Mulineta cast

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta cast

Mesaj de Sorin » 18 Apr 2019, 13:18

SF , daca nu ai nimic de zis on topic te rog muta-te la Arena cu consideratiile personale
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Enache13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 167
Membru din: 28 Dec 2011, 10:00
Localitate: Bucuresti (Salajan)

Re: Mulineta cast

Mesaj de Enache13 » 19 Apr 2019, 07:27

Multumesc mult pentru recomandari si pentru ca v ati rupt din timpul vostru. Chiar a fost de ajutor. Cred ca voi merge pe un Curado sa mi fac mana si apoi, daca ajung sa stapanesc stilul, voi opta si pentru fineturi.
Se poate inchide topicul.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Mulineta cast

Mesaj de SF » 21 Apr 2019, 19:00

Enache13 scrie:
15 Apr 2019, 08:52
Multumesc. Din ce m am documentat, aflasem ca e bine sa iei ceva de calitate cand te apuci de cast pentru a nu le rupe pe genunchi dupa primele peruci.
Documentatiile pot sa fie relative :D
Uite care ii treba , cred ca-i mai simplu sa te bagi intr-un material mai greu , vreau sa zic care arunca cateva zeci de grame , sa incepi sa lansezi fara peruci si dupa aia sa te bagi in juru a 10 gr.Poti sa faci cast cu 100 de euro , bat fir plus mulineta , sa vezi ce ii , sau sa bagi bani in "ceva" de calitate care dupa aia nu mai ii :wink:

mesaj moderat

Stai jos
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 140
Membru din: 13 Mai 2014, 12:17

Re: Mulineta cast

Mesaj de Stai jos » 21 Apr 2019, 19:43

...sunt curios daca e cineva p'aici atat de neindemanatic incat sa trebuiasca sa inceapa castu' cu cateva zeci de grame aruncate. Daca e sa "te prinda" castu', te prinde si cu cea mai prastie mulineta.

Scrie răspuns