Voblere rapture

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
xanderM
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2015, 09:51
Localitate: Suceava

Voblere rapture

Mesaj de xanderM » 01 Apr 2015, 11:14

A folosit cineva voblere Rapture Pro Serie ??Nu prea am vazut nimic despre ele pe net..
Am vazut parca la 2.5 cm si as vrea sa le incerc la clean pret 16-17 ron.

xanderM
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2015, 09:51
Localitate: Suceava

Re: Voblere rapture

Mesaj de xanderM » 01 Apr 2015, 19:15

Nimeni nu foloseste??? Cred ca in categoria asta intra si Hot Buzz :/ La aspect par ok.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Voblere rapture

Mesaj de old_radu » 01 Apr 2015, 20:11

...recent am cumparat un Bokkai minnow 65mm/7.5gr HSG
...paternul este bestial , imita perfect un oblete si imi faceam sperante ca voi avea rezultate ok la avat
...evolutia lui este de tot " kktu' " :(
...l-am schimbat pe un Dorado Tender
...nu pot sa generalizez !

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Re: Voblere rapture

Mesaj de edâ„¢ » 01 Apr 2015, 22:04

@radu cred ca mai bine mergeai pe hiroshi minnow,sau de ce nu pe vj tail(e interesant modelu) ca vad ca il da exclusiv la avat ,ce ai luat tu cred ca se preteaza mai bine la stiuca dupa forma asa il vad,cocoasa il tradeaza :) prezentarea lui http://issuu.com/rapture/docs/rapture_2015_it

majoritatea sunt copie ca si strike pro de altfel,sigur is facute la aceiasi fabrica :)

eu eram interesat de unele modele dar vad ca nu sunt aduse inca si noua serie de la chibi care seamana cu river to sea la forma

@xanderM hot buzz e la fel ca si dam finesse acelasi gramaj si forma iar gramajul e dat ca pl au amandoua exact 2,6 gr...inca nu le-am pescuit ....mai am cateva modele dar nu ma apuc acum sa dau detalii.... in orice caz sunt lucrate mai ingrijit decat strike pro si au ancore mai bune pe care nu trebuie sa le schimbi ca la strike

Scrie răspuns