Recomandare rucsac

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de stefanflorin » 04 Mar 2018, 19:16

wily91 scrie:Va mulțumesc pentru sfaturi. În urma discuțiilor cu Ștefan florin (un om de 10 stele) am comandat rucsacul Spro Black pack
:respekt: :bere: sa-l folosesti cu placere!
Urasc atarnatorii!

vgb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 208
Membru din: 28 Iun 2010, 12:40

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de vgb » 02 Sep 2018, 18:50


SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de SF » 08 Sep 2018, 21:20

Ii bai cu rucsacu !

Vechiul si credinciosul McKinley s-o deteriorat de tot , ireparabil . Am luat ceva din Decathlon , 40 de litri , am bagat putin peste 20 de kile de cateva ori si s-o rupt .
Pe net am gasit si io niste modele militare insa is gandite aiurea , prea multe buzunarele gandite pt. gadgeturi care in realitate nu folosesc ,vezi videoul lui Markos :lol: :lol:

vgb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 208
Membru din: 28 Iun 2010, 12:40

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de vgb » 09 Sep 2018, 18:54

Eu la ocean ies cu un Kelty, model Redwing 2900, luat acu' 2 sezoane. E destul de scumput, dar l-am gasit la o reducere. Super comfortabil, spatios si bine gandit; buzunare mari; material rezistent; 2 lamele de aluminiu ca intaritura pt spate. Imi da senzatia ca o sa reziste mult si bine 8)

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de SF » 09 Sep 2018, 19:20

M-am uitat putin la Kelty asta , arata bine :wink: , mersi :D

Avatar utilizator
Endliker
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2021, 15:33

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de Endliker » 29 Iul 2021, 15:36

Pe mine ma tenta sa-mi iau asa ceva de la Decathlon: rucsac. Vroiam in primul rand ceva care sa aiba rezervor de apa pentru ca ma saturasem sa tot car sticle de plastic de 2 litri dupa mine. Pana la urma dupa ceva "research" pe net m-am decis asupra unui Camelbak HAWG 20 de pe evanscycles.com. E mai scump dar are rezervor de 3 litri izolat de celelalte compartimente (eu beau multa apa cand ies in ture), are spatiu pentru scule diverse buzunare + spatiu in care as putea pune o haina pentru ploaie, mancare si camera foto. Sunt foarte multumit de el, dar e pentru ture mai lungi, nu cred ca e potrivit pentru tine. Poate cel de la Decathlon ti-ar fi mai ok.

Avatar utilizator
Endliker
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2021, 15:33

Re: Recomandare rucsac

Mesaj de Endliker » 04 Aug 2021, 10:55

Este important ca rucsacul să fie realizat din materiale durabile și rezistente, așa cum este nylon-ul sau Cordura.Majoritatea rucsacilor vin acum cu husă de ploaie încorporată care îți protejează rucsacul pe toată suprafața. Unele modele pot avea tratament DWR (Water Repellent) ce îți oferă o mai bună rezistență la apă – utila mai ales dacă vei călători în zone cu precipitații.Pe lângă criteriile menționate mai sus este foarte important ca rucsacul ales să ți se potrivească.
[editat de jb]

Scrie răspuns