manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pt agrement

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
ventoflorin
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 29 Iul 2008, 14:57
Localitate: SUCEAVA
Contact:

manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pt agrement

Mesaj de ventoflorin » 24 Noi 2008, 19:58

tocmai mi a m cumparat acest manual editat in 2007.fara sa i fac reclama mascata va spun sincer ca dupa prima rasfoire mi se pare deosebit de util mai ales incepatorilor dar nu numai.manualul este destul de stufos...300 de pagini si ce mi place mult este ca sunt foarte multe desene color care sunt foarte explicite.contine si legislatia fluviala pe dunare. :roll:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 24 Noi 2008, 22:49

ti-ai luat cumva iaht?? :? :?
altfel nu inteleg utilitatea lui,consider ca o gonflabila cu motor nu merita un bestseller de 300pagini :wink: :lol:

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 24 Noi 2008, 22:49

Am si manualul maritim pe langa cel fluvial. Codurile sunt foarte diferite dar mai navighez si pe mare. :lol:

ghionea
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 14 Iun 2021, 17:40

Re: manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pt agrement

Mesaj de ghionea » 14 Iun 2021, 17:42

ventoflorin scrie:
24 Noi 2008, 19:58
tocmai mi a m cumparat acest manual editat in 2007.fara sa i fac reclama mascata va spun sincer ca dupa prima rasfoire mi se pare deosebit de util mai ales incepatorilor dar nu numai.manualul este destul de stufos...300 de pagini si ce mi place mult este ca sunt foarte multe desene color care sunt foarte explicite.contine si legislatia fluviala pe dunare. :roll:
BUna ziua,
Daca mai aveti manualul si probabil nu mai aveti nevoie de el, nu ati vrea sa mi-l vindeti mie?
Multam fain,

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pt agrement

Mesaj de johnnybravo » 21 Iun 2021, 11:16

nu cred ca vei primi raspuns, initiatorul subiectului ne mai fiind activ aici din 2010 , intre timp gasesti manualele si chestionare pe site la rna, vezi https://portal.rna.ro/servicii/personal-navigant

Scrie răspuns