Info plasa fibra, rasina si intaritor

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de Florin Habib » 08 Feb 2015, 13:35

De curand m-am pricopsit cu o barca din fibra ce necesita reparatii capitale la interior si la bordaj. Unde pot gasi tot ce-mi trebuie? Ce firma le vinde?
Adica plasa, intaritor si rasina. Am auzit de o firma prin Baneasa dar nu stia omul sa-mi spuna mai exact.
Florin

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de feugen » 08 Feb 2015, 15:41

Ia legatura cu modigliani si te va calauzi. Omul face barci, deci lucreaza cu asa ceva http://www.rapitori.ro/forum/barci-ultr ... 31977.html
Bucuresti

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de Florin Habib » 08 Feb 2015, 17:00

Nu merci, nu-l vreau pe el. O repar EU. Vreau doar materialele, simplu nu? Nu kituri de reparatie. O firma daca cunoaste cineva.
Florin

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de feugen » 08 Feb 2015, 17:07

Mai omule, nu te da la mine ca incep sa tremurrrr... :D Eu ti-am dat numele lui sa-ti spuna de unde sa-ti cumperi materialele, nu sa-ti repare barca. Sincer imi pare rau ca am incercat sa te ajut. Chiar imi pare rau. NU MERITI! :lol1:
Bucuresti

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de Florin Habib » 08 Feb 2015, 17:11

Chiar nu vad de ce te superi, nu m-am ratoit la nimeni. Am eu un principiu si nu vreau sa lucrez cu el.
Florin

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de florin1948 » 08 Feb 2015, 17:13

Florin Habib scrie:De curand m-am pricopsit cu o barca din fibra ce necesita reparatii capitale la interior si la bordaj. Unde pot gasi tot ce-mi trebuie? Ce firma le vinde?
Adica plasa, intaritor si rasina. Am auzit de o firma prin Baneasa dar nu stia omul sa-mi spuna mai exact.
Firme se cheama " POLIDYS" si este pe strada Biharia. Dupa ce treci pasajul de nivel din Aviatorilor,mergand catre aeroport,prima strada pe dreapta, in capatul strazii, pe stanga. Este o curte lunga cu multe firme ( sediul BRD chiar la intrare) si undeva mai spre capatul aleii este "POLIDYS". Ai nevoie de rasina poliesterica si intaritor (intra in pretul rasinii) si fibra de sticla de mai multe feluri, functie de marimea suprafetelor de reparat si de gradul de finisare la care vrei sa ajungi. Sfatul meu sa vorbesti cu cineva care stie sa lucreze cu fibra sa-ti faca o reparatie corespunzatoare,
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de Florin Habib » 08 Feb 2015, 17:16

Atat. Gata, merci frumos Florin!!!
Am pe cineva care asta face, reconditioneaza barci, insa imi e prieten si o face moca.
Florin

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de florin1948 » 08 Feb 2015, 17:40

Florin Habib scrie:Atat. Gata, merci frumos Florin!!!
Am pe cineva care asta face, reconditioneaza barci, insa imi e prieten si o face moca.
Acu" nu te supara ca te intreb : ai un prieten care reconditioneaza barci si tu intrebi pe forum ce materiale ii trebuie lui ca sa iti repare barca ? Pare putin cam trasa de par, dar nu e treaba mea, fiecare e liber sa faca ce vrea cu barca lui ( mai putin braconaj !!!)
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de Florin Habib » 08 Feb 2015, 18:10

Da. Nu e de meserie asa ceva. Insa a mai facut si e priceput. De unde lua el mi s-a parut mie prea scump si era la kit. Nu stie de unde se pot cumpara fara intermediari. Merci oricum.
Florin

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Info plasa fibra, rasina si intaritor

Mesaj de florin1948 » 08 Feb 2015, 18:50

Iti doresc sa-ti iasa barca OK !
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Scrie răspuns