Reparatie barca gonflabila zodiac

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de goodmans » 29 Iun 2016, 21:20

Buna seara,

Am rugamintea sa ma indrumati catre o firma,ceva,care sa-mi repare barca.
Am primit azi un zodiac de 3.10 second hand.A fost cadou si stiam de la bun inceput ca are probleme.

Are 3 gauri care pot fi usor peticite dar are fundul dezlipit.
Niste copii au sarit in ea fara sa aiba podeaua rigida montata si atunci a cedat fundul.
PVC-ul nu arata foarte rau.Nu stiu ce an de fabricatie este dar sper,daca o repar,sa mai trag 2-3 ani de ea.

Sa dau maine un telefon la kingfisher? nu mai intereseaza cat va dura reparatia,ma intereseaza sa tina cat mai mult.
Am citit undeva pe net ca nu ar mai repara barci?! aveti info recente?

Astept sfaturi si va multumesc anticipat!

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2670
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de johnnybravo » 29 Iun 2016, 22:09

esti din Bucuresti? terybill (membru pe forum) stiu ca repara barci, altfel poti suna la kingfisher, poate primesti recomandari daca ei nu te ajuta.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de goodmans » 29 Iun 2016, 22:22

Maine am sa sun la kingfisher in speranta ca mai repara barci,daca nu...am sa iau legatura cu terybill
Merci de pont.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de old_radu » 30 Iun 2016, 20:11

..."terybill" e teribil
...daca o sa apelezi la el , nu o sa-l uiti toata viata
...vorbim dupa ce "te face" cu reparatia :lol1:

Avatar utilizator
cristi cristi
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 29 Oct 2009, 13:06

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de cristi cristi » 30 Iun 2016, 22:49

goodmans scrie:Maine am sa sun la kingfisher in speranta ca mai repara barci,daca nu...am sa iau legatura cu terybill
Merci de pont.
Eu te sfatuiesc sa nu suni deloc la kingf ca in primul rand te va refuza ,iar daca nu te refuza dureaza cel putin doua - trei luni pana o repara si dupa reparatie la maxim un an ( am zis maxim) sa duci barca iar la reparaat si aici vb din propria experienta a mea si a altor prieteni iar pe terybill l-am cunoscut maxim 30 minute si azi imi pare rau ca am lasat barca la kingf decat sa repare terybill, mie mi-a dat impresia de om serios si om de cuvant.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de goodmans » 01 Iul 2016, 09:28

Mda,am citit tarziu postarile voastre.
Oricum,azi dimineata am dus barca la Kingfisher.Nu e vorba de cateva petice simple si am sperat ca fiind fabrica de barci au tot ce le trebuie pentru o lucrare de calitate.
Este posibil sa ii schimb tot fundul cu tot cu chila gonflabile deoarece este cam varza.Mai are nevoie de 2-3 petice,2 supape iar la placile de tego nu am profilele de aluminiu care le fixeaza.Cei de la KF au si asemenea profile speciale.
Au foarte mult de munca intradevar,era atelierul plin dar nu ma intereseaza cat dureaza lucrarea ma intereseaza pretul.
Astept evaluarea barcii si un pret.Daca e OK pretul ii dau bataie daca ma duce prea mult o sa o iau acasa si o bricolez singur pentru ca sint genul de om care are "2 maini drepte" nu 2 stangi :D
Ma gandesc ca nu ai nevoie de multe facultati ca sa croiesti si lipesti PVC.

Cu Terybill cum e pana la urma? ca m-ati bagat in ceata? e ok sau nu?

Avatar utilizator
cristi cristi
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 29 Oct 2009, 13:06

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de cristi cristi » 04 Iul 2016, 19:07

dupa parerea mea si numai a mea (retine astya, chiar daca nu mi-a lipit nici o barca,deocamdata)eu cred ca e mult peste kingf si asta e parerea mea personala . restul tu decizi

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de goodmans » 05 Iul 2016, 15:26

cristi cristi scrie:dupa parerea mea si numai a mea (retine astya, chiar daca nu mi-a lipit nici o barca,deocamdata)eu cred ca e mult peste kingf si asta e parerea mea personala . restul tu decizi

OK man,merci pentru opinia impartasita.
Acum astept totusi telefonul de la KF prin care sa aflu cat m-ar costa la ei.
Dupa care vad ce fac.

Avatar utilizator
cristi cristi
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 29 Oct 2009, 13:06

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de cristi cristi » 05 Iul 2016, 18:43

Vezi ce faci cu kingf, daca tot ai dus barca lasa sa faca reparatia ca terybil nu stiu daca mai repara si nu astepta telefon de la iei suna tu la 3-4 zile si intreaba ce si cum. Eu am asteptat tel sa-mi spuna sa ma duc sa iau barca reparata (cand am dus barca a zis ca dureaza undeva 2-3 luni ) si cand am sunat la vreo 45 zile imi zice ca e reparata de 2 saptamani. Bineinteles ca reparatia nu a durat mai mult de un an dar asta e alta problema

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatie barca gonflabila zodiac

Mesaj de feugen » 05 Iul 2016, 19:07

Acum un an si ceva am avut si eu op barca la KF de reparat (petice pe carena, lipit oglinda si refacut retul de lipituri ale pneumaticii. Timpul de reparatie a fost de vreo saptamana, daca-mi aduc bine aminte, iar pretul a fost modic. Recomand oricui sa-si faca barca la Nae (si mie mi-a fost recomandat de cineva de aici de pe forum si nu am regretat). :bere:
Bucuresti

Scrie răspuns