Maner mulineta Daiwa Exceler 2500D LT

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
reconnect
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 22
Membru din: 14 Sep 2010, 12:30

Maner mulineta Daiwa Exceler 2500D LT

Mesaj de reconnect » 27 Sep 2019, 10:18

Salut,

As avea nevoie de un maner pentru o mulineta Daiwa Exceler 2500D LT, dar nu reusesc sa gasesc pe net.
Magazinele de profil din Romania nu doresc sa comande direct de la producator. Ce as putea sa fac?

Multumesc pentru ajutor

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Maner mulineta Daiwa Exceler 2500D LT

Mesaj de tdum » 27 Sep 2019, 13:01

reconnect scrie:
27 Sep 2019, 10:18
Salut,

As avea nevoie de un maner pentru o mulineta Daiwa Exceler 2500D LT, dar nu reusesc sa gasesc pe net.
Magazinele de profil din Romania nu doresc sa comande direct de la producator. Ce as putea sa fac?

Multumesc pentru ajutor

Vă salut.
Iată ce cred că aţi putea face. În primul rând să specificaţi mai exact ce desemnaţi prin termenul de ,,mâner". Knobul de acţionare a manivelei, sau manivela în sine şi să puneţi totodată un anunţ pe rubrica de vânzări/cumpărări - numai pescuit. Dacă e vorba de manivelă, atunci specificaţi că aveţi nevoie de o manivelă Daiwa înfiletabilă pe butucul pinionului (fiind vorba de un Exceler LT) şi eventual lungimea vizată (50-55mm). Nu cred că nu are cineva una disponibilă, cu buton de rabatare, sau fixă. Eu am avut una fixă disponibilă, dar a ajuns la alt coleg de forum care a pus un anunţ în acest sens. Asta cred că aţi putea face ca să vă rezolvaţi problema.

T.D. Rew.

reconnect
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 22
Membru din: 14 Sep 2010, 12:30

Re: Maner mulineta Daiwa Exceler 2500D LT

Mesaj de reconnect » 28 Sep 2019, 08:38

Mulțumesc frumos

Scrie răspuns