poison adrena

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
DragosP
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 189
Membru din: 23 Apr 2014, 19:37
Localitate: Bucuresti, sect 2
Contact:

Re: poison adrena

Mesaj de DragosP » 18 Dec 2022, 16:34

Salutare!
Am avut poisonu' pe care vrei sa il cumperi, este o lanseta misto, pe langa aspect mi-a placut si actiunea si cum se comporta in drill, inelele un pic prea mari pentru gustul meu dar te ajuta daca pescuiesti pe vreme rece cand se pot forma doape de gheata pe inele. Am vandut-o dupa un sezon .
Momentan in locul ei a venit un RTB Fortezza 2.35m 4-18g. Ma inteleg mult mai bine cu ea, mi se pare ca sta mult mai bine in mana, rezerva mult mai mare de putere, si parca sa zic ca e un pic mai sensibila , sau cel putin asa mi se pare mie.
Viata e grea, noroc ca trece!

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: poison adrena

Mesaj de Zamfi » 18 Dec 2022, 17:32

Da ,dar nu are camera de rezonanta cu care simti pana in creier stranutul salaului :) ))))
Ce tii si cu marketingul asta ....
Scuze de offtopic.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16144
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: poison adrena

Mesaj de adrian99 » 18 Dec 2022, 20:45

nu as pune pe taler niciun model de la RTB cu Jackall sau Illex(in Europa).de ce spun asta-RTB lansete k in categoria lor de pret si atat,Jackall cu Poison si alte modele sunt altceva(alte blankuri,prepeg si finisare).insa si aici nu trebuie exagerat cu acea camera de rezonanta(sunt si slte branduri care au pe anumite modele) cum ca ar face o diferenta majora in "atacul"simtit de pescar raportat la alte blankuri(anumite persoane deja exagereaza-unul dintre ei fiind Gaby Voicu de la Holbina(Trei Bibani)care-mi spunea(in acesta toamna)ca simte cand este stiuca langa naluca si o analizeaza,urmand sa o atace sau nu :shock: ).Pe langa asta sunt destui care au vandut Evergrenuri si aun cumparat RTB-uri considerand ca fac acelasi lucru.... :roll:
Tinand cont de asta ar trebui sa pescuim toti cu RTB si Okuma.astfel spus alegerile sunt dificile,fiecare pescar poate vedea anumite calitati ale unui blank pe care alt pescar nici nu le observa.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: poison adrena

Mesaj de tito » 19 Dec 2022, 00:00

Initiatorul specifica faptul ca o va pescui pe apa pana in 2m, caz in care eu unul nu as pescui cu o lanseta RTB Fortezza, sau ma rog, orice alta marca la fel de rigida.

Scrie răspuns