Strike Pro Baby Pro & Strike Pro Tadpole-DA sau NU?

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 06 Mar 2009, 13:12

fratelecelmic scrie:nu e cazul meu. frate voi ce balauri aveti pe acolo?! eu nu am reusit sa indrept sau sa deformez vreodata cu un clean o ancora de baby!
aveti frane la mulinete, baga-ti-va mintile in cap!
sau poate dati dupa maimute :wink: si trebuie sa fortati la greu...
dak chiar vrei da le schimbi incearca owner sau wmc-uri cu deschidere larga
Pai ancorele de la baby sunt VMC uri :) , eu nu le schimb, am reusit sa indrept un pic una din ancore dar nu foarte mult am strans la loc ancora cu patentul si totul a fost oke, dar pentru cleni care se prind la ele nu este nevoie de alte ancore, parerea mea.
Fire in Drill
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 06 Mar 2009, 13:37

badboy69on scrie:De cele de 2,5 toata lumea spune ca sunt bune,dar de cele de 3,5 cm nu prea am auzit mare lucru,iar problema e ca numai de 3,5 am(nu am gasit de 2,5).Si cam ce ancore imi recomandati?Ma bate gandul sa le schimb?Multumesc pt raspunsuri!
Aaa si inca ceva...Voblerele Cozma nu mai sunt bune deloc sau nu prea le am eu cu ele? :oops: De cele mai multe ori vin fie rotindu-se(ulima data cand am verificat cumparasem voblere nu rotative!! :lol: ) sau daca nu tasnesc pe suprafata apei si le aduc cam ca pe un popper.
Sunt super tari si cele de 3,5.
Pescuiesc cu preponderenta cu ele, atunci cand nu merge cozma si salmo au salvat partida.
Toamna trecuta am facut partide memorabile ( si peste 20 buc pe partida) luat numai la cel de 3,5cm culoare silver. :twisted:

acum, na, depinde si de apa, si de alti factori.., dar eu zic sa incerci... :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 06 Mar 2009, 13:39

Uite asa ne mai dezvaluie si hades cate un secret mic :D
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut Petrea » 06 Mar 2009, 13:51

Multumesc mult tuturor pt raspunsuri,abia astept sa le "dau" la apa,dar asat cred dupa ce se va mai incalzi un pic,acum ma axez pe gume si voblere la salau...desi cred ca am sa iau si lanseta ul si sp baby pro sa le incerc,sa vad cum lucreaza.Fire intinse!
Intotdeauna C&R

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 06 Mar 2009, 13:57

ShokTu scrie:Uite asa ne mai dezvaluie si hades cate un secret mic :D
aoleu...
vazusi u repede...... :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 06 Mar 2009, 14:12

probleme? :D :oops: , oricum eu le foloseam :D dar tre sa merg sa imi mai iau ca am ramas duminica fara 4 voblere :evil: si o rotativa, mi-am mai luat cateva voblere printre care si un owner cultiva bug eye :D sa vad daca stie sa scoata ceva pesti cu toate ca imi pare cam MARE :D, 5 cm 6.5 grame :( , sper sa fie un mic campion la clenisori mai "mari" :D
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 06 Mar 2009, 14:42

totusi pe unde mai gasim baby-uri de 2,5 cm, de cumparat evident?
PS apropo la strike pro mai e un vb de exceptie 4 cm jointed!!!!

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 09 Mar 2009, 10:06

Eu am cumparat de la Arrow acum vreo 2 ani Strike Pro Baby marimea 2,5 cm si 3,5 cm din mai multe culori. Cel mai bine a mers la clean pe acumulare de munte (Belis-Fantanele) asta :http://www.totalfishing.ro/vobler-strik ... -2476.html . L-am folosit direct pe linia principala fara agrafa. Are o evolutie super, cam la un metru si ceva sub suprafata apei. Era urmarit de cleni pana aproape de barca. La varianta mai mica (2,5 cm) nu prea am avut prezentari. Evolutia acestuia este mai la suprafata apei (0,5 m) si aproape ca nu are bataie.

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 09 Mar 2009, 12:29

ShokTu scrie:probleme? :D :oops: , oricum eu le foloseam :D dar tre sa merg sa imi mai iau ca am ramas duminica fara 4 voblere :evil: si o rotativa, mi-am mai luat cateva voblere printre care si un owner cultiva bug eye :D sa vad daca stie sa scoata ceva pesti cu toate ca imi pare cam MARE :D, 5 cm 6.5 grame :( , sper sa fie un mic campion la clenisori mai "mari" :D
am si eu cultiva, nu le-am incercat, sunt cam mari pt perioada asta, dar la toamna sigur vor face treaba, cand vor mai creste broscutele...

o sa ramai surprins sa prinzi si clenisori la ele :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 09 Mar 2009, 16:01

danone scrie:Eu am cumparat de la Arrow acum vreo 2 ani Strike Pro Baby marimea 2,5 cm si 3,5 cm din mai multe culori. Cel mai bine a mers la clean pe acumulare de munte (Belis-Fantanele) asta :http://www.totalfishing.ro/vobler-strik ... -2476.html . L-am folosit direct pe linia principala fara agrafa. Are o evolutie super, cam la un metru si ceva sub suprafata apei. Era urmarit de cleni pana aproape de barca. La varianta mai mica (2,5 cm) nu prea am avut prezentari. Evolutia acestuia este mai la suprafata apei (0,5 m) si aproape ca nu are bataie.
la noi e invers, la 3,5 cm decat bibi, iar la aia mici cleni, nu joaca.
culoarea este aceiasi, dar si red hed-ul.

Scrie răspuns