Rubrica reparatii echipamente pescuit

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tyrael
veteran
veteran
Mesaje: 2545
Membru din: 03 Aug 2012, 15:19

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de tyrael » 12 Ian 2019, 13:45

Tdum te-am rugat sa participi si acum ceva timp si la discutiile de acolo, sunt multi care te apreciaza inclusiv eu, consider ca acest topic e de departe cel mai interesant de pe tot forumul rapitori. Ai dreptul la replica, poti purta o discutie directa si o solutionare a divergentelor in loc de a te plange si a cere “parerile altora” despre ceea ce trebuie tu sa faci. Pai tu nu stii ce trebuie sa faci? Sau iti place sa te dai victima virgina? La varsta ta intrebi necunoscuti despre cum trebuie sa procedezi?
www.spinningclub.ro

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de tdum » 12 Ian 2019, 21:03

@ stefanflorin

Va multumesc pentru sugestie. Ceea ce recomandati era si una din optiunile mele. Sa ignor rautatile. Totusi...



@ tyrael

Sincer, nu-mi amintesc invitatia dumneavoastra de a ma alatura celuilalt forum, dar asta nu schimba cu nimic realitatea si va multumesc atat dv. cat si colegilor dv. care mi-au facut invitatii, fiindca au fost mai multi. Multumesc si pentru aprecieri.

Daca colegul nostru de forum ,,Kingofbests" mi-a studiat postarea cu Stella FJ de pe acest forum, de pe acest topic, nu era normal sa faca aici remarcile pe care le-a facut? Sa primesca aici raspunsul meu? N-a inteles postarea, desi aveam pretentii de la un tehnician de ,,calibrul" sau si cred ca a avut chiar o bucurie ca a putut sa ,,arunce cu noroi" in mine, pe alt forum, unde nu sunt membru si nu-i pot da raspunsul pe care il merita in virtutea dreptului la replica.

Uitati cum sta treaba. Am verificat in profilul sau de user de pe Rapitori.ro cand a vizitat ultima data forumul acesta. Azi!
,,Activ ultima oară:12 Ian 2019, 17:44" Dar n-a gasit de cuviinta sa adauge nimic. E un motiv in plus pentru mine sa nu ma inscriu pe forumul celalalt si sa-i las placerea de a vorbi ceea ce stie. Nu vreau sa ma impun si sa restrictionez pe nimeni. Dealtfel, majoritatea celor de pe forumul respectiv provin de pe Rapitori.ro. Daca suntem oameni integri si ne respectam, ne putem intelege oriunde, nu trebuie sa ne mutam de ici colo.
tyrael scrie:
12 Ian 2019, 13:45
Pai tu nu stii ce trebuie sa faci? Sau iti place sa te dai victima virgina? La varsta ta intrebi necunoscuti despre cum trebuie sa procedezi?
Am considerat necunoscutii de care spuneti o comunitate cu interese si pasiuni comune. Cu multi dintre ei, am o relatie cordiala de apreciere si respect. M-am bucurat ca am oferit informatii care se pare ca au fost de folos multora si destul de rar, asa cum am facut de curand, am cerut cate o parere. M-am gandit ca asa e bine, daca am simtit ca sunt in faza de a lua o decizie. Nu ma dau si nu sunt o victima. As fi fost, daca nu aflam de postarea lui ,,kingofbests" . Am fost victima sa de moment, cand a spus pe nedrept, (pana la proba contrarie cu rea intentie), ca nu stiu ce fac, ca nu-mi fac temele, etc. Ca sa nu mai dau ocazia de a se repeta astfel de situatii, tocmai pentru a nu deveni ,,victima" mai mult sau mai putin virgina a nimanui, voi proceda asa:

-Pun postarile pe pauza. Topicurile pe care le-am initiat, vor ajunge unde merita in lipsa mea.
-Voi raspunde doar daca voi fi intrebat direct despre ceva, altfel nu imi voi mai exprima parerile si nu voi mai posta nimic.
-Imi voi verifica zilnic mesageria privata si voi tine legatura cu acei oameni care au cu adevarat nevoie de ajutorul meu.
-Prefer sa fiu prezent pe acest forum de acum incolo, doar in calitate de vizitator, asa cum am fost multi ani, inainte de a ma inscrie ca membru. Cred ca e mai bine asa...
-Nu sunt suparat, dar cred ca m-am implicat prea mult si a venit vremea moderatiei. Ce e prea mult strica.

Va salut pe toti cu respect si va multumesc pt. aprecierile pozitive. Va doresc mult bine si probleme cat mai putine!

Rew.

clau22
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 100
Membru din: 05 Mar 2015, 13:13
Localitate: Fagaras

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de clau22 » 12 Ian 2019, 22:49

@tdum
Consider ca postarile dvs sunt pentru noi cei care le apreciem, feedback-ul pozitiv sau negativ nu face decat sa va imbunatateasca postarile.
Sper sa va razganditi si sa continuati.
Respect si numai bine!

schumi
veteran
veteran
Mesaje: 1147
Membru din: 20 Iul 2009, 12:07
Localitate: Brasov

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de schumi » 13 Ian 2019, 08:30

Asa cum am mai spus-o, apreciez postarile dumneavoasta si sper sa reveniti asupra deciziei.

makaveli
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 22 Apr 2017, 16:18
Localitate: Toledo

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de makaveli » 13 Ian 2019, 10:17

Ar fi pacat sa va pierdem ca membru activ.
Daca va simtiti ofensat de comentariul colegului, ignorati-l.
Zander_Master

pavalascdan
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 152
Membru din: 22 Noi 2015, 20:12
Localitate: Galati

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de pavalascdan » 13 Ian 2019, 17:42

Si eu sper ca dl Tdum sa revina asupra deciziei luate , apreciez importanta informatiilor si solutiilor oferite

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16033
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de adrian99 » 13 Ian 2019, 20:22

bravo tiberiu!
eu te felicit pentru hotarare
decat sa-ti balacareasca altii munca... mai bine asa.
sunt destui care nu ridica un deget fara sa ceara remunerare!

daca cineva are ceva de discutat cu tine o poate face si-n privat

gyrgy
senior
senior
Mesaje: 481
Membru din: 13 Feb 2014, 09:05
Localitate: Bucuresti

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de gyrgy » 14 Ian 2019, 21:31

Tiberiu, mie imi pare rau sa iei aceasta decizie din cauza ineptiilor unora (putini la numar)... sunt infinit mai multi cei care te apreciaza si asteapta cu interes postarile tale.

HENRICH
junior
junior
Mesaje: 77
Membru din: 29 Sep 2016, 20:04

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de HENRICH » 14 Ian 2019, 22:59

Cum am m-ai scris si altadata,am toata stima fata de dmn- tdum!!!,nu era zi cand nu am citit cu ce noutati si solutii,inovatii s-a prezentat pe forum....eu cred daca se abtine de articolele scrise NOI cu toti pierdem mult!!!!Stiu ca nu se poate cere iertare in numele altora,dar va rog luati in considerare majoritatea membrilor care v-a apreciaza munca,timpul si priceperea care ne impartasiti.Cu stima!

grama v
veteran
veteran
Mesaje: 595
Membru din: 17 Aug 2005, 08:13
Localitate: ADJUD VN

Re: Rubrica reparatii echipamente pescuit

Mesaj de grama v » 16 Ian 2019, 19:06

am aflat lucruri folositoare ,pt revizii si reparatii mulinete,pe care nu le aflii gratis niciunde,
colegul TDUM
toata stima

Scrie răspuns