Cabela's

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 14 Sep 2004, 13:00

costica_fishing scrie:Apropos, daca sunteti voi mai destepti (si va comandati de la Cabelas si Bass Pro) spuneti-mi si mie, ca ma alatur!
Apropos de Cabela's... spuneti-mi si mie, aceasta firma este producator de articole de pescuit (lansete, mulinete...etc) sau doar distribuitor al unor firme .
Si daca este distribuitor care sunt firmele care fac vestitele lansete (ex: G-Loomis...)?

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 14 Sep 2004, 13:18

cabelas este un distribuitor. ca si bass pro. ambele vand si scule si pescuit facute special pentru ei de producatori consacrati si comercializate de ei sub marcile proprii, respectiv cabelas sau bass pro. nici una nici alta nu se lauda pe fata cu cutare sau cutare producator care face seriile vandute de ei, pentru ca ar fi concurenta neloiala. da' asa, pe sustache, umbla zvonuri.

exemplu: cica seria XML de la cabelas ar fi produsa de Loomis. unii zic ca ar fi exact blancuri din gama IMX. mai nou, am auzit ca niste baieti s-au apucat sa analizeze problema la microscop si ca nu e deloc aceeasi structura intr-un blanc loomis imx si unul xml. cred ca sunt foarte putini cei care stiu adevarul. in tot cazul, daca vrei un bat bun, poti sa-ti cumperi linistit unul cu marca bass pro sau cabelas, alea de peste 80 USD sunt ce trebuie sa fie.

Scrie răspuns