Mi-a sarit dopul!

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mi-a sarit dopul!

Mesaj de bogdank » 11 Iul 2007, 18:06

Ei, nu mie, la hot shotul de nea' Loomis, la cotor, dopuletzul ce impiedica sa intre mizeria in blank. Nu stiu cum draq a iesit de acolo, ca umblu finut cu batul, transportat in tub, etc. :?
Vreo idee ce sa pun in loc? :idea:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 11 Iul 2007, 18:47

E simplu de scos, iti spun din experienta.Cautzi o alica de pb care sa intre in blank si care sa aiba ceva greutate, "o introduci..." si intorci segmentul cu manerul in sus, pana cand plumbul ajunge sa lovasca in spatele dopuletzului....dupa care e floare la ureche!......te duelezi singur prin casa cu adversari imaginari, pe care ii tai in doua obligatoriu. Cand ai obosit, vei observa ca dopuletzula scos capul din blank si cu o pensa il iei de urechi! :lol:
Sper sa ie distractiv...si vezi la mobila, care iti poate strica joaca! :wink:

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de bogdank » 11 Iul 2007, 20:49

10x. interesant.Nu l-am auzit sa zdrangane in blank, asta nu inseamna ca nu sta el pitit pe acolo.
Come to daddy..

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de bogdank » 14 Iul 2007, 12:09

Mi-a iesti dopul :lol: Si uite asa am aflat ca "dopul" ala e un con din cauciuc.
Multam Adelin de sfat, in loc de plumb am folosit o bucata de cui, nici n-a fost nevoie de "duel" :lol:

Scrie răspuns