preferinte

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

preferati preponderent produsele si acesoriile de pescuit de conceptie si comercializate pe piata:

americana
13
65%
europeana
7
35%
 
Voturi totale: 20

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

preferinte

Mesaj de danr » 25 Ian 2005, 19:50

daca tot s-a discutat atat despre lansete americane, europene, chinezesti, etc, haideti sa vedem ce parere avem... :lol:

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 25 Ian 2005, 20:34

Dane, nu pot raspunde intrebarii. Eu prefer produsele de pe piata japoneza ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Ian 2005, 22:19

Dan,eu nu votez pentru ca inca nu am avut nici o scula americana,dar cred ca sunt mai bune,din cate aud si vad in filme.Sigur mi-as comanda scule americane pe net,daca nu ar fi atatea obstacole si chitibusuri in achizitionarea on-line.Problema este ca..."Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!" :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Codrut
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 29 Iul 2004, 20:02
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Codrut » 25 Ian 2005, 23:17

O intrebare la care nu poate raspunde decat cel care si-a cumparat articole de fabricatie americana de pe piata americana sau europene de pe piata europeana. Vezi ca exista combinatii de doua luate cate doua.
Cei care cumpara produse americane de pe piata europeana nu se pun la socoteala? Sau invers? Exista cazuri concrete. Sondaj fara prea mare noima dupa parerea mea.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 26 Ian 2005, 08:22

Dan... ar mai fi trebuit sa mai pui o optiune... Ceva de genul: "Este indiferent atat cat produsul reprezinta garantia calitatii"

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 26 Ian 2005, 10:13

i-aiuitat pe chinezi :)) :D
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 26 Ian 2005, 11:00

codrut, daca ti se pare fara noima poti sa nu votezi
am folosit cuvantul preponderent, deci cine nu are o proponderenta poate sa nu voteze
de exemplu, eu si multi prieteni de-ai mei ne alegem si ne aducem scule si accesorii din state - cabelas, basspro, etc.....
sunt convins ca sunt multi care isi aduc numai din europa, sau cumpara din magazinele care se aprovizioneaza preponderent cu produse europene
evident ca e posibil sa cumperi un produs american din europa sau invers, insa preponderenta asta pe care am insistat eu face totusi diferenta

tudor, m-am gandit la tine cand am facut sondajul, dar m-am mai gandit si ca preponderenta la achizitie este totusi piata americana sau europeana

Michael, nu exista chitibusuri la comenzi depe cabelas, platesti si iti vin
si la vama te descurci
daca vrei te pun eu in legatura cu cineva care aduce de la cabelas

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 26 Ian 2005, 12:05

esti in afara schemei de program :lol:

Scrie răspuns