ochelari polarizanti balzer

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 12 Iul 2004, 16:59

Ii gasesti la magazinul Balzer din spatele de la televiziune. Mai precis daca vii dinspre Dorobanti faci stanga in capatul scuar-ului (ultimul scuar) dupa ce treci de televiziune , prima la dreapta si la circa 30 metri pe stanga.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 12 Iul 2004, 17:38

Merci frumos! Controlez maine!

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 12 Iul 2004, 18:18

Purtator de ochelari fiind, am fost nevoit sa "improvizez". Clipsurile care se prind peste ochelarii de vedere nu ma multumeau, asa ca am cumparat o pereche de ochelari de soare Cebe, modelul Escalade Pro. Au rama dubla. Lentilele superioare sint polarizate, cele interioare erau "antireflex". Le-am inlocuit (in fine, opticianul le-a inlocuit) cu lentile cu dioptrie si am obtinut o pereche de ochelari de vedere (cu minus, ca sa vad pelicanii aia :lol: ) cu lentile polarizate. Si au si protectie laterala! Aviz celor in situatia mea!

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 16 Iul 2004, 03:31

La ce pret sunt?Ca si eu sunt cu ceva minus.Opticianul ti-a pus apoi lentile normale(fara heliomat sau antireflex)?

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 16 Iul 2004, 16:53

110 USD (cu tot cu TVA). In bani ai ochelarii, suportul pentru curea, cirpe de sters pentru 2 generatii, snurul si o banda elastica de fixare pe cap 9(ideala pentru noi, pescarii in continua miscare). Lentilele cu dioptrie sint complet albe (fara nimic "helio" sau "anti"). Doar ca sint Zeiss, din motive de greutate (nemtii le fac mult mai subtiri decit I.O.R.-ul, la o diferenta de pret nesemnificativa. Ca purtator de ochelari, trebuie sa stii de fapt :) )

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 16 Iul 2004, 22:02

Mersi pt. informatii.Si eu port ochelari tot cu lentile Zeiss,si sunt OK.(-0.75;-1.75).Mi-ai dat o idee buna deoarece,e destul de neplacut cand schimbi ochelarii cu dioptrii cu cei de soare,chiar daca sunt polarizanti.
Toate cele bune!

Avatar utilizator
mugurel
senior
senior
Mesaje: 348
Membru din: 19 Mai 2004, 09:32
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 16 Sep 2004, 08:47

In Aventuri la pescuit aratau o pereche de ocheleri polarizanti pentru cei care poarta ochelari de vedere (si eu sunt in aceasta categorie). Acei ochelari acopereau in totalitate (prin forma care o aveau) ochelarii de vedere. Stie cineva daca si unde se comercializeaza in Ro asa ceva?
Acele clipsuri care se agata de ochelarii de vedere nu au nici-un efect, pentru ca am observat ca in spatele ochelarilor trebuie sa patrunda cat mai putina lumina pentru efect maxim.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 16 Sep 2004, 22:23

Si pe mine ma intereseaza problema asta.Au vazut timisorenii mei pe undeva in oras asa ceva?
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 23 Sep 2004, 16:08

Am Polaroid si sunt excelenti. Odata ca sunt relaxanti la drum, a doua ca pe balta diferenta e de la cer la pamint; distingi nuante pe care nu le-ai sesiza usor (fum, nori, etc), si ce e mai important - nu te mai deranjeaza reflexiile din apa. Chiar asa sa vad stiuca prin ape n-as indrazni sa zic...Ii am de citiva ani si sunt zgiriati ca vai de ei... daca as gasi, as lua tot Polaroid. E plina piata de facaturi asa ca imi imaginez ca s-ar gasi variatiuni (cu protectie laterala ar fi cei mai buni) la un pret serios pe la Mall...

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 24 Sep 2004, 07:38

Pentru cei cu rude, prieteni, dusmani, etc. in USA!

Orvis (www.orvis.com ) vinde ochelari polarizanti cu lentile CU DIOPTRIE (modelele Marquesas). Din pacate nu fac livrari in Romania, asa ca singura solutie ramine cineva care sa ii comande si sa ii trimita aici.
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Scrie răspuns