Scule spining

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Scule spining

Mesaj de nasolu » 24 Mar 2016, 23:22

Pune ma Gabi aci filmarea aia a ta de 3 ore in care pescuiesti la stiuca fara nici o trasatura :lol: :lol: :lol: !

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Re: Scule spining

Mesaj de fratelecelmic » 25 Mar 2016, 00:05

Gabi, eu zic ca tot la musca o ia mai bine... de ce sa mai incerci cu altele???!!!
Pai vrei sa ramana toti bibanusii, clenutii, strapazanii si stilourile neprinse si nemediatizate pe youtube???
:headbash: eu zic sa lasi spinningul si sa prinzi muste!!!

Alex-BAV
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 269
Membru din: 21 Ian 2013, 13:15
Localitate: Pitesti

Re: Scule spining

Mesaj de Alex-BAV » 25 Mar 2016, 08:07

tito scrie:
Alex-BAV scrie:Poate ii recomanda ceva "domnul profesor" ! :headbash: :headbash: :headbash:
Bucura-te ca mai sunt si profesori pe aici, e adevarat ca multi au renuntat sa dea sfaturi si au ales sa taca. Eu inca "vorbesc" pentru ca ma gandesc ca exista incepatori care vor tine cont de unele sfaturi astfel incat sa nu mai experimenteze pe propriul buzunar ca peste o vreme sa ajunga la aceleasi concluzii. E adevarat ca mai sunt si genul ala de profesori care daca au prins cu un vobler o stiuca ametita si mai imbracata, traiesc cu impresia ca ala e cel mai bun vobler de stiuca si il recomanda ca atare, iar multi isi vor umple trusele cu voblerul respectiv si dupa o vreme ,experimentand si cu alte voblere vor constata ca au aruncat banii degeaba pe modelul respectiv.
Nu m-am referit la tine ! :!:

Daca te uiti la filmele d-lui Gabi, asta daca ai rabdare o sa intelegi ce am vrut sa spun.... :wink: :wink: :wink:
Do it with passion or not at all !

fishmaster56
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 26 Ian 2015, 15:20
Localitate: Transilvania

Re: Scule spining

Mesaj de fishmaster56 » 25 Mar 2016, 10:29

Eheeeeei prietene Gabi, nu era mai bine sa taci? Te-au luat in balon argesenii astia si acum te toaca marunt. Stiu ei ceva, nu? E cam greu sa te dai shmeker cu shmekerii.... :) :respekt:

Ivan Gabriel
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 23 Mar 2016, 17:38

Re: Scule spining

Mesaj de Ivan Gabriel » 26 Mar 2016, 08:47

Ca sa vedeti cat de celebru sint uitativa la acest videoclip sa vedeti ca mia lasat insusi Gigi Becali comentariu, fie el si negativ .
https://www.youtube.com/watch?v=H9DwGD16vv4

ddv2
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 07 Mar 2015, 17:44

Re: Scule spining

Mesaj de ddv2 » 26 Mar 2016, 10:55

omuletul acesta se lauda ca este pescar de spinning profesionist si vechi?? :wallbash:
este un traistar care de nenumarate ori a fost vazut pe diverse ape din imprejurimile Pitestiului pescuind la niste muste facute de el din toate tampeniile de materiale, si bagand in galeata de 10 litri pe care o tine atarnata de umar, bibanei de 8-10 cm si se lauda ca este pescar de spinning? Nici nu stie macar cum se scrie "spinning". Este o rusine printre pescari, cu o lipsa totala de moralitate in pescuit.

:lol1:

Avatar utilizator
RaduG
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 02 Apr 2014, 19:37
Localitate: Pitesti

Re: Scule spining

Mesaj de RaduG » 26 Mar 2016, 10:57

Ivan Gabriel scrie:Ca sa vedeti cat de celebru sint uitativa la acest videoclip sa vedeti ca mia lasat insusi Gigi Becali comentariu, fie el si negativ .
https://www.youtube.com/watch?v=H9DwGD16vv4
Becali ala pare ca stie el ceva ...... :) LOL!!!! Regele Cioaba ce a zis ???

jean3107
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 14 Apr 2015, 13:49

Re: Scule spining

Mesaj de jean3107 » 26 Mar 2016, 12:48

Acest om nu este un pescar este un carpaci.
Am gasit odata fara sa vreau un videoclip de-al lui in care folosea un cleste de fierar pentru a scoate jigul din gura unei stiuci....

Dan64
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Mar 2016, 23:50

Re: Scule spining

Mesaj de Dan64 » 26 Mar 2016, 14:58

Dan Stefan C. scrie:Lanseta este ok pentru inceput, in schimb mulineta aceea este dedicata mai mult pescuitului la copca. Ar trebui sa te uiti cel putin la Okuma Safina Noir 10 FD.
Mulineta Jaxon nano nu este buna nici pentru copca! La -3 grdC nu se mai roteste manivela.Am scos vaselina si am pus quantum hot souce oil si tot f. greu functioneaza. :wallbash: Este cam mare pt. UL ice spin.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Scule spining

Mesaj de MuskMd » 27 Mar 2016, 08:31

aaaa Gabita deci tu dupa aia suferi , dupa celebritate.
daca adevaratul becali ti-a scris , vezi ca o as iti scrie si adevaratul Obama, si adevarata Omida , samd.
stai acasa cu ochii pe mail sa le raspunzi , ca imediat o sa iti scrie :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns