Troliu electric peridoc

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Troliu electric peridoc

Mesaj de albert.C » 25 Feb 2023, 10:08

Sunt curios daca a montat cineva troliu electric pe un peridoc .
Datorita dimensiunilor mari ale barcii,vant,si apa rece uneori,ma confrunt cu probleme de a trage barca catre peridoc,si cred ca ma poate ajuta un astfel de echipament.Daca cineva a montat asa ceva si cum se comporta as fi tare curios.
Multumesc.

lupishor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 26 Oct 2011, 15:40
Localitate: Deva

Re: Troliu electric peridoc

Mesaj de lupishor » 26 Mar 2023, 21:33

Salut! Paul Iancu de la Oradea a pus pentru un Tangiri de 1 tona și ceva un troliu electric de care era foarte mulțumit! Îl găsești pe Facebook sau Tangiri Boats

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Troliu electric peridoc

Mesaj de Zamfi » 27 Mar 2023, 08:13

Da, este foarte ok.Colegul meu are , unul puternic, alimentat printr-o "bricheta" de la priza din portbagaj al masinii.Are inclusiv telecomanda care iti permite sa lucrezi de pe peridoc, chiar daca esti singur .Barca este destul de grea fiind un Finval 5,10 , motor termic,electric,etc.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Troliu electric peridoc

Mesaj de albert.C » 27 Mar 2023, 21:40

Multumesc,l-am montat acum 2 saptamani si pot sa zic ca a iesit super,ma ajuta enorm avand in vedere greutatea ansamblului,este de 1300 kg,nu opune deloc rezistenta cand tractez.Montajul a fost simplu,practic am demontat troliul manual si am montat troliul electric.
Mai trebuie doar sa pun o priza de putere in portbagajul masinii si am rezolvat .

Scrie răspuns