ochelari polarizati

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 21 Feb 2011, 13:49

toni f scrie:@ vali

lasa bre, ca matale ai voie ... dispensa speciala pt cel care a detinut multa vreme recordul la cei multi bibani prinsi intr-o mansa de 4 ore :D :D :D

am ajuns sa ne tot justificam in toate felurile pentru niste **** , 'gamiash banii la cec ....

pe cuvantul meu daca mai scriu ceva despre vreo chestie sau scula buna, scumpa etc ....

daca e de comunicat ceva, pe mp la persoana interesata, si atat ...

o sa vezi, in timp o sa apar scandal si la topicurile de certate, infinity q , morethan, stella si asa mai departe ....

da acolo am bag io pe partea ailalta, ca io dau cu team daiwa advantage, nu cu de-astea scumpe :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Colegu toni f o mica precizare te rog, cei 135 de bibani si 1 stiuca au fost prinsi in 3,5 ore :lol: :lol: :lol: nu in 4 ore .

P.S. Din cite stiu recordul nu a fost inca doborit :lol: :wink:si mai cred ca nu puteam face acel record fara ochelari polarizanti de buna calitate pe ochi. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 21 Feb 2011, 13:59

@ val

barosane, pupatiash talpile, iertaciune daca nu a fost doborat ....

nu am indraznit in nemernicia mea sa contest acea mirifica performanta, daor ca sincer imi scapa acu, dar aveam senzatia ( nu informatia :oops: ) ca fu careva care puncta mai dihai ...

deci scuzele mele ...

sunt connvins ca daca stateai chiorete cu niste stifturi la ochi, nu faceai recordu asta :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Mesaj de RYOBI » 21 Feb 2011, 14:08

puneti niste linkuri cu ce ar merita cumparat de la firmele astea de top sau ce ce folositi voi ca asa cand zici polaroid sunt 100 de modele eu am avut ochelari si nu-mi placeau cum imi pica pe mufa si i-am dat,eu vreau sa-mi iau ceva mai bun dar singura posibilitate pt mine este on-line.
Rame metalice sau plastic? alea de plastic tin maxim 3-4 ani si asta daca esti atent cu ei
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 21 Feb 2011, 14:16

http://cgi.ebay.com/Oakley-TI-WHISKER-S ... LARIZED-12 -873-/220718493738?pt=Men_s_Accessories_UK&hash=item3363d8f02a

uite ryobi tati , astia sunt subiectul a 10 pagini de scandal pe topicul asta :))))))

si te asigur ca daca faci efortul si ti-ii iei, nu vei regreta nici o secunda ....

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Mesaj de RYOBI » 21 Feb 2011, 14:19

ok mersi
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tito » 21 Feb 2011, 15:40

sorinB scrie:Ca si culoare de lentile care ziceti voi ca ar fi cea mai potrivita? Pentru pescuit... :roll:
Sorine ,eu mi-am luat cu lentile galbene, maresc mai mult contrastul, plus ca ii folosesc cu succes si la sofat (pe ceata sunt excelenti) atat ziua cat si noaptea.
Pe soare puternic nu am niciun fel de problema, pupila se inchide de la sine si nu simt lipsa unei alte perechi cu lentile mai inchise.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 21 Feb 2011, 16:01

Mersi tito,
trebuie neaparat sa imi iau si eu o pereche, sa vad de care, ca ma tot gandesc...
Cred totusi ca ar fi mai bine sa iau doar lentile si sa le pun pe niste rame...
Mai vad, mai intreb in stanga-dreapta, nu cred ca merita sa dau 600-700 ron... stii tu de ce zic asta... :wink:
Numa' bine.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tito » 21 Feb 2011, 16:40

RYOBI scrie:puneti niste linkuri cu ce ar merita cumparat de la firmele astea de top sau ce ce folositi voi ca asa cand zici polaroid sunt 100 de modele eu am avut ochelari si nu-mi placeau cum imi pica pe mufa si i-am dat,eu vreau sa-mi iau ceva mai bun dar singura posibilitate pt mine este on-line.
Rame metalice sau plastic? alea de plastic tin maxim 3-4 ani si asta daca esti atent cu ei
Pentru pescuit Oakley recomanda si au produs special urmatoarele modele: Oakley Monster Dog Fishing,Oakley Sunglasses Flak Jacket XLJ Fishing, Oakley Sunglasses Straight Jacket Fishing, Oakley Half Jacket XLJ Fishing Sunglasses, Oakley Sunglasses Flak Jacket Fishing si Oakley Five Squared Fishing.

Dar e bun orice model de la ei cu lentila polarizata.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tito » 21 Feb 2011, 16:45

sorinB scrie:Mersi tito,
trebuie neaparat sa imi iau si eu o pereche, sa vad de care, ca ma tot gandesc...
Cred totusi ca ar fi mai bine sa iau doar lentile si sa le pun pe niste rame...
Mai vad, mai intreb in stanga-dreapta, nu cred ca merita sa dau 600-700 ron... stii tu de ce zic asta... :wink:
Numa' bine.
Cred ca vei gasi si cu mai putini bani, in jur de 500 ron. Nu stiu ce sa zic, daca se merita sa cumperi doar lentilele, mi-e sa nu te coste mai mult niste rame de calitate.Nu te grabi, mai asteapta pana ajungi in Bucuresti, o sa ne intalnim si o sa vedem daca iti place modelul pe care il am eu.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 21 Feb 2011, 16:48

Ok tito, mai vb cand vin in buc... :wink:
Sigur ies mai scump cu ramele, in prezent am niste ochelari cu lentile heliomate, dar ramele m-au costat 500 ron... :D iar lentilele 300 ron... :D

Scrie răspuns