Strike Pro Baby Pro & Strike Pro Tadpole-DA sau NU?

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Strike Pro Baby Pro & Strike Pro Tadpole-DA sau NU?

Mesaj de Ionut Petrea » 04 Mar 2009, 16:21

Mi-am cumparat cateva modele se SP Baby Pro si Tadpole si voiam sa stiu parerile voastre.Abia au ajuns si nu am apucat sa le testez "pe viu",imi plac cum arata,insa nu stiu mare lucru despre ele.Credeti ca merita?Ati prins la asa ceva?Multumesc anticipat!
Intotdeauna C&R

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 04 Mar 2009, 17:00

Baby pro de 2,5 cm sunt foarte foarte bune la clean. Cu cele de 3,5...eu nu prea am prins. Tadpole e foarte floating iar cand atinge apa toti clenutii sar la el iar eu nu am reusit sa agat decat in acele prime momente cate unul dar dupa aia, in evolutie... nu prea. Oricum, nici nu l-am incercat prea mult (am doar unul, nu prea am avut incredere de la inceput in el). Merita sa insisti cu baby pro. Eu am multe in trusa. Sunt zile cand fac legea.
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut Petrea » 04 Mar 2009, 17:47

Sebicu scrie:Baby pro de 2,5 cm sunt foarte foarte bune la clean. Cu cele de 3,5...eu nu prea am prins. Tadpole e foarte floating iar cand atinge apa toti clenutii sar la el iar eu nu am reusit sa agat decat in acele prime momente cate unul dar dupa aia, in evolutie... nu prea. Oricum, nici nu l-am incercat prea mult (am doar unul, nu prea am avut incredere de la inceput in el). Merita sa insisti cu baby pro. Eu am multe in trusa. Sunt zile cand fac legea.
Am de 3,5...Oare chiar nu merg?
Intotdeauna C&R

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 04 Mar 2009, 18:17

Poate altii au avut experiente mai placute cu ele. Eu unu nu prea...
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

charly 33
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 30 Iun 2008, 19:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de charly 33 » 04 Mar 2009, 18:27

Bune,dar la un peste mai maricel nu forta ca se indreapta carligele de la ancora.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Mar 2009, 19:02

sunt bune de dat cu ele prin agataturi, nu trebuie fortat la peste mai mare de 0,5kg pentru ca se cam dezdoaie ancorele... am prins cu ele si clean dar in special biban :D vorbesc de sp baby :)

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut Petrea » 04 Mar 2009, 19:35

Multumesc pt raspunsuri!Mai am o intrebare:pt clean ce culori ar fi cele mai indicate la modelul salmo hornet?am doua GT unul de 3 unul de 4,unul de 3 cul D,unul de 3 GS si unul de 2 BT
Intotdeauna C&R

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Mar 2009, 19:39

eu clean cel mai bine am prins la culorile Hot perch si rainbow trout, asta in putinii cleni care i'a prins un mitica pe la concursurile din TAvp :lol:

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 04 Mar 2009, 22:28

Ionut the carp scrie:Hot perch si rainbow trout
Sunt cele mai bune culori la hornet. Si as mai incerca RS pentru perioadele cand e mai putin activ.
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 05 Mar 2009, 11:02

:) Tad Pole este nemaipomenit pentru clenuti pana in 0.5 k :) fac legea cand vine vorba de distractie la din astia mititei, eu cred ca am pierdut 8 10 strike pro tad pole :D, dadeam foarte mult cu el din cauza asta :) acum nu mai am nici unul in trusa in de aceea astazi merg sa imi iau :D
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Scrie răspuns