Recomandare costum iarna

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de Zamfi » 03 Dec 2020, 16:05

Pai cand razi de parerea cuiva ... cum vrei sa se perceapa? Nu a deranjat , dar am considerat normal sa te atentionez. Este o chestie de comunicare publica in fond. Fara suparare. O zi buna.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de anem » 03 Dec 2020, 16:33

Zamfi scrie:
03 Dec 2020, 16:05
Pai cand razi de parerea cuiva ... cum vrei sa se perceapa? Nu a deranjat , dar am considerat normal sa te atentionez. Este o chestie de comunicare publica in fond. Fara suparare. O zi buna.
Zamfi ... nu am ras de parerea avuta, am ras de ultima bucata a mesajului ... in care spuneai ca te simti confortabil dupa ce ai fost pe Olt si dupa care ai pus un zambet ...

in fine, a fost o interpretare gresita cu siguranta ... numa bine :bere:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de Zamfi » 03 Dec 2020, 17:15

Emile ,intre noi nu incape suparare! Zic eu.Deci noi sa fim sanatosi ! Si sa ne vedem vreodata pe langa Modena ...Sau acolo muuuult mai departe ;)
Scuze de off topic.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de pikeman » 03 Dec 2020, 17:50

:lol: :lol: Anem-icule vezi ca lumea e sensibila de la izolare plus ca scrisul pe forumuri e interpretabil :lol: la cat am ras nu ai decat sa te superi in avans :lol:
Revenind la discutie...cine vrea pe mocangeala se gasesc haine de ski la decathlon, cei mai buni panatloni pentru pescuit costa cam 90 de ron (am si o pereche de la LIDL 70ron), musai cu bretele si izmene de polar(vreo 70 de ron) pe dedesubt. Peste asta daca ma "taie vantul" plusez cu costumul de goretex (asta e scump) dar se pot folosi suprapantaloni, care oricum sunt necesari primavara+toamna la ploaie. Hainele de ski ofera destula lejeritate. Pe partea superioara nu stiu ce sa recomand pentru ca acolo folosesc multi strat, compus din bluza de merinos pe piele+bluza de iarna decathlon(un fleece mai subtire in principiu) si aici intervine ceva mai scumput, geaca subtire de puf+pene la care mai adaug o geaca mai groasa de puf+pene, cel mai rau caz si aici vin cu foita de ploaie ... rar sa folosesc toate astea pe partea superioara. Avantajul hainelor cu puf si pene este ca sunt usoare, dezavantajul la fel ca sila cele cu membrane este intretinerea cu detergenti speciali. Recomand spalarea o data sau de doua ori pe iarna pentru o viata mai lunga a hainelor. Avantajul merinosului ca prin strat este ca nu miros hainele a transpiratie la exterior, acum de noroi nu imi fac griji dar de miros de transpiratie da :lol:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de pikeman » 03 Dec 2020, 17:55

LE - a raspuns si Zamfi cat am stat sa scriu , nu e el cel mai suparacios din curtea scolii :lol: <- rasul asta e pentru el

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de anem » 03 Dec 2020, 17:58

Zamfi scrie:
03 Dec 2020, 17:15
Emile ,intre noi nu incape suparare! Zic eu.Deci noi sa fim sanatosi ! Si sa ne vedem vreodata pe langa Modena ...Sau acolo muuuult mai departe ;)
Scuze de off topic.
ma bucur ca vezi lucrurile in felul asta ... si da, intr-un fel sau altul cu siguranta vom reusi sa aruncam o naluca in acelasi loc ... aici sau mai departe ;)
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Recomandare costum iarna

Mesaj de Zamfi » 03 Dec 2020, 18:38

Uite ce bun e un ras(et) ! Acum radem toti , ceea ce este o minune pe pandemia asta :)
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns