Lanseta Ted Mclogan Bush Spinner; Miral turbospin 2

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
zvic
veteran
veteran
Mesaje: 1910
Membru din: 12 Ian 2005, 15:53
Localitate: Zalau

Lanseta Ted Mclogan Bush Spinner; Miral turbospin 2

Mesaj de zvic » 07 Noi 2005, 13:33

Salutari

Stie cineva ce este cu lansetele Ted McLogan ? Cine le produce, cum se comporta ?

Am mostenit una de curand de la cineva care s-a carat de pe plaiurile mioritice si mi se pare destul de interesanta. Este o lanseta dintr-o bucata de 1,8 m cu putere de aruncare 20-60gr, actiune moderata din cate imi dau eu seama, carbon IM8, manerul nu este de pluta ci din burete de ala negru cum sunt la cele ieftine. Omu' zicea ca a luat-o de la Energofish, ca sa dea la stiuca cu pestisor (mort manie) dar nu a mai apucat ca si-a facut rost de viza si a plecat in USA. Ma gandesc ca ar fi foarte buna la stiuca pentru pescuit cu linguri. Inca nu am incercat-o dar abia astept.

Modificare :

Si daca tot am inceput cu intrebarile despre lansete as mai intreba de una: Miral TurboSpin 2 de 2,4m putere de aruncare 10-40g, actiune cred moderat rapida, maner de pluta. Omu' meu zicea ca e buna la jiguri.

Am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic despre aceste lansete. Poate ma ajutati voi, poate are careva si imi poate spune cum se comporta, la ce ar fi bune.

Numai bine !

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 07 Noi 2005, 14:47

hihi turbospin 2, daca sunt betele la care ma gandesc eu, am avut onoarea sa cunosc unul deosebit :lol: cu mari realizari. in rest, sunt cam de generatie veche, grele, prea rigide. Daca vei reusi sa'l rupi vreodata, iti cumpar eu unul nou :lol:

zvic
veteran
veteran
Mesaje: 1910
Membru din: 12 Ian 2005, 15:53
Localitate: Zalau

Mesaj de zvic » 08 Noi 2005, 16:53

OK, spune-mi de unde il cumperi ca poate asa aflu si eu mai multe despre el.

copsin
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 06 Iun 2005, 21:32
Localitate: Bucuresti

Mesaj de copsin » 08 Noi 2005, 21:26

Am un Turbospin miral, 2,1m, 10-40, imi place extraordinar de mult, l-am folosit atat la jigging, cat si la pescuitul cu linguri. Foarte rezistent, de generatie veche, nu are calitatile betelor noi din grafit, insa consider ca are un raport calitate-pret foarte bun. Cel de 2.4 trebuie sa fie si mai potrivit pentru jigging.

Scrie răspuns