schema mulineta daiwa exceler 1500

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14612
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

schema mulineta daiwa exceler 1500

Mesaj de sorinB » 15 Noi 2010, 11:29

Ii rog pe cei care pot sa ma ajute sa-mi trimita o schema a mulinetei, am nevoie de o piesa...
Momentan nu sunt acasa sa-i fac o poza piesei dar pot sa o identific pe schema.
Mulineta e noua nouta, a venit de pe cabelas cu piesa defecta...manivela se invartea doar jumatate de tura...
Nu merita sa o mai trimit inapoi, ar fi durat prea mult si cu destul de multa cheltuiala. Nu am comandat-o direct, ci prin cineva...
Poate ma ajutati sa o rezolv cumva...
Mersi, numa' bine.

fsandor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 11 Iun 2007, 12:02
Localitate: Cluj/Mures

Mesaj de fsandor » 15 Noi 2010, 12:08


Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14612
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 15 Noi 2010, 13:45

Mersi baieti :wink:
Cred ca se va intelege ceva, piesa e cea incercuita cu rosu, iar pe schema e la pozitia 10:
-G72-4401 MAIN SHAFT


Imagine

Va multumesc de pe acum, numa' bine.

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 15 Noi 2010, 13:47

Sorin
De piesa 10 este vorba.Ieri mi-am cumparat si eu un exceler si m-am uitat pe schema.
Imagine

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Cabela's

Mesaj de stradic » 15 Noi 2010, 15:33

Din pacate nu esti primul care si-a cumparat de pe acest site un produs defect sau cu calitate indoielnica. Mai am cateva cunostinte care au renuntat de mult la shopingu' online de pe Cabela's! Alceva ce pot sa spun decat succes la reparatul defectiunii!
rapala the best vobler in the world

Avatar utilizator
crysst
veteran
veteran
Mesaje: 1296
Membru din: 04 Sep 2006, 17:37

Re: Cabela's

Mesaj de crysst » 15 Noi 2010, 15:41

stradic scrie:Din pacate nu esti primul care si-a cumparat de pe acest site un produs defect sau cu calitate indoielnica. Mai am cateva cunostinte care au renuntat de mult la shopingu' online de pe Cabela's! Alceva ce pot sa spun decat succes la reparatul defectiunii!
problema cu cabelas este putin mai complexa....aia vand produse de sute de mii de dolari pe zi....e normal sa mai apara si defecte....daca erai in state problema se rezolva cat ai bate din palme....baietii au un sistem al garantiei foarte bine pus la punct.....e nasol cand esti in romania....ca te costa transportul dus intors mai mult decat face jucaria.....

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Mesaj de RYOBI » 15 Noi 2010, 15:51

Am fost si eu in aceasi situatie am vandut cuiva o mulineta care avea un defect din fabricatie omu mi-a trimis-o inapoi si eu am trimis-o la cabelas,m-a costat exact 35 de ron trimisul mi-au trimis alta mulineta in 2 saptamani sunt foarte seriosi magazinele noastre de profil mai au nevoie de 100 de ani sa ajunga la nivelul unui magazin ca si cabelas ca mentalitate si mod cum isi trateaza clienti,uni pe forum vorbesc fara sa aiba habar,te sfatuiesc sa faci la fel,in coletul cu marfa iti trimit tiparit adresa de retur doar sa o lipesti pe colet iar costul transportului inapoi il suporta ei.
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14612
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 15 Noi 2010, 17:08

In 2 ani si jumatate de comandat de pe cabelas n-am avut nici un fel de problema legata de calitatea produselor, si comandam cam in fiecare luna... :wink:
Acum n-am mai vrut sa o trimit ca deja imi "bagasem mana" in ea si n-am vrut sa fiu chiar nesimtit...
Cum zicea crysst rulajul e enorm la cabelas zilnic, nu pot nici ei sa scoata fiecare mulineta sa vada daca n-are vreun defect, de aceea nici nu cartesc cand e vorba de vreun retur, ba chiar isi cer si scuze...
Stiam toate chestiile astea, dar "m-o mancat" sa o desfac sa vad eu ce are... :)
Sa vad acum ce rezolv daca nu o dau ptr. piese de schimb...

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14612
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 18 Noi 2010, 13:15

Chiar nimeni nu ma poate ajuta? :roll:
Pai nu mai iau Daiwa in viata mea... :evil:

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

mulineta

Mesaj de stradic » 18 Noi 2010, 15:25

Ia-ti un Shimano! :lol: :lol: :lol:
rapala the best vobler in the world

Scrie răspuns