ET SKILL I

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: ET SKILL I

Mesaj de ULK » 18 Feb 2013, 02:18

Am inteles ...Invat si eu ceva..Nu e defect de fabricatie..Evrika!!!..E defect de conceptie.... N.b. si tie...Amice..

Skill 1..este de domeniul trecutului..Nu oferi nimic nou...sorry. Dormi in pace....

Vezi ca produsul pe care il vinzi e bun din fabricatie...dar schoapata la conceptie... :headbash:

Da-ti banii oameni buni...apoi modificati....ca iese ceva frumos de tot. :headbash:
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: ET SKILL I

Mesaj de ULK » 18 Feb 2013, 02:22

iti recomand sa citesti al noalea postare din acest topic...chiar pe prima pagina.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
bogdan29
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 29 Oct 2009, 23:26
Localitate: Craiova

Re: ET SKILL I

Mesaj de bogdan29 » 18 Feb 2013, 13:54

Cunosc o gramada de pescari care isi cumpara bete pe care le rectifica ulterior. Schimba inele, mandrine etc. Il fac pe mana lor.
Asa si cu asta" blestematul Skill" De fapt ce te deranjeaza?Ce nu accepti tu? Intr-adevar, problema lui este la conceptie. Blectorul ar trebuii sa fie pus prin interior si lipit, nu prin exterior. Asta este "buba" lor. La fel si la Baracuda Warlock

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: ET SKILL I

Mesaj de ULK » 18 Feb 2013, 15:01

Greu de inteles intradevar ce nu accept. Mai repet odata. Un produs conceput bine sau rau nu trebuie sa se rupa din senin in conditiile normale de utilizare. Nu cred ca cer prea mult :). Sunt alte lansete in categoria asta de pret...care sunt cocepute prost ...ba aia nu e bine facut ba aialata nu s-a montat corect...Dar ramane functional...rau sa bine....

Lansetele feeder/picker au blaktor din exterior, nu au nici o problema.
Si problema continua...Perch Blade-ul ...care s-a lansat mai recent tot la aceasi problema a ramas..Revin cu gramada la service.
Au blektor din interior!!

Am la mine un Skill pentru modificat...Nu e Skill1 sau 2 sau 3. Este primul model facut la comanda EF de o firma koreana.

A precedat toate modelele scoase ulterior...Nu are blektor..si este total altceva decat copiile ulterioare numerotate.

Nu e lanseta perfecta ...dar macar nu se face tandari dupa primele lanseuri...si nici dupa ani de zile de pescuit.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
bogdan29
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 29 Oct 2009, 23:26
Localitate: Craiova

Re: ET SKILL I

Mesaj de bogdan29 » 18 Feb 2013, 17:15

In sfarsit, de acord! Trebuie sa deschid o bere :lol: Totusi, feeder-e/picker-e cu blector, pana acum nu am vazut. Sunt sigur ca sunt pe piata dar cred ca cele mai bune (senzitive) sunt acele varfuri din fibra de sticla (integral, nu juma-juma)
De regula un feeder de calitate este echipat cu trei varfuri: doua din fibra de grafit si unul din fibra de sticla pentru finete maxima...

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: ET SKILL I

Mesaj de ULK » 18 Feb 2013, 17:56

Exact la varfurile alea interschimbabile ma refeream la feedere...Tot pe principiul blektor sunt...Doar ca nu sunt lipite. Si tot nu au nici o problema sa se rupa baza sau varful in sine.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
bogdan29
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 29 Oct 2009, 23:26
Localitate: Craiova

Re: ET SKILL I

Mesaj de bogdan29 » 19 Feb 2013, 00:10

Da asa este doar ca blektorul nu se rupe de la jumatate ci de unde este lipit. Sansele sa se rupa la jumatatea lungimii sunt aproape 0 . Blektor-ul ala il faci funtita si tot nu se rupe....
Respect!

Scrie răspuns