Motor electric Rhino GPS 65 lbs (funcție ancoră)

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Motor electric Rhino GPS 65 lbs (funcție ancoră)

Mesaj de crapmaniacul » 31 Mai 2023, 08:44

Pe măsură ce tehnologia scumpă de acum câțiva ani ajunge să fie la îndemâna mai multor producători, asistăm invariabil și la apariția pe piața a unor produse cu preturi mult mai competitive azi decât ieri, este și cazul motoarelor electrice de bot cu funcție de ancoră RHINO.

Motoarele electrice cu funcție de ancoră, branduri deja consacrate ca Motorguide sau Minkotta încă sunt disponibile la preturi cel puțin nejustificat de mari ca să nu spun nesimțit de mari ptr că nu înglobează cine știe ce tehnologie de ultimă generație fata de un motor electric normal doar că până mai de curând nu au avut concurență pe piață.

Aș vrea să cercetez mai îndeaproape motoarele de la Rhino având în vedere că cel puțin datele preliminare sunt încurajatoare.
Am văzut recent probabil ultimul model de motor cu funcție de ancoră scos de RHINO pe piata , un model de 12V și 65lbs, suficient să țină în curent pe Dunăre aproape orice barcă de aluminiu de 4-5 metri și prețul super interesant de puțin peste 1000 euro.

Voiam să întreb dacă până acum a testat cineva acest motor și dacă poate să facă un succint review cu punctele lui tari și punctele mai slabe, dacă l.ar recomanda sau nu.

De brandul Rhino am auzit mai demult, se aduceau din Germania astfel de motoare electrice și erau super OK și la preturi mai prietenoase, fiind făcute tot în China identic cu brandurile concurente mai scumpe de 2 sau 3 ori.
Atâta timp cât ai garanție 2 sau 3 ani, produsul dpdv tehnic si cf fisei tehnice are performante decente, prețul de achiziție e super OK, așa că nu văd de ce nu i.am acorda o mai mare încredere.
Pun o poză mai jos cu unul din modelele Rhino.


Screenshot_2023-05-31-09-13-01-42_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg
Screenshot_2023-05-31-09-13-01-42_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg (30.46 KiB) Vizualizat de 12932 ori

Scrie răspuns