Guma Hoochie Koochie

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de hades » 03 Mar 2020, 17:16

Sunt fake 100%.
Am luat si eu de la un "MARE" magazin din Bucuresti un plic, doar sa compar cu ce am acasa.
Nu are nici o legatura, nici plicul ( inscrisuri, tipare, font, etc,...) si nici guma.
Alea americane sunt ecofriendly, moi, elastice, astea chinezesti..., hmmm..., stiti guma aia de mestecat pe care o cumparati de la Alimentara cand erati mici ( care ati prins) si in plus cititi pe plic, care aveti., ce scrie despre materialul din care sunt facute.
Hai fir intins!
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

godzilla1984
veteran
veteran
Mesaje: 640
Membru din: 21 Aug 2015, 23:29
Localitate: Constanta

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de godzilla1984 » 03 Mar 2020, 17:21

Eu am cumparat anul trecut direct de pe Cabelas 25 de plicuri cu livrare direct pe nava unde lucrez. Nu stiu cum erau inainte dpdv al calitatii, dar cele livrate mie sunt inscriptionate "made in china" pe eticheta de pe spatele plicului.

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 03 Mar 2020, 18:32

goodmans scrie:
03 Mar 2020, 14:43
Gumele alea "made in China" sint fake si le gasiti pe piata europeana sau mai mult pe piata noastra ca doar la noi comerciantul face orice ca sa iti bage mana in buzunar.

Nu veti gasi asemenea porcarii in state,dar cum comerciantul roman nu mai poate accesa usor piata americana e mai simplu sa comande fake-uri pe aliexpress.

Imi aduce cineva constant gume din state,vine cu ele in bagaj si sint ce trebuie.Sint la fel de bune cum le stim noi.
Pe unde mai vedeti la raft kkturile astea fake ar trebui sa i le bagati pe gat comerciantului.
Macar sa le vanda cu numele de hoochie moochie....

Vrajeala asta infecta cu "au mutat productia in china" mi-au servit-o si mie unii de prin Bucuresti.
I-as intreba daca ei le folosesc cand se duc la concursurile alea cu tricouri colorate sau sint doar pentru "prostime".

Rusine.
nu cred ca ai inteles exact, am adus pt cativa prieteni gume luna asta direct de pe cabelas, am dat comanda in februarie si ce am scris mai sus e bazat pe aceasta comanda: sunt made in China, nu am pus mana pe ele dar acum m-ai facut curios sa testez lotul precedent si sa vad unde-s facute.....revin

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 03 Mar 2020, 19:02

da, si lotul din august 2019 tot made in China, atat cele de 3" cat si cele de 4 1/2"
sunt intr-adevar mai tari si miros a cauciuc ordinar dar acum nu-mi amintesc sa nu bata bine codita la ele...faptul ca pe corp sunt mai tari e un plus din punctul meu de vedere pt ca cele mai vechi se rupeau repede....
salaii de la noi sunt mai prosti, am prins destul cu slidere (adica "cuie") sau cu kopyto cu coada rupta, fara paleta :))

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 03 Mar 2020, 19:43

mai o chestie, le-ati fiert? si-au schimbat structura? si MT-urile erau tari dar dupa fierbere erau alte gume...

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de goodmans » 03 Mar 2020, 20:11

Ce "combinatii" ai facut sa comanzi direct?
Mie cabelas mi-a inchis contul direct din cauza gdpr-ului si nici nu accepta conturi europene.
Imi aduce o nepoate care ajunge des in state.
Are prieteni acolo si aia comanda la ei acasa ca ea sa le gaseasca deja livrate, ca nu sta mult.
Ultima comanda, de Craciun, marfa superbuna.
Eu am cumparat kkaturile alea din magazinele noastre.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de goodmans » 03 Mar 2020, 20:18

Ma gandesc la varianta prin care cabelas sa livreze din china comenzile care nu vin de pe teritoriul statelor unite?!

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de nasolu » 03 Mar 2020, 21:15

Asta e noul model care se vinde în USA.
Nu mai acuzati,nu va abureste nimeni

Scrie răspuns