Recomandare sonar.

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
aspius
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 01 Mar 2009, 00:23

Recomandare sonar.

Mesaj de aspius » 31 Aug 2011, 17:56

Recomandare pt un sonar, detector de pesti :D , ieftin si bun.

Multumesc.

Avatar utilizator
arapaima
senior
senior
Mesaje: 359
Membru din: 21 Mar 2007, 17:48
Localitate: bucuresti

Mesaj de arapaima » 31 Aug 2011, 18:31

Salut,

Uite din categoria sonarelor noi, bune si accesibile la pret cam asta ar fi din gama Condor:
http://www.energofish.ro/product.php/So ... 42dc/8301/

Personal am testat unul si pot sa zic ca isi merita fiecare banut. Poti sa vezi si mai multe caracteristici aici: condorsonars.com

Meniul este extrem de prietenos, au unitati de masura in metri si grade celsius, personal nu am gasit ceva pana in 600 de ron la calitatea asta.

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de MatrixVR5 » 02 Sep 2011, 08:07

Sonar Eagle Cuda 300 - Pret mic;
PIRANHA.MAX 160 HUMMINBIRD - Pret mic;
Sonar 565X HUMMINBIRD Pret mai mare .


http://www.totalfishing.ro/sonare-pescuit-c-320.html

http://www.xxx.ro/produse/61/1/Electr ... onare.html
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de dumi_id » 02 Sep 2011, 11:39

Humminbird Pmax160/170/180. Musai este sa aibe unghiul mare de detectie pentru ape putin adanci (cum sunt mai toate lacurile de pe la noi 2-4m), deci dual beam sau tribeam. Depinde si in ce ape pescuiesti, daca dai numai in lacuri de acumulare (apa foare adanca) e ok si un single beam.

Eu intentionez sa imi iau un Pmax 180. Daca il iei ca persoana uita-te pe cabelas sau pe site-uri din US care au preturile la jumatate fata de toata europa mai ales fata de romania. Cu tot cu adaosuri (comision si transport) iesi mult mai ieftin ca la noi. Acumulatorii si accesoriile le poti lua de aici ca nu e mare cheltuiala.

aspius
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 01 Mar 2009, 00:23

Mesaj de aspius » 09 Sep 2011, 21:11

Humminbird 565..., mi s-a recomandat. Nu prea mai exista sau e depasit. Am ocazia sa imi fie adus de Craciun. Il voi lua in toamna asta, pt anul viitor.

570?

Ajutor.


dumi_id scrie:Humminbird Pmax160/170/180. Musai este sa aibe unghiul mare de detectie pentru ape putin adanci (cum sunt mai toate lacurile de pe la noi 2-4m), deci dual beam sau tribeam. Depinde si in ce ape pescuiesti, daca dai numai in lacuri de acumulare (apa foare adanca) e ok si un single beam.

Eu intentionez sa imi iau un Pmax 180. Daca il iei ca persoana uita-te pe cabelas sau pe site-uri din US care au preturile la jumatate fata de toata europa mai ales fata de romania. Cu tot cu adaosuri (comision si transport) iesi mult mai ieftin ca la noi. Acumulatorii si accesoriile le poti lua de aici ca nu e mare cheltuiala.

Scrie răspuns