiat serios iar apoi cind sa dus la culcare ia lasat la uscat la un soare arzator... si ia pocnit chielea acolo un se indoaie bocancu... :lol: cei drept nu erau noi ci purtati vo doi ani... dar si asa pocniti olea au mai dus un sezon bun... :lol:

Oaca
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 29 Ian 2006, 17:47

Mesaj de Oaca » 06 Ian 2010, 15:22

Io sper ca nu ai gura spurcata ... :shock: aaaaa, in sensul sa nu ai dreptate si sa mi se dezlipeasca :lol: :lol: :lol: :lol: (altfel .. no, sa fii sanatos! :D )
Astia de la Simms nu mai au pe pagina bocanci cu pisla. Deja i-au scos. Si bag de seama ca au scazut oleaca pretul la freestone. ... adica ce mai ... astia e!
Altfel ... poate pentru ca imi erau mici nu mi s-au parut cei cu pisla labe de scafandru! Insa unde am pus piciorul pe piatra ... acolo a intepenit! Buni, ff buni. Cu tinte am avut.

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Ian 2010, 15:46

am vazut pe aici dezlipiti chiar si modele mai scumpe nu numa pe aia... , chiar si aia model top la 300 dolari sau cit draqu mai costau... li se dezlipeste ciocu.... :lol:

nik nu e pe viata...

in rest... nu tre musai sa iei direct de la simms... ci da guugle si vezi la alte magazine care vind online... , cum ti-am zis io am dat de ei si erau 59 dolari...

dup o cautare rapida... http://www.flyfishingoutfitters.com/p/s ... M-FREE-FEL

faza aia cu laaba de scafandru... , poate am iexajerat olea... dar oricum ... sentimentu o fo ca la un elan tzomp care calca in strachinii...

Scrie răspuns